Jedynie prawda jest ciekawa


Skwieciński: Co robi PO, by zablokować „PiS-owski koszmar?”

07.07.2016

To znamienna propozycja. Wyraźnie pokazuje czyje interesy chroni Platforma Obywatelska – mówi Piotr Skwieciński w wideo komentarzu na portalu wPolityce.pl, odnosząc się do propozycji PO, która forsuje zmiany na poziomie administracji lokalnej.

„PO zaproponowała pozbawienie rządu jakiegokolwiek wpływu na administrację kraju na poziomie województw, przekazanie całości władzy samorządom obieralnym w wyborach powszechnych marszałkom wojewódzkim. Jest to propozycja bardzo znamienna i niedobra. Wprawdzie tego rodzaju modele funkcjonują w świecie, ale funkcjonują w państwach mocnych” – mówi publicysta portalu wPolityce.pl. Jak podkreśla, państwo polskie jest państwem słabym, a takie najbezpieczniej, żeby było zarządzane centralnie. Skwieciński wskazuje przy tym na jeszcze inny element.

„Ta propozycja jest zła, dlatego, że z bardzo wielu rozmaitych powodów o pozytywny przełom łatwiej na poziomie centralnym, niż lokalnym. Siły lokalnych elit, ich powiązania, złożony system interesów, często korupcyjnych, to jest coś na poziomie lokalnym bardzo silnego i zwalczenie tego jest znacznie trudniejsze niż z poziomu centralnego” – podkreśla publicysta.

„Łatwo się domyśleć dlaczego Platforma wyszła z tego rodzaju propozycją. Wielu polityków obecnej opozycji mówi o tym, że trzeba przygotować system zabezpieczeń na przyszłość, żeby ten koszmar PiS-owski nie miał już szansy się powtórzyć” – mówi Skwieciński, podkreślając że rozwiązania takie „służyłyby utrwaleniu aż do granic  praktycznej nieodwołalności systemu władzy lokalnych elit i związanych z nim lokalnych interesów”.


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook