Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: jedynym celem elity rządzącej jest władza

04.09.2013

Czas na dziedziczenie środków z OFE! Tusk z Millerem grabi Polaków!

Doskonale pamiętam, że system OFE został wprowadzony w Sejmie RP II kadencji, który udzielał wsparcia w przeważającej części dla postkomunistów. Już w tym czasie Konfederacja odnosiła się sceptycznie do projektu, który nie gwarantował, że zgromadzony kapitał zostanie udostępniony i pomnożony z zyskiem dla Polaków. W III kadencji Sejmu RP – w czasie, gdy koalicja AWS- UW ... „reformowała” system zaproponowany przez Sojusz - nasz sceptycyzm był jeszcze większy i wynikał z braku zaufania do zmian gospodarczych proponowanych przez Leszka Balcerowicza.

To między innymi wtedy - pod pretekstem zmian w samorządzie oraz krytyki systemu OFE - zostałem wyrzucony przez liberałów z Akcji Wyborczej Solidarność. Nowe „filary” w Otwartych Funduszach Emerytalnych firmowane przez Jerzego Buzka były proponowane wtedy przez rząd poprzez propagandowe rozesłanie specjalnych broszur do milionów Polaków, którym roztaczano wizje spokojnej starości w oparciu o reformowany wówczas system emerytalny. Poza posłami Konfederacji do tej propagandy podchodził sceptycznie poseł Jarosław Kaczyński wybrany w 1997 roku z listy Ruchu Odbudowy Polski...

Dziś premier Donald Tusk i lider postkomunistów Leszek Miller grają w jednej drużynie odpowiedzialnych za kryzys systemu zabezpieczenia emerytalnego. Przy tym medialnie udzielają sobie wsparcia mając na rękach efekty wprowadzonych w latach 1997-2005 i 2007-2013  zmian w tym systemie. Można stwierdzić, że propozycja przekazania ZUS części składek lokowanych w państwowych obligacjach jest ukrytą formą bieżącego finansowania dziury budżetowej oraz wprowadzenia ukrytego i wielomiliardowego kredytu milionów Polaków dla kontynuacji rządów Tuska z wicepremierem Millerem po najbliższych wyborach.

Konfederacja Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny uważa, że czas skorzystać z możliwości wprowadzenia dziedziczenia środków zgromadzonych przez OFE. Uznajemy, że za kapitał początkowy powinien być uznany kapitał zainwestowany obecnie przez OFE w obligacje państwowe. Te środki powinny znaleźć się na indywidualnych kontach, których administracją nie może zajmować się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Bez żadnych problemów ich obsługą może zająć się za to Bank Gospodarstwa Krajowego. Same Otwarte Fundusze Emerytalne nie mogą też ponosić kosztów zapełniania dziury budżetowej ministra Rostowskiego, aby PO mogła mieć szansę na 20% głosów w najbliższych wyborach parlamentarnych. To wstyd, że na Forum Ekonomicznym w Krynicy premier polskiego rządu lansuje pogląd o tym, że kryzys nie dotarł do Polski, a skutki niebyłego kryzysu ... właśnie ustępują wzrostowi gospodarczemu. To jest skutek myślenia hermetycznych i oderwanych od społeczeństwa „elit politycznych”, w których przeciętne wynagrodzenie brutto podawane przez GUS na poziomie ok. 3800 PLN /miesięcznie ... jest poziomem dochodów zwykłego Kowalskiego.

Ma część racji prezes Kaczyński twierdząc, że sporą część biznesu budowali „krewni i znajomi” zorientowanych w sytuacji gospodarczej komunistów i ich pociotków. Pokłosie uwolnienia kursów walut, prywatyzacji Banku Śląskiego, złodziejskiej prywatyzacji ... i tak można wymieniać! KPN – Obóz Patriotyczny 18 lat temu zaproponowała wprowadzenie podatku dla tych, których majątki ewidentnie powstały w związku z przestępstwami gospodarczymi – ujawniając do tego ponad 500 urzędników, którzy naruszali zasadę, w której urzędnik lub polityk nie mógł pobierać dodatkowych zysków z „pracy” jako przedstawiciel Skarbu Państwa w państwowych spółkach i sprawować równocześnie ważnych funkcji państwowych, np. ministra. Właśnie za to naruszenie zasad ... z funkcji ministra został odwołany Andrzej Olechowski – zresztą jawny agent komunistycznych służb specjalnych.

Jeśli będziemy w jakiś sposób mieli wpływ na władzę wykonawczą to wrócimy do spraw, które nie zostały załatwione. Poza systemem emerytalnym i koniecznością dziedziczenia środków z OFE z całą mocą chcemy zrealizowania pełnej reprywatyzacji. Opowiadamy się za budowaniem polskiego kapitału i bezpieczeństwa ekonomicznego obywateli. Skoro Donald Tusk jawnie fraternizuje się z Leszkiem Millerem to musi ponieść tego konsekwencje. Wsparcie rządu Platformy dla podejrzanych machinacji w środkach zgromadzonych w OFE przez Polaków pokazuje już całkiem jasno, że jedynym celem dzisiejszej elity rządzącej jest władza. Nawet kosztem przyszłych pokoleń i ich widoków na godne życie.

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-Obóz Patriotyczny,
poseł na Sejm RP (1991-2001),
rzecznik Ruchu Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „NIEZŁOMNI”
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook