Jedynie prawda jest ciekawa


Słomka: Bój to ich jest ostatni?

13.04.2013

Poza świetnym filmem „UKŁAD ZAMKNIĘTY” ze znakomitymi rolami Janusza Gajosa i Kazimierza Kaczora taki układ każdy dziś widzi, tylko niewielu to rozumie – pisze były polityk Adam Słomka.

Leszek Miller zaprosił na czerwcowy zjazd trzech byłych prezydentów: Jaruzelskiego, Kwaśniewskiego i Wałęsę. Trzeba mieć nadzieję, że w czerwcu br. wzorem XI zjazdu PZPR z 28 i 29 stycznia 1990 roku Sojusz Lewicy Demokratycznej naciskany przez Ruch Palikota dokona kolejnego przepoczwarzenia. Skoro poseł Andrzej Rozenek z partii błogosławionej wsparciem towarzysza Jerzego Urbana ogłasza, że zjazd Sojuszu bez Janusza Palikota będzie zjazdem postkomunistów ... to kłótnia wśród piewców minionego systemu totalitarnego wchodzi na tory walki na śmierć i życie.

Jaruzelski i spółka

Wojciech Jaruzelski swoje życie związał z Rosją. Każdy laik wie, że po końcu ostatniej wojny światowej zwalczał w jej imieniu żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, którzy uznawali pobyt wojsk rosyjskich na naszym (okrojonym już wtedy) terytorium za nową okupację. Komunistyczny zbrodniarz wsławił się przede wszystkim stworzeniem przeciwko Polakom zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Daleko mu jednocześnie w zdradzie do postaci historycznych, np. gen. Józefa Zajączka. Ten ostatni przynajmniej część życia poświęcił walce o polską niepodległość.

Konfederacja Polski Niepodległej prowadziła w lipcu 1989 roku akcję sprzeciwu w sprawie ewentualnego wyboru Jaruzelskiego na prezydenta PRL. 3 lipca 1989 Adam Michnik opublikował na łamach „Gazety Wyborczej” artykuł zatytułowany „Wasz prezydent, nasz premier”. Dosyć wątpliwe jest dziś określenie Tadeusza Mazowieckiego jako polityka, który nie był związany z PRL.  Mazowiecki sprawował bowiem mandat posła na Sejm PRL III, IV i V kadencji w latach 1961-1972. To w czasie jego rządów jako premiera rządu z gen. LWP Kiszczakiem i Siwickim  siły milicyjne oraz specsłużby PRL pacyfikowały legalne manifestacje, w tym okupacje komitetów PZPR czy blokady baz wojsk ZSRR inicjowane przez KPN. Działała Służba Bezpieczeństwa, której funkcjonariusze niszczyli tysiące dokumentów świadczących o współpracy niektórych „opozycjonistów” z komuną.

Wybór Jaruzelskiego na prezydenta PRL umożliwili posłowie „solidarnościowi”. W głosowaniu wzięło udział 544 posłów i senatorów. 270 głosowało za kandydaturą, 233 było przeciwnych, 34 wstrzymało się od głosu, a 7 oddało głos nieważny. Można uznać wobec tego, że wybór Jaruzelskiego nie był wyrazem woli polskiego społeczeństwa, ale zmowy komunistów z ich okrągłostołowymi zwolennikami. Gdyby wyboru dokonywał parlament pochodzący z całkowicie wolnych wyborów sprawa wyglądałaby zapewne inaczej.

31 grudnia 1989 weszła w życie ustawa zmieniająca Konstytucję PRL wprowadzając nowe nazewnictwo urzędów państwowych i to na tej podstawie media podają, że Jaruzelski był pierwszym prezydentem III RP. Tragicznie zmarły prezydent Ryszard Kaczorowski przekazał insygnia władzy prezydenckiej Lechowi Wałęsie mimo, że ten nie uznał za stosowne nawiązać do ciągłości prawnej z II RP. Jednak śp. Ryszard Kaczorowski słusznie uważał, że Jaruzelski jest prezydentem PRL z woli marionetkowego parlamentu wybranego na mocy komunistycznej koncesji.

Trzeba zauważyć, że Wojciech Jaruzelski nie może rzekomo uczestniczyć w posiedzeniach sądu rozpatrującego jego udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym ... ale na statystowanie w zjazdach postkomunistycznych towarzyszy sił mu nie brak. 

Nie podam teraz nogi ... czyli układ zamknięty

Lech Wałęsa chciał w 1995 roku podać Aleksandrowi Kwaśniewskiemu nogę. Oboje uczestniczyli w obradach „okrągłego stołu” i mieli świadomość fasadowości zawartych porozumień. Wczesny PR pozwolił im na promowanie tezy, że III RP mimo tysięcy funkcjonariuszy byłego państwa totalitarnego umieszczonych w policji, sądownictwie, prokuraturze i biznesie nie ma wiele wspólnego z PRL. Dziś Wałęsa serdecznie wypowiada się o postkomunistycznym prezydencie. Wspólne uczestnictwo trzech prezydentów w czerwcowym kongresie organizowanym przez stachanowca PZPR domyka dyskusję nad skutkami porozumienia komunistów z częścią opozycji w 1988-89r. Architekci III RP spotykają się jawnie i wspólnie na zjeździe, który zaszczyci zapewne Janusz Palikot.

Skoro Wojciech Jaruzelski ma siłę na uczestnictwo w zjeździe SLD ... to czas z urzędu odwiesić mu wyłączenie z uczestnictwa w licznych procesach. Wzorem Hosniego Mubaraka czas go przywieźć na salę rozpraw na łóżku szpitalnym, które na salę rozpraw mogą wtoczyć Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski. Janusz Palikot i Leszek Miller mogą wtedy roztaczać nad oskarżonym Jaruzelskim zakurzone sztandary. Relacje można powierzyć Jerzemu Urbanowi ... Bo poza świetnym filmem „UKŁAD ZAMKNIĘTY” ze znakomitymi rolami Janusza Gajosa i Kazimierza Kaczora taki układ każdy dziś widzi, tylko niewielu to rozumie.

Adam Słomka
Przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny
Poseł na Sejm RP (1991-2001)

[fot: prezydent.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook