Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: państwowy pochówek nie dla krwawego dyktatora

26.05.2014

"Zdrajcom nie należy się państwowe upamiętnienie, a wieczna infamia lub pochówek u stop Lenina pod Kremlem czy na warszawskim cmentarzu żołnierzy Armii Czerwonej" - pisze Adam Słomka.

KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGŁEJ-NIEZŁOMNI

Warszawa, 26 maja 2014 r.

Oświadczenie  w sprawie ceremonii żałobnej zmarłego komunistycznego zbrodniarza  Wojciecha Jaruzelskiego

Konfederacja Polski Niepodległej – NIEZŁOMNI oświadcza, że domaga się rezygnacji przedstawicieli wszelkich instytucji państwowych z udziału w pogrzebie oraz organizacji państwowej ceremonii żałobnej zmarłego wczoraj Wojciecha Jaruzelskiego - szefa zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym (WRON).

Przypominamy, że Wojciech Jaruzelski jest wprost odpowiedzialny za setki poległych patriotów w czasie sprawowania przez niego funkcji ministra obrony narodowej i szefa komunistycznego państwa oraz krzywdę tysięcy osób, które zostały zmuszone do emigracji. Nie uznajemy i nie uznamy w naszym żądaniach argumentów o rzekomej konieczności nobilitowania zmarłego komunistycznego dygnitarza przez organizację państwowej ceremonii żałobnej „capo di tutti capi” komunistów w PRL lat 80. i 90. XX wieku. Pochówek „komunistycznego duce” musi bowiem odpowiadać stosowanym obecnie standardom przy pochówkach totalitarnych dyktatorów wybranych przez marionetkowe i niedemokratyczne parlamenty z naruszeniem podstawowych zasad demokracji. Domagamy się również ujawnienia materiałów IPN dotyczących wpływu agentury SB na wybór Wojciecha Jaruzelskiego na funkcję prezydenta PRL.

Opieszałość „wymiaru sprawiedliwości” w rozliczaniu komunistycznych zbrodniarzy spowodowała, że ofiary komunizmu w Polsce nie doczekały się symbolicznego i sądowego uznania winy i odpowiedzialności za krew na jego rękach. Jednak sporo sądy nie uznały również za zbrodniarzy, np. Adolfa Hitlera, Benito Mussoliniego czy Józefa Stalina (mimo powszechnego utożsamiania ich z mianem zbrodniarzy) to nikt rozsądny nie powinien kwestionować dziś znaku równości między zbrodniczymi totalitaryzmami: komunistycznym i nazistowskim. Komuniści korzystając z efektów paktu Ribbentrop – Mołotow i „kłótni w totalitarnej rodzinie” (wojna III Rzesza – ZSRR) zajęli nasze ziemie, korzystając później w celu utrzymania władzy z usług „Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji”. Zdrajcom nie należy się państwowe upamiętnienie, a wieczna infamia lub pochówek u stop Lenina pod Kremlem czy na warszawskim cmentarzu żołnierzy Armii Czerwonej.

Przeprowadzenie państwowego pochówku komunistycznego zbrodniarza Wojciecha Jaruzelskiego spotka się ze zdecydowaną i negatywną reakcją środowisk antykomunistycznych oraz weteranów walki Polaków o niepodległość. Przypominamy inicjatorom pomysłu na państwowy pochówek krwawego dyktatora, że art. 2 Konstytucji RP powinien być brany w tym przypadku pod rozwagę.

(-) Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,
więzień polityczny PRL i III RP,
poseł na Sejm RP (1991-2001)
[Rys. Andrzej Krauze/wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook