Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: Klub generalski imienia Moczara?

22.04.2014

Pozostaje poważna wątpliwość o gwarancje bezpieczeństwa informacji, którymi dysponuje MON III RP dzięki NATO skoro komukolwiek przychodzi do głowy „przy śledziku” toczyć rozmowy ze skompromitowanymi generałami z czasów PRL – pisze Adam Słomka.

Portal wPolityce.pl podał informację o szokujących kontaktach obecnych wysokich rangą wojskowych ze skompromitowanymi, komunistycznymi generałami. Pisze o tym „Rzeczpospolita”. Sprawa dotyczy Klubu Generałów, która ma zrzeszać - generałów WRON czy prowadzących antysemickie nagonki w 1968 r. Tymczasem w październiku 2013 r. na wPolityce.pl podniosłem publicznie zarzuty dotyczące umowy o współpracy MON z kręgiem towarzyskim generałów nobilitowanych za służbę w komunistycznej armii przez Wojciecha Jaruzelskiego.

Przypomniałem, że „(...) Siemoniak umożliwia przez swoje działania odtworzenie międzynarodówki komunistycznych wojskowych, których życiowa droga jest zaprzeczeniem wszystkich wartości, którym powinien służyć polski oficer. Dlatego powinien podać się do dymisji albowiem zamiast dbać o kreowanie nowych dowódców polskich sił zbrojnych czerpie garściami z absolwentów radzieckich szkół wojskowych - odpowiedzialnych za realizację wprowadzenia nielegalnego stanu wojennego. Minister musiał mieć wiedzę, że od 2 czerwca 2012 roku rodzime, generalskie forum towarzyskie współpracuje z Klubem Generałów Republiki Słowackiej, któremu przewodniczy absolwent Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych ZSRR im. K. Woroszyłowa w Moskwie generał František Blanárik.

Całkiem niedawno słowackie media ujawniły dokumenty z archiwów tajnej czechosłowackiej policji (StB) z których wynikało, że Blanárik współpracował aż do upadku komuny z wojskowym wywiadem (VKR) - wydając „przy okazji” w ręce komunistów kilka osób. Generał Blanárik został zmuszony w atmosferze skandalu do rezygnacji z funkcji szefa słowackiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego (NBU). Reasumując. Opłakany stan polskiej armii czy skandale korupcyjne przy przetargach mają związek z kierunkiem przyjętym przez ministra Tomasza Siemoniaka. Ulega on wpływowemu lobby postkomunistycznemu, czego wyrazem była na przykład zgoda na państwowy pogrzeb zbrodniarza generała Floriana Siwickiego na cmentarzu powązkowskim.

Komunistyczni wojskowi traktują MON III RP za dalszego gwaranta własnych działań i interesów. Skoro minister wybrał za partnerów wojskowych wychowanych na Akademii Sztabu Generalnego ZSRR im. K. Woroszyłowa w Moskwie … to winien odejść z zajmowanego stanowiska. Potrzebujemy ministra gotowego reprezentować i bronić polskich interesów.

Ponadto pilnego zbadania wymagają związki między polskim i słowackim „Klubem Generałów” z uwzględnieniem wszystkich „kontaktów towarzyskich” wymienionych środowisk z innymi „bratnimi” absolwentami wspomnianej akademii wojskowej - ze szczególnym uwzględnieniem aktywnych dziś dowódców armii Federacji Rosyjskiej (...)”.

Jak widać - wobec braku reakcji MON - publiczne napomnienia nie są argumentem, który spowodować może rezygnację resortu z uczestnictwa w „zorganizowanym przez klub spotkaniu opłatkowym, życzenia składali sobie m.in. naczelny prokurator wojskowy w stanie wojennym gen. Józef Szewczyk, były członek WRON gen. Józef Baryła oraz… obecny dowódca generalny rodzajów wojsk gen. Lech Majewski”.

Zasadniczo ... gdy opiniotwórczy "New York Times" pisze, że „eksperci wojskowi twierdzą, że strategia stosowana obecnie przez Kreml na Ukrainie najpewniej będzie realizowana na obszarach, gdzie są skupiska etnicznych Rosjan, nawet na całym obszarze dawnego bloku wschodniego. (...) Na niebezpieczeństwo bardzo narażone są Gruzja, Mołdawia, Armenia, Azerbejdżan i Azja Środkowa" - uważa cytowany przez nowojorski dziennik były wysokiej rangą doradca NATO Chris Donnelly. Dodał, że "państwa bałtyckie są o wiele mniej narażone, lecz nacisk wciąż będzie wywierany na Polskę i Europę Środkową". Ostentacyjne, przyjazne lub wręcz wylewne kontakty urzędników MON III RP z forum generałów, którzy w większości zaliczyli Akademię Sztabu Generalnego ZSRR im. K. Woroszyłowa w Moskwie powinno wprawić w osłupienie. Do tego w sytuacji, gdy ta towarzyska grupa rozszerza się na innych „oficjeli” z krajów ościennych (generał František Blanárik), co do których można mieć wątpliwości o podstawowe rozumienie zasad demokratycznego państwa. Chyba, że krąg towarzyski zmieni nazwę i doda jako ostatni człon ... Ludowego Wojska Polskiego, np. im. gen. Mieczysława Moczara. Wówczas będzie wszystko jasne i czytelne.

Jednak dziś pozostaje poważna wątpliwość o gwarancje bezpieczeństwa informacji, którymi dysponuje MON III RP dzięki NATO skoro komukolwiek przychodzi do głowy „przy śledziku” toczyć rozmowy ze skompromitowanymi generałami z czasów PRL. Czy nie łatwiej zadzwonić wprost do Moskwy? Trudno zrozumieć sytuację, gdy z Rosji płyną kłamstwa dotyczące rzekomego „stanu wskazującego” gen. Andrzej Błasika, który zginął 10 kwietnia 2010 r. ... ale jakoś "koledzy" z Klubu Generałów mający w większości korzenie wywiedzione z wykładów na Akademii Sztabu Generalnego ZSRR im. K. Woroszyłowa w Moskwie ... milczą!

Polityczna odpowiedzialność spada na obecnie rządzących. Poza reakcją posła Solidarnej Polski Patryka Jakiego z października 2013 r. czy dziś artykułowanymi oczekiwaniami posła Prawa i Sprawiedliwości Bartosza Kownackiego adresowanymi do resortu ... czas też jasno zażądać nie tylko zdystansowania się do towarzyskich sitw ... ale publicznej deklaracji, że polskie służby specjalne są w stanie panować nad bezpieczeństwem danych uzyskanych przez III RP ze strony Paktu Północnoatlantyckiego.

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,

poseł na Sejm RP (1991-2001)

[fot: PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook