Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka do Gowina i Schetyny: Rozliczyć PRL!

28.05.2013

"Liczę, że jeśli Panowie Posłowie zdecydują się na udział w partyjnych wyborach szefa PO ... to Polska nie straci kolejnych 6 lat" - napisał Adam Słomka w liście otwartym do Jarosława Gowina i Grzegorza Schetyny.

Szanowni Panowie Posłowie!


W związku z istniejącym kryzysem polskiego „wymiaru sprawiedliwości”, który z całą mocą objawił się w sprawie Grudnia ’70 oraz wcześniej zorganizowanej grupy o charakterze zbrojnym o skrócie WRON oraz zbliżającymi się wyborami przewodniczącego rządzącej obecnie Platformy Obywatelskiej zwracam się do Panów Posłów o publiczne przedstawienie stanowisk w sprawie rozliczenia czasów totalitarnej PRL.

Mam świadomość, że Pan Poseł Grzegorz Schetyna wywodzi się z Solidarności Walczącej i był jedynym posłem Unii Wolności, który w 1999 roku głosował za przyjęciem „miękkiej wersji dekomunizacji” przedstawionej w projekcie ustawy dekomunizacyjnej autorstwa Mariusza Kamińskiego. Działania zaś Pana Posła Jarosława Gowina w zakresie poglądów konserwatywnych dają nadzieję, na odsunięcie od władzy w PO ludzi, którzy „odwrócili się plecami” od kolegów z czasów opozycji demokratycznej czasów PRL.

Ostatnie wyroki wydane przez rzekomo niezależne sądownictwo w sprawach rozliczenia dygnitarzy PRL wskazują, że wymiar sprawiedliwości III RP stoi na zgniłym fundamencie konserwowanym awansami zbrodniarzy komunistycznych w strukturach wymiaru sprawiedliwości III RP (np.  legnicki prokurator Edward Zalewski, prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej Sławomir Gorzkiewicz czy niedawny wiceministersprawiedliwości Andrzej Kryże, itd.). Nie realizuje on ani art 2 Konstytucji, ani w stosunku do bohaterów walki o niepodległość art. 19 Konstytucji RP.

Pragnę przypomnieć Panom Posłom, że w 1985 roku Bundestag ostatecznie zniósł immunitet sądowy dla sędziów Trybunału Ludowego III Rzeszy – umożliwiając dochodzenie sprawiedliwości po 40 latach od zakończenia ostatniej wojny światowej.  Jednocześnie w 2012 roku Bundestag przedłużył ustawowo czas na rozliczenie czasów NRD.

Są powody, aby wrócić do koncepcji oczyszczenia państwa polskiego ze zbrodniarzy komunistycznych. Moim zdaniem wymaga pilnej interwencji „wymiar sprawiedliwości”, który powinien być oparty w postępowaniach karnych na tzw. „ławach przysięgłych”, które były obecne w systemie sprawiedliwości II RP i z powodzeniem funkcjonują np. w USA. Dyspozycyjność sędziów i prokuratorów jest co prawda „na rękę” rządzącym, ale z punktu widzenia edukacji obywatelskiej i polskiej racji stanu jest wynikiem braku rozliczenia tego środowiska po upadku PRL.

Lewicowy przechył Platformy Obywatelskiej oparty na polityce realizowanej niegdyś przez Unię Demokratyczną / Unię Wolności nie daje żadnej nadziei na realne zmiany w Polsce. Dla środowisk postkomunistycznych i ich „okrągłostołowych przyjaciół” kontynuowanie bezideowości i technicznego zarządzania rządzącą partią jest wygodne. Jak wszyscy wiemy - w „mętnej wodzie słabiej widać”.

Panowie Posłowie !

Zwracam się do Panów o ostateczne zerwanie z polityką Donalda Tuska zmierzającą do sfraternizowania się z postkomunistami. Moim zdaniem tylko przez współpracę środowisk propaństwowych od PO przez PiS, PSL, Solidarnej Polski aż do środowiska Konfederacji jesteśmy w stanie zbudować nowoczesne państwo, które pozbędzie się postkomunistycznych narośli. Powinniśmy ponad podziałami przeciwdziałać nowej wersji internacjonalizmu komunistycznego okraszonej poprawnością polityczną. Demontowanie państwa polskiego na rzecz złudzenia stanowisk w Unii Europejskiej przez niektórych liderów partii rządzących jednoznacznie wskazuje na potrzebę zmiany kierunku polityki Platformy Obywatelskiej.

Liczę, że jeśli Panowie Posłowie zdecydują się na udział w partyjnych wyborach szefa PO ... to Polska nie straci kolejnych 6 lat na pozoranctwo, obietnice i żenujące, publiczne efekty „pracy” wymiaru sprawiedliwości III RP.

Z poważaniem


Przewodniczący KPN-OP,
Poseł na Sejm RP I,II,III kadencji
(-) Adam Słomka


Warszawa, 28 maja 2013 r.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook