Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: Rzeszowska Republika Ludowa?

24.04.2016

Postkomunistyczny prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc - ustami swojego rzecznika Macieja Chłodnickiego - doprowadził do "łez szczęścia" rzeczniczki MSZ Federacji Rosyjskiej, gdy ta na oficjalnej konferencji prasowej dziękowała rzeszowskiemu samorządowi za sprzeciw wobec likwidacji komunistycznego monumentu w Rzeszowie.

Ferenc to zasłużony komunista, który do PZPR wstąpił w 1964 roku. Stanowisko rzeszowskiej władzy jest jawnie sprzeczne z istotnym interesem Polski i dało pretekst kremlowskiej propagandzie do zorganizowania akcji publikowania na portalach społecznościowych zdjęć Rosjan trzymających kartki z napisem "DZIEKUJEMY RZESZOWI ZA PAMIEC" pod hashtagiem #thnx_Rzeszow. Stąd też zapraszam do udziału w akcji wspierającej likwidację komunistycznych monumentów i sprzeciwu wobec działań towarzysza Ferenca pod hashtagiem #apologizeforRzeszow . 

Uważam, że z urzędu prokuratura powinna zająć się władzami Rzeszowa, które przez swoją nieodpowiedzialność doprowadziły do powstania istotnej szkody dla polskich interesów, a przy tym postkomunistyczny prezydent Ferenc - ustami swojego rzecznika Macieja Chłodnickiego - deprecjonuje i relatywizuje fakty historyczne, m.in. wspólny najazd Niemiec i ZSRR na II RP dokonany na bazie sojuszu Hitlera i Stalina z 23 sierpnia 1939 roku. Warto przypomnieć, że ZSRR nie wypowiedział oficjalnie wojny Polsce, a sojusz komunistów i nazistów trwał do 22 czerwca 1941 roku.

Rzeszowski samorząd nie może iść drogą kwestionowania faktów historycznych i wpisywania się w rosyjską narrację ministra kultury FR Władimira Medinskiego i TV Rossija. Armia Czerwona dla Polaków była i jest armią okupacyjną, która najechała nasze terytorium. Ta zbrodnicza formacja napadła na polecenie Stalina na Finlandię jeszcze w 1939 roku - za co Rosja została usunięta z Ligi Narodów. Jeśli towarzysz Ferenc chce głosić swoje tezy o konieczności pozostawienia obcych monumentów na terytorium RP to powinien wystąpić o obywatelstwo Federacji Rosyjskiej na bazie swojej działalności w PZPR z lat 1964 do 1990, a nie dawać reżimowi Putina propagandową broń w walce z faktami historycznymi.

Apeluję do niezależnych mediów o nagłośnienie skandalicznego stanowiska Tedeusza Ferenca i protestu wobec takich działań, który zainicjowany przez Europejskie Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich w mediach społecznościowych trwa pod hashtagiem # apologizeforRzeszow . 

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI, poseł na sejm RP I,II,III kadencji, więzień polityczny PRL

[fot. Ludown/CC BY-SA 3.0]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook