Jedynie prawda jest ciekawa

Słomka: państwowy pochówek nie dla krwawego dyktatora

26.05.2014

"Zdrajcom nie należy się państwowe upamiętnienie, a wieczna infamia lub pochówek u stop Lenina pod Kremlem czy na warszawskim cmentarzu żołnierzy Armii Czerwonej" - pisze Adam Słomka.

KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGŁEJ-NIEZŁOMNI

Warszawa, 26 maja 2014 r.

Oświadczenie  w sprawie ceremonii żałobnej zmarłego komunistycznego zbrodniarza  Wojciecha Jaruzelskiego

Konfederacja Polski Niepodległej – NIEZŁOMNI oświadcza, że domaga się rezygnacji przedstawicieli wszelkich instytucji państwowych z udziału w pogrzebie oraz organizacji państwowej ceremonii żałobnej zmarłego wczoraj Wojciecha Jaruzelskiego - szefa zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym (WRON).

Przypominamy, że Wojciech Jaruzelski jest wprost odpowiedzialny za setki poległych patriotów w czasie sprawowania przez niego funkcji ministra obrony narodowej i szefa komunistycznego państwa oraz krzywdę tysięcy osób, które zostały zmuszone do emigracji. Nie uznajemy i nie uznamy w naszym żądaniach argumentów o rzekomej konieczności nobilitowania zmarłego komunistycznego dygnitarza przez organizację państwowej ceremonii żałobnej „capo di tutti capi” komunistów w PRL lat 80. i 90. XX wieku. Pochówek „komunistycznego duce” musi bowiem odpowiadać stosowanym obecnie standardom przy pochówkach totalitarnych dyktatorów wybranych przez marionetkowe i niedemokratyczne parlamenty z naruszeniem podstawowych zasad demokracji. Domagamy się również ujawnienia materiałów IPN dotyczących wpływu agentury SB na wybór Wojciecha Jaruzelskiego na funkcję prezydenta PRL.

Opieszałość „wymiaru sprawiedliwości” w rozliczaniu komunistycznych zbrodniarzy spowodowała, że ofiary komunizmu w Polsce nie doczekały się symbolicznego i sądowego uznania winy i odpowiedzialności za krew na jego rękach. Jednak sporo sądy nie uznały również za zbrodniarzy, np. Adolfa Hitlera, Benito Mussoliniego czy Józefa Stalina (mimo powszechnego utożsamiania ich z mianem zbrodniarzy) to nikt rozsądny nie powinien kwestionować dziś znaku równości między zbrodniczymi totalitaryzmami: komunistycznym i nazistowskim. Komuniści korzystając z efektów paktu Ribbentrop – Mołotow i „kłótni w totalitarnej rodzinie” (wojna III Rzesza – ZSRR) zajęli nasze ziemie, korzystając później w celu utrzymania władzy z usług „Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji”. Zdrajcom nie należy się państwowe upamiętnienie, a wieczna infamia lub pochówek u stop Lenina pod Kremlem czy na warszawskim cmentarzu żołnierzy Armii Czerwonej.

Przeprowadzenie państwowego pochówku komunistycznego zbrodniarza Wojciecha Jaruzelskiego spotka się ze zdecydowaną i negatywną reakcją środowisk antykomunistycznych oraz weteranów walki Polaków o niepodległość. Przypominamy inicjatorom pomysłu na państwowy pochówek krwawego dyktatora, że art. 2 Konstytucji RP powinien być brany w tym przypadku pod rozwagę.

(-) Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,
więzień polityczny PRL i III RP,
poseł na Sejm RP (1991-2001)
[Rys. Andrzej Krauze/wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook