Jedynie prawda jest ciekawa

Słomka: „Czarna Owca” WSI?

30.01.2014

Nowy „J-23” Aleksander Makowski vel Aleksander Stępiński może być konfabulantem, a gen. Marek Dukaczewski powinien straszyć w rezerwatach postkomunizmu – pisze były poseł Adam Słomka.

To w wielkim skrócie ocena byłych wojskowych służb specjalnych należąca do onegdaj ważnego polityka SLD Zbigniewa Siemiątkowskiego i zmarłego niedawno posła PO Konstantego Miodowicza. Dyskusja o likwidacji WSI rozgorzała na nowo w związku z nachalnym promowaniem „wywiadu-rzeki” Makowskiego z Pawłem Reszką i Michałem Majewskim, pt. "Zawód: szpieg".

Promowaną książkę wydało wydawnictwo Czarna Owca należące onegdaj do Jacka Santorskiego - członka Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Aktualnie jest on współwłaścicielem z Dominiką Kulczyk-Lubomirską (córka Jana Kulczyka) grupy Firm Doradczych VALUES.

Warto wspomnieć, że w 2004 roku okazało się, że Jan Kulczyk jest zamieszany w Aferę Orlenu*. W ramach pracy Sejmowej Komisji Śledczej ujawniono, że Jan Kulczyk miał ogromny, niewspółmierny do liczby posiadanych akcji, wpływ na działanie i obsadzanie kluczowych stanowisk w PKN Orlen oraz to, że uczestniczył w spotkaniach z rezydentem KGB/FSB w Polsce Władimirem Ałganowem.

Dla kogo i za co Trybunał Stanu?

Wracając do WSI. Jako były poseł wiem, że te służby w pierwszych kadencjach Sejmu RP odmawiały dostępu do informacji o swojej działalności. Wielokrotnie przedstawiciele tej służby ostentacyjnie lekceważyli wezwania sejmowych komisji. W tym kontekście warto zastanowić się nad wieloma aferami dotyczącymi przetargów organizowanych przez MON czy prowokacją dotyczącą usunięcia ministra Romualda Szeremietiewa. Iluzoryczność ochrony wywiadowczej Wojska Polskiego wzrasta jeśli się zważy, że WSI nie przeszły żadnej lustracji czy dekomunizacji mimo ścisłej współpracy z KGB czy GRU.

Raport o likwidacji WSI autorstwa Antoniego Macierewicza był ważnym elementem ujawniania opinii publicznej nielegalnych działań postkomunistów i ich zauszników. To Antoni Macierewicz w tym dokumencie potwierdził, że 50% akcji WSI dotyczących partii politycznych było skierowanych przeciwko KPN.

To, że jacyś agenci wywalczyli w sądach odszkodowania za ujawnienie ich nazwisk w raporcie nie jest niczym dziwnym. Sądownictwo III RP wsławiło się bowiem „moralną odpowiedzialnością za korupcję”, „pobiciem kulą karabinową ze skutkiem śmiertelnym”, bezkarnością komunistycznych zbrodniarzy Wojciecha Jaruzelskiego czy Czesława Kiszczaka oraz ustalaniem terminów rozpraw na telefon. Trudno uznać, że potwierdzić miałoby ustalenia z raportu Macierewicza!

Tymczasem jeśli prawdą jest, że postawiono zarzuty za więzienia CIA Zbigniewowi Siemątkowskiemu, to czas zadać pytanie kiedy za wydanie zgody na tego typu więzienia z pominięciem parlamentu odpowie przed Trybunałem Stanu Leszek Miller i Aleksander Kwaśniewski. Nad tym warto debatować!

Czarna Owca zwalcza „opium dla ludu”?

Wydawnictwo Czarna Owca zajmuje się nie tylko promowaniem agenta komunistycznych służb. Poseł Izabela Kloc z PiS w niedawnym zawiadomieniu do prokuratury pisze: "W polskich księgarniach pojawiły się książki promowane jako „pomoce edukacyjne” dla dzieci. Książki te są wydawane przez wydawnictwo Czarna Owca – „Wielka Księga Siusiaków”, „Wielka Księga Cipek”, „Duża Księga Aborcji”.

Są one obsceniczne, wulgarne, deprawujące. Noszą znamiona pornografii. Prócz demoralizujących treści, (rozpowszechniających praktyki homoseksualne, rozwiązłość, patologiczny model rodziny), obraziły i zraniły nasze uczucia religijne. Matka Boża przedstawiana jest jako molestująca seksualnie małego Jezusa. W innym miejscu Jezus jest przedstawiany nago na krzyżu, jako naga kobieta”.

Dorobek wydawnictwa w walce z „leninowskim opium” uzupełnia promowanie opinii o ks. Jerzym Popiełuszce za pośrednictwem współczesnego „J-23”. Aleksander Makowski stwierdza we fragmencie publikacji „Zawód: szpieg”, cyt. „(...) według mnie sprawa była prosta. Grzegorz Piotrowski z podwładnymi rozpracowywali księdza. Uważali, że ma on jakąś cenną informację. Taką, która absolutnie pomoże im w karierze. Na przykład gdzie ukrywa się Zbigniew Bujak albo coś w tym stylu. Doszli do wniosku, że sobie z księdzem porozmawiają" - uważa. Co stało się dalej? "Chcieli Popiełuszkę zastraszyć, licząc na to, że pęknie. No i wszystko wyrwało im się spod kontroli. Zaczęli z nim rozmawiać, używając, nazwijmy to delikatnie, wzmocnionych technik przesłuchania. Ale nie każdy potrafi to robić. Tego jednak trzeba się nauczyć. Oni nie bardzo wiedzieli co i jak. Próbowali go straszyć, a on powtarzał: 'Nic nie powiem'. Więc zaczęli go szturchać, popychać, w końcu bić. Zagrały emocje i zwyczajnie go zabili”.

Agent bezczelnie deprecjonuje zlecone przez komunistów zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki do indywidualnej akcji oprawców. Gdyby mógł skutecznie promować w mediach termin „nieznani sprawcy”… Takie ... „czarne owce”!

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,

poseł na Sejm RP (1991-2001)

* Druk nr 4430 - Sprawozdanie Komisji Śledczej do zbadania zarzutu nieprawidłowości w nadzorze Ministerstwa Skarbu Państwa nad przedstawicielami Skarbu Państwa w spółce PKN Orlen S.A. oraz zarzutu wykorzystania służb specjalnych (d. UOP) do nielegalnych nacisków na organa wymiaru sprawiedliwości w celu uzyskania postanowień służących do wywierania presji na członków Zarządu PKN Orlen S.A.

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook