Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: Mamy ciężką walkę o niepodległość

03.11.2014

Rozmowa z Adamem Słomką, byłym działaczem opozycji antykomunistycznej, liderem KPN-OP.

Stefczyk.info: 1 listopada „Wiadomości” TVP wyemitowały materiał, w którym pożegnano ludzi wybitnych, którzy zmarli wciągu ostatniego roku. Wśród nich gen. Jaruzelskiego. Jak Pan odebrał ten materiał?

Adam Słomka: Oglądałem to wydanie „Wiadomości” i byłem wstrząśnięty. To jest niewyobrażalny skandal, żeby jednego z największych zbrodniarzy Polski zestawiać z ludźmi wybitnymi i wspaniałymi, jak choćby z Wojciechem Kilarem. On pięknie służył Polsce całe życie. Zestawianie Jaruzelskiego z Kilarem jest wybitnie obrzydliwe. Jednak nie ma się co dziwić. Zostawiono TVP w rękach SLD i PO, pozostawiono agentów komunistycznych w mediach, wychowanków Jaruzelskiego i Kiszczaka. I takie są obecnie skutki. To jest wyjątkowo niesmaczne.

Jaruzelski był broniony w III RP przed osądem za życia, potem fetowano go już po śmierci. Co będzie dalej? Nadal będzie wybielany?

Coraz więcej faktów dotyczących jego zbrodniczej i przestępczej działalności wychodzi na jaw. One dotyczą również lat powojennych, gdy Jaruzelski zwalczał podziemie niepodległościowe. On przez całe życie wysługiwał się Moskwie, walczył o socjalizm, przeciwko polskiej niepodległości. Obecnie będziemy świadkami kampanii organizowanej przez jego pociotków, która ma go wybielić. Mamy przecież tysiące małych Jaruzelskich i Kiszczaków w różnych miejscach – sądach, prokuraturze, mediach, policji i innych ważnych miejscach. Oni bronią de facto siebie przed wymiarem sprawiedliwości. Będą więc i jego gloryfikować. To jest zupełnie naturalne zjawisko.

Polskę opłata sieć ludzi postkomuny... Wskazuje Pan pan, że jest ona gęsta i oplata wiele środowisk. Jak zatem uzdrowić sytuację?

Przede wszystkim należy stworzyć szeroki ruch na rzecz tropienia i ścigania zbrodniarzy komunistycznych. Trzeba pokazywać, gdzie oni mieszkają, jakich przestępstw dokonali. Zacząć można od zbrodni stalinowskich i z okresu stanu wojennego. To jest najprostsze. W mojej ocenie mamy do czynienia z pewnym przełamaniem w tej sprawie. Myślę, że uda się doprowadzić do skazania Kiszczaka, do wyrzucenia dyspozycyjnych sędziów. To idzie w dobrą stronę, widać coraz więcej protestów w takich sprawach. Jednak jest i drugi projekt, który jest trudniejszy.

Czyli co?

Potrzebna jest wola polityczna rządzących. Na razie jednak tego nie widać było. Tymczasem trzeba oczyścić życie polityczne z przedstawicieli okupantów, antypolskich sił. Trzeba przeprowadzić dekomunizację, lustrację. Potrzebne są podstawowe procesy, które zaczęli robić choćby Ukraińcy. Polacy łudzili się, że to nie jest potrzebne, że uda się to zrobić delikatnie, zgodnie z ustaleniami Okrągłego Stołu. Myśmy wiedzieli, że to się nie uda, ale byli tacy, co dali się zwieść. Sądzę jednak, że miłośnicy Okrągłego Stołu już przejrzeli na oczy. Mamy ciężką walkę o niepodległość. Mamy bardzo poważnego przeciwnika – obcą agenturę.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook