Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: Raz sierpem...

02.07.2013

Histeria przechodząca przez media „mętnego nurtu” w sprawie protestu wobec honorowania przez Uniwersytet Wrocławski stalinowskiego politruka Zygmunta Baumana udziela się prokuraturze.

wPolityce.pl informuje, że Prokurator Generalny Andrzej Seremet w rozmowie wyemitowanej przez TOK FM uznał, że skandowanie hasła używanego przez opozycję od Poznania ’56 do czasów współczesnych – wskazującego na sprzeciw wobec symboli państwa totalitarnego – należy ścigać jako nawoływanie do przestępstwa.

Polska prokuratura tymczasem nie chce zauważyć, że postkomuniści ochoczo obnoszą na 1-majowych sabatach wizerunki komunistycznych zbrodniarzy i propagują symbol czerwonego nazizmu w sposób naruszający art. 13 Konstytucji RP. Gdyby „wymiar sprawiedliwości” III RP ścigał szerzenie totalitarnych symboli symetrycznie to noszenie wizerunków Dzierżyńskiego i Lenina byłoby równoznaczne potępiane z noszeniem portretów Himmlera czy Hitlera.

„Mowa nienawiści” jest terminem, który został wymyślony w celu naruszania wolności słowa przez środowiska zainteresowane brakiem publicznej debaty. Nikt nie ma prawa do nakazania mi w drodze jakiegokolwiek aktu prawa abym kochał komunizm czy postkomunistów i zaprzestał negowania wszelkich przejawów promowania tego zbrodniczego systemu. Droga, która proponuje prokurator Seremet zmierza na przykład do zablokowania krytyki ludobójstwa OUN/UPA (bo rzekomo chodzi o poprawne stosunki z Ukrainą) czy antypolskiego serialu ZDF z niemieckimi matkami i ojcami z czasów III Rzeszy na pierwszym planie (by nie drażnić Związku Wypędzonych i CDU/CSU).

Polska prokuratura nie reaguje, gdy Wojciech Jaruzelski czy Czesław Kiszczak promują nieprawdę historyczną, którą śmiało można oceniać jako szerzenie „kłamstwa oświęcimskiego”. To samo dotyczy broszurek SLD gloryfikujących osiągnięcia systemu totalitarnego.

Gdy dochodzi do interwencji policji w murach uniwersyteckich bowiem komuś nie odpowiada krytyka zbrodniczej działalności Zygmunta Baumana to skandowanie historycznego, ulicznego hasła musi mieć miejsce. Gdyby ocenić interwencję organów ścigania na Uniwersytecie Wrocławskim to hasło skandowanie „MO” czy „GESTAPO” mogłoby być nieuzasadnione w odniesieniu do Milicji Obywatelskiej albowiem ta nie interweniowała na terenie uczelni nawet 1968 roku oczekując w większości na protestujących poza obszarem uniwersyteckim. Jednocześnie GESTAPO wsparte przez SS dokonało aresztowania profesorów krakowskich w 1939 roku pomijając tradycje wywodzące się z wielowiekowej zasady autonomii uczelni i nauki.

Kajanie się minister Barbary Kudryckiej (oby we własnym imieniu) przed stalinowcem Baumanem nie może stać się „nową świecką” tradycją i realizacją walki z „mową nienawiści”. Jak powszechnie wiadomo ZSRR i jego komunistyczne poczwarki w krajach socjalistycznych „miłowały pokój” siedząc na głowicach nuklearnych. Wtedy „mowa nienawiści” szła z Zachodu i infekowała warchołów i leśnych bandytów do walki z systemem „wiecznej szczęśliwości i równości społecznej”. Tymczasem władze „demokracji ludowej” umożliwiały „pokojową debatę ze społeczeństwem z użyciem gumowych pał, karabinów maszynowych, z których „przypadkowo” bito ze skutkiem śmiertelnym, czołgami i politycznymi morderstwami … Tyle, że „wymiar sprawiedliwości” III RP tego jakoś nie zauważa.

Jeśli jednak za wolność i prawdę trzeba będzie ponownie iść do więzienia to jesteśmy na to gotowi.

Adam Słomka

Przewodniczący KPN – Obóz Patriotyczny,

poseł na Sejm RP (1991-2001)

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook