Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: „Czarna Owca” WSI?

30.01.2014

Nowy „J-23” Aleksander Makowski vel Aleksander Stępiński może być konfabulantem, a gen. Marek Dukaczewski powinien straszyć w rezerwatach postkomunizmu – pisze były poseł Adam Słomka.

To w wielkim skrócie ocena byłych wojskowych służb specjalnych należąca do onegdaj ważnego polityka SLD Zbigniewa Siemiątkowskiego i zmarłego niedawno posła PO Konstantego Miodowicza. Dyskusja o likwidacji WSI rozgorzała na nowo w związku z nachalnym promowaniem „wywiadu-rzeki” Makowskiego z Pawłem Reszką i Michałem Majewskim, pt. "Zawód: szpieg".

Promowaną książkę wydało wydawnictwo Czarna Owca należące onegdaj do Jacka Santorskiego - członka Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Aktualnie jest on współwłaścicielem z Dominiką Kulczyk-Lubomirską (córka Jana Kulczyka) grupy Firm Doradczych VALUES.

Warto wspomnieć, że w 2004 roku okazało się, że Jan Kulczyk jest zamieszany w Aferę Orlenu*. W ramach pracy Sejmowej Komisji Śledczej ujawniono, że Jan Kulczyk miał ogromny, niewspółmierny do liczby posiadanych akcji, wpływ na działanie i obsadzanie kluczowych stanowisk w PKN Orlen oraz to, że uczestniczył w spotkaniach z rezydentem KGB/FSB w Polsce Władimirem Ałganowem.

Dla kogo i za co Trybunał Stanu?

Wracając do WSI. Jako były poseł wiem, że te służby w pierwszych kadencjach Sejmu RP odmawiały dostępu do informacji o swojej działalności. Wielokrotnie przedstawiciele tej służby ostentacyjnie lekceważyli wezwania sejmowych komisji. W tym kontekście warto zastanowić się nad wieloma aferami dotyczącymi przetargów organizowanych przez MON czy prowokacją dotyczącą usunięcia ministra Romualda Szeremietiewa. Iluzoryczność ochrony wywiadowczej Wojska Polskiego wzrasta jeśli się zważy, że WSI nie przeszły żadnej lustracji czy dekomunizacji mimo ścisłej współpracy z KGB czy GRU.

Raport o likwidacji WSI autorstwa Antoniego Macierewicza był ważnym elementem ujawniania opinii publicznej nielegalnych działań postkomunistów i ich zauszników. To Antoni Macierewicz w tym dokumencie potwierdził, że 50% akcji WSI dotyczących partii politycznych było skierowanych przeciwko KPN.

To, że jacyś agenci wywalczyli w sądach odszkodowania za ujawnienie ich nazwisk w raporcie nie jest niczym dziwnym. Sądownictwo III RP wsławiło się bowiem „moralną odpowiedzialnością za korupcję”, „pobiciem kulą karabinową ze skutkiem śmiertelnym”, bezkarnością komunistycznych zbrodniarzy Wojciecha Jaruzelskiego czy Czesława Kiszczaka oraz ustalaniem terminów rozpraw na telefon. Trudno uznać, że potwierdzić miałoby ustalenia z raportu Macierewicza!

Tymczasem jeśli prawdą jest, że postawiono zarzuty za więzienia CIA Zbigniewowi Siemątkowskiemu, to czas zadać pytanie kiedy za wydanie zgody na tego typu więzienia z pominięciem parlamentu odpowie przed Trybunałem Stanu Leszek Miller i Aleksander Kwaśniewski. Nad tym warto debatować!

Czarna Owca zwalcza „opium dla ludu”?

Wydawnictwo Czarna Owca zajmuje się nie tylko promowaniem agenta komunistycznych służb. Poseł Izabela Kloc z PiS w niedawnym zawiadomieniu do prokuratury pisze: "W polskich księgarniach pojawiły się książki promowane jako „pomoce edukacyjne” dla dzieci. Książki te są wydawane przez wydawnictwo Czarna Owca – „Wielka Księga Siusiaków”, „Wielka Księga Cipek”, „Duża Księga Aborcji”.

Są one obsceniczne, wulgarne, deprawujące. Noszą znamiona pornografii. Prócz demoralizujących treści, (rozpowszechniających praktyki homoseksualne, rozwiązłość, patologiczny model rodziny), obraziły i zraniły nasze uczucia religijne. Matka Boża przedstawiana jest jako molestująca seksualnie małego Jezusa. W innym miejscu Jezus jest przedstawiany nago na krzyżu, jako naga kobieta”.

Dorobek wydawnictwa w walce z „leninowskim opium” uzupełnia promowanie opinii o ks. Jerzym Popiełuszce za pośrednictwem współczesnego „J-23”. Aleksander Makowski stwierdza we fragmencie publikacji „Zawód: szpieg”, cyt. „(...) według mnie sprawa była prosta. Grzegorz Piotrowski z podwładnymi rozpracowywali księdza. Uważali, że ma on jakąś cenną informację. Taką, która absolutnie pomoże im w karierze. Na przykład gdzie ukrywa się Zbigniew Bujak albo coś w tym stylu. Doszli do wniosku, że sobie z księdzem porozmawiają" - uważa. Co stało się dalej? "Chcieli Popiełuszkę zastraszyć, licząc na to, że pęknie. No i wszystko wyrwało im się spod kontroli. Zaczęli z nim rozmawiać, używając, nazwijmy to delikatnie, wzmocnionych technik przesłuchania. Ale nie każdy potrafi to robić. Tego jednak trzeba się nauczyć. Oni nie bardzo wiedzieli co i jak. Próbowali go straszyć, a on powtarzał: 'Nic nie powiem'. Więc zaczęli go szturchać, popychać, w końcu bić. Zagrały emocje i zwyczajnie go zabili”.

Agent bezczelnie deprecjonuje zlecone przez komunistów zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki do indywidualnej akcji oprawców. Gdyby mógł skutecznie promować w mediach termin „nieznani sprawcy”… Takie ... „czarne owce”!

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,

poseł na Sejm RP (1991-2001)

* Druk nr 4430 - Sprawozdanie Komisji Śledczej do zbadania zarzutu nieprawidłowości w nadzorze Ministerstwa Skarbu Państwa nad przedstawicielami Skarbu Państwa w spółce PKN Orlen S.A. oraz zarzutu wykorzystania służb specjalnych (d. UOP) do nielegalnych nacisków na organa wymiaru sprawiedliwości w celu uzyskania postanowień służących do wywierania presji na członków Zarządu PKN Orlen S.A.

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook