Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka do Gowina i Schetyny: Rozliczyć PRL!

28.05.2013

"Liczę, że jeśli Panowie Posłowie zdecydują się na udział w partyjnych wyborach szefa PO ... to Polska nie straci kolejnych 6 lat" - napisał Adam Słomka w liście otwartym do Jarosława Gowina i Grzegorza Schetyny.

Szanowni Panowie Posłowie!


W związku z istniejącym kryzysem polskiego „wymiaru sprawiedliwości”, który z całą mocą objawił się w sprawie Grudnia ’70 oraz wcześniej zorganizowanej grupy o charakterze zbrojnym o skrócie WRON oraz zbliżającymi się wyborami przewodniczącego rządzącej obecnie Platformy Obywatelskiej zwracam się do Panów Posłów o publiczne przedstawienie stanowisk w sprawie rozliczenia czasów totalitarnej PRL.

Mam świadomość, że Pan Poseł Grzegorz Schetyna wywodzi się z Solidarności Walczącej i był jedynym posłem Unii Wolności, który w 1999 roku głosował za przyjęciem „miękkiej wersji dekomunizacji” przedstawionej w projekcie ustawy dekomunizacyjnej autorstwa Mariusza Kamińskiego. Działania zaś Pana Posła Jarosława Gowina w zakresie poglądów konserwatywnych dają nadzieję, na odsunięcie od władzy w PO ludzi, którzy „odwrócili się plecami” od kolegów z czasów opozycji demokratycznej czasów PRL.

Ostatnie wyroki wydane przez rzekomo niezależne sądownictwo w sprawach rozliczenia dygnitarzy PRL wskazują, że wymiar sprawiedliwości III RP stoi na zgniłym fundamencie konserwowanym awansami zbrodniarzy komunistycznych w strukturach wymiaru sprawiedliwości III RP (np.  legnicki prokurator Edward Zalewski, prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej Sławomir Gorzkiewicz czy niedawny wiceministersprawiedliwości Andrzej Kryże, itd.). Nie realizuje on ani art 2 Konstytucji, ani w stosunku do bohaterów walki o niepodległość art. 19 Konstytucji RP.

Pragnę przypomnieć Panom Posłom, że w 1985 roku Bundestag ostatecznie zniósł immunitet sądowy dla sędziów Trybunału Ludowego III Rzeszy – umożliwiając dochodzenie sprawiedliwości po 40 latach od zakończenia ostatniej wojny światowej.  Jednocześnie w 2012 roku Bundestag przedłużył ustawowo czas na rozliczenie czasów NRD.

Są powody, aby wrócić do koncepcji oczyszczenia państwa polskiego ze zbrodniarzy komunistycznych. Moim zdaniem wymaga pilnej interwencji „wymiar sprawiedliwości”, który powinien być oparty w postępowaniach karnych na tzw. „ławach przysięgłych”, które były obecne w systemie sprawiedliwości II RP i z powodzeniem funkcjonują np. w USA. Dyspozycyjność sędziów i prokuratorów jest co prawda „na rękę” rządzącym, ale z punktu widzenia edukacji obywatelskiej i polskiej racji stanu jest wynikiem braku rozliczenia tego środowiska po upadku PRL.

Lewicowy przechył Platformy Obywatelskiej oparty na polityce realizowanej niegdyś przez Unię Demokratyczną / Unię Wolności nie daje żadnej nadziei na realne zmiany w Polsce. Dla środowisk postkomunistycznych i ich „okrągłostołowych przyjaciół” kontynuowanie bezideowości i technicznego zarządzania rządzącą partią jest wygodne. Jak wszyscy wiemy - w „mętnej wodzie słabiej widać”.

Panowie Posłowie !

Zwracam się do Panów o ostateczne zerwanie z polityką Donalda Tuska zmierzającą do sfraternizowania się z postkomunistami. Moim zdaniem tylko przez współpracę środowisk propaństwowych od PO przez PiS, PSL, Solidarnej Polski aż do środowiska Konfederacji jesteśmy w stanie zbudować nowoczesne państwo, które pozbędzie się postkomunistycznych narośli. Powinniśmy ponad podziałami przeciwdziałać nowej wersji internacjonalizmu komunistycznego okraszonej poprawnością polityczną. Demontowanie państwa polskiego na rzecz złudzenia stanowisk w Unii Europejskiej przez niektórych liderów partii rządzących jednoznacznie wskazuje na potrzebę zmiany kierunku polityki Platformy Obywatelskiej.

Liczę, że jeśli Panowie Posłowie zdecydują się na udział w partyjnych wyborach szefa PO ... to Polska nie straci kolejnych 6 lat na pozoranctwo, obietnice i żenujące, publiczne efekty „pracy” wymiaru sprawiedliwości III RP.

Z poważaniem


Przewodniczący KPN-OP,
Poseł na Sejm RP I,II,III kadencji
(-) Adam Słomka


Warszawa, 28 maja 2013 r.

Warto poczytać

 1. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook