Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: komunistyczny sabat w Sejmie

18.10.2013

Polscy komuniści III RP nie poprzestali na fetowaniu 90. rocznicy urodzin komunistycznego zbrodniarza Wojciecha Jaruzelskiego czy obronie licznych totalitarnych monumentów gloryfikujących Armię Czerwoną. Tym razem uznały, że upamiętnienie poległych pod Lenino dokonywane corocznie w ramach polskiej delegacji w Lenino jest niewystarczające - pisze Adam Słomka, przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI.

„Rzeczpospolita” informuje, że partia Leszka Millera zaprosiła do Sejmu RP funkcjonariuszy 1. Warszawskiej Dywizji Piechoty Ludowego Wojska Polskiego im. Tadeusza Kościuszki, aby wskrzesić upamiętnienie bitwy pod Lenino. Jest skandalem, że marszałek Ewa Kopacz uznała za stosowne udostępnić jakiekolwiek pomieszczenie sejmowe na promowanie wydarzenia, które od kilkunastu lat znajdowało się słusznie na śmietniku historii.

Domagam się natychmiastowego zakazu przeprowadzenia imprezy, która ma gloryfikować totalitarną wersję historii Polski!

Po pierwsze warto wspomnieć, że  w czerwcu 1943 r.  Wódz Naczelny i premier RP gen. Władysław Sikorski uznał wojsko Berlinga za polską dywizję komunistyczną o charakterze dywersyjnym, a samego jej dowódcę za zdrajcę, który zdezerterował z Wojska Polskiego. 7 lipca 1943 attaché wojskowy RP w Stanach Zjednoczonych płk Włodzimierz Onacewicz wydał oświadczenie, w którym napisał, że dywizja ta nie należy do Wojska Polskiego i jest Dywizją Armii Czerwonej pod rozkazami władz sowieckich. Po drugie, już w 1945 roku poszczególne udziału 1DP LWP brały udział w zwalczaniu żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego współpracując jawnie z jednostkami NKWD.

Polscy komuniści III RP nie poprzestali na fetowaniu 90. rocznicy urodzin komunistycznego zbrodniarza Wojciecha Jaruzelskiego czy obronie licznych totalitarnych monumentów gloryfikujących Armię Czerwoną. Tym razem uznały, że upamiętnienie poległych pod Lenino dokonywane corocznie w ramach polskiej delegacji w Lenino jest niewystarczające. Warto wspomnieć, że pod Lenino część „kościuszkowców” dobrowolnie oddała się do niewoli Wehrmachtu tłumacząc swój krok obawą o ponowną zsyłkę na Syberię. SLD zapomina, że w 1DP LWP politrukami byli m.in. Edward Ochab, Józef Światło czy Hilary Minc, który od 24 lutego 1949 był członkiem Komisji Bezpieczeństwa KC PZPR - nadzorującej aparat represji stalinowskich w Polsce.

Ci żołnierze, którzy nie przeszli na stronę oddziałów PPP znajdując się po wkroczeniu Armii Czerwonej na terytorium II RP sami postawili się w jasno określonej sytuacji moralnej mając świadomość gwałtów, kradzieży i zabójstw dokonywanych przez Armię Czerwoną na Polakach.  Stąd też twierdzenia SLD o jakiejś walce Ludowego Wojska Polskiego o wyzwolenie czas włożyć między bajki lub też zrównać moralnie z udziałem przedstawicieli państw bałtyckich w jednostkach niemieckich – bowiem zdaniem części weteranów łotewskich i estońskich walczyli oni z okupantem radzieckim. Tyle, że wspomniani Bałtowie nie mieli możliwości udziału w formacjach zbrojnych kontynuujących legalne rządy państwowe sprzed wybuchu wojny.

W tym kontekście warto wspomnieć, że Dziennik Trybuna niedawno ogłosił, że 17 września jest Dniem Wyzwolenia Białorusi - co w zestawieniu z projektami alternatywnej historii w wersji SLD pokazuje, że partia Millera bezprawnie zawłaszcza miano lewicy. W dalszym ciągu jest ugrupowaniem komunistycznym nie mającym żadnych związków z przedwojenną PPS Ignacego Daszyńskiego.

Reasumując. Zachęcamy do wyrażenia sprzeciwu wobec inicjatywy Sojuszu na portalu społecznościowym Facebook i liczymy na pilną interwencję parlamentarzystów obecnej kadencji (którzy nie są dziedzicami tradycji komunistycznych) w celu rezygnacji marszałek Sejmu RP Ewy Kopacz z udostępnienia pomieszczeń sejmowych na komunistyczny sabat.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI, poseł na Sejm RP (1991-2001)

[fot. sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook