Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: Rzeszowska Republika Ludowa?

24.04.2016

Postkomunistyczny prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc - ustami swojego rzecznika Macieja Chłodnickiego - doprowadził do "łez szczęścia" rzeczniczki MSZ Federacji Rosyjskiej, gdy ta na oficjalnej konferencji prasowej dziękowała rzeszowskiemu samorządowi za sprzeciw wobec likwidacji komunistycznego monumentu w Rzeszowie.

Ferenc to zasłużony komunista, który do PZPR wstąpił w 1964 roku. Stanowisko rzeszowskiej władzy jest jawnie sprzeczne z istotnym interesem Polski i dało pretekst kremlowskiej propagandzie do zorganizowania akcji publikowania na portalach społecznościowych zdjęć Rosjan trzymających kartki z napisem "DZIEKUJEMY RZESZOWI ZA PAMIEC" pod hashtagiem #thnx_Rzeszow. Stąd też zapraszam do udziału w akcji wspierającej likwidację komunistycznych monumentów i sprzeciwu wobec działań towarzysza Ferenca pod hashtagiem #apologizeforRzeszow . 

Uważam, że z urzędu prokuratura powinna zająć się władzami Rzeszowa, które przez swoją nieodpowiedzialność doprowadziły do powstania istotnej szkody dla polskich interesów, a przy tym postkomunistyczny prezydent Ferenc - ustami swojego rzecznika Macieja Chłodnickiego - deprecjonuje i relatywizuje fakty historyczne, m.in. wspólny najazd Niemiec i ZSRR na II RP dokonany na bazie sojuszu Hitlera i Stalina z 23 sierpnia 1939 roku. Warto przypomnieć, że ZSRR nie wypowiedział oficjalnie wojny Polsce, a sojusz komunistów i nazistów trwał do 22 czerwca 1941 roku.

Rzeszowski samorząd nie może iść drogą kwestionowania faktów historycznych i wpisywania się w rosyjską narrację ministra kultury FR Władimira Medinskiego i TV Rossija. Armia Czerwona dla Polaków była i jest armią okupacyjną, która najechała nasze terytorium. Ta zbrodnicza formacja napadła na polecenie Stalina na Finlandię jeszcze w 1939 roku - za co Rosja została usunięta z Ligi Narodów. Jeśli towarzysz Ferenc chce głosić swoje tezy o konieczności pozostawienia obcych monumentów na terytorium RP to powinien wystąpić o obywatelstwo Federacji Rosyjskiej na bazie swojej działalności w PZPR z lat 1964 do 1990, a nie dawać reżimowi Putina propagandową broń w walce z faktami historycznymi.

Apeluję do niezależnych mediów o nagłośnienie skandalicznego stanowiska Tedeusza Ferenca i protestu wobec takich działań, który zainicjowany przez Europejskie Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich w mediach społecznościowych trwa pod hashtagiem # apologizeforRzeszow . 

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI, poseł na sejm RP I,II,III kadencji, więzień polityczny PRL

[fot. Ludown/CC BY-SA 3.0]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook