Jedynie prawda jest ciekawa


Skwieciński: "Nocne Wilki" ujawniły elementy prorosyjskie na prawicy

28.04.2015

Sprawa Nocnych Wilków dopomogła wykrystalizowaniu się ośrodków, które chcą grać na nastrojach niezadowolenia atmosferą konfliktu z Rosją, wrażanych przez pewną części społeczeństwa. Obydwie największe partie, chociaż Platforma z pewnym oporem, przyjęły stanowisko antyrosyjskie – powiedział w Radiu Wnet Piotr Skwieciński dziennikarz tygodnika wSieci.

"Na prawicy uwidoczniły się prawicowe elementy prorosyjskie, jak na przykład Grzegorz Braun czy Korwin-Mikke" - podkreślił, odnosząc się do niewpuszczenia na tereny Rzeczpospolitej motocyklistów z Polski. 

 Piotrem Skwieciński komentował też rustalenia ze spotkania  Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera oraz Przewodniczącego Rady Europejskiej  Donalda Tuska z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Prezydent Ukrainy postulował wysłanie wojsk pokojowych do Donbasu, co spotkało się z odmową leaderów Unii Europejskiej, którzy jednocześnie zastrzegli, że tylko wypełnianie przez Rosje ustaleń z Mińska będzie możliwe złagodzenie sankcji - Unia Europejska jest oparta na zasadzie konsensusu i kraje tworzące wspólnotę nie mają zbieżnej opinii w sprawie wysłania wojsk na Ukrainę. 

"Państwa, które deklarują ostrzejsze stanowisko, nie robią wiele, aby przekonać pozostałe kraje. Przykładem takiego kraju jest Wieka Brytania. (…) Porozumienie z Mińska zapewniło ustabilizowanie frontu na wchodzie Ukrainy i uchroniło Kijów przed katastrofą militarną. Zresztą prezydent Proszenko bardzo sprawnie porusza w tym konflikcie nie dając się wepchnąć na różnego rodzaju miny." - mówił Skwieciński. 


Skwieciński komentoał też konflikt między Ramzanem Kadyrowem a Komitetem Śledczym Federacji Rosyjskiej 

>Obecnie Czeczenia, poza polem polityki zagranicznej, w każdej innej dziedzinie jest całkowicie niezależna. Kadyrow zislamizował Czeczenie i za pieniądze rosyjskie odbudował zniszczenia wojenne. (…) Jest wielkie prawdopodobieństwo, że w momencie kiedy zniknie Kadyrow, który ujarzmił kraj, to wojna rozpocznie się na nowo. Kadyrow ma poczucie własnej siły i wie, że może sobie na bardzo dużo pozwolić - tłumaczył dziennikarz.
Oniósł się też do nowej inicatywy politycznej, która zaczyna kiełkować wokół Leszka Balcerowicza, a którą chcą wspóltowrzyć z nim Władysław Frasyniuk i Ryszard Petru. 

"W przypadku stowarzyszenia nowoczesna.pl, widzę jakieś nieduże środowiska, które mogłyby poprzeć inicjatywę Balcerowicza i Petru. To są osoby zawiedzione polityką obecnego rządu, który mówiąc krótko nie reformuje. To są środowiska, które chciałyby wprowadzić klimat wojującego liberalizmu, ale z punktu widzenia światopoglądowego nie chcą poprzeć Korwin-Mikkego – komentował Piotr Skwieciński.

ansa/Radio Wnet

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook