Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Skwieciński: Boeing uderza w Kreml

23.07.2014

"Paradoksalnie to Rosja traci na tym najbardziej".

"Niezależnie od tego, kto dokładnie i w jakich okolicznościach zestrzelił malezyjskiego boeinga, odpowiada za to Rosja. Paradoksalnie to ona zarazem traci na tym najbardziej" - pisze Piotr Skwieciński. Pierwsze reakcje na zestrzelenie pasażerskiego samolotu w tygodniku „wSieci”.

Na łamach nowego numeru „wSieci” publicyści analizują i komentują tragedię na Ukrainie. "Większość faktów znanych w momencie, w którym piszę ten tekst, układa się w logiczną całość. Samolot najprawdopodobniej zestrzelili prorosyjscy separatyści. Nie było to zapewne ich celem" - pisze Piotr Skwieciński i przypomina - w kilka godzin po katastrofie ukraińskie służby specjalne upubliczniły przechwycone rozmowy separatystów, z których jasno wynika, że boeinga zestrzelili separatyści, sądząc, że to ukraińska maszyna wojskowa.

Antoni Macierewicz, wiceprzewodniczący PiS, szefem parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, w wywiadzie udzielonym tygodnikowi podkreśla - To ogromna, straszliwa tragedia i straszliwa zbrodnia. Rodzinom ofiar winni jesteśmy najgłębsze współczucie, a tym, którzy zginęli, nasze modlitwy.

Pytany, kto odpowiada za atak na pasażerski samolot, odpowiada - To Rosja i Władimir Putin wysłali na Ukrainę swoje wojska, to oni zachęcili nielicznych mieszkańców Wschodu Ukrainy do stanięcia przeciw własnemu krajowi, to oficerowie rosyjscy z jednostek specjalnych i GRU nimi dowodzą, to z Rosji nadchodzi dla nich sprzęt i wszelkie wsparcie.

O tragedii na Ukrainie piszą również Stanisław Janecki, Grzegorz Kostrzewa – Zorbas, Ryszard Makowski oraz Maciej Pawlicki, który ocenia: "W reakcji na nieszczęśliwy wypadek nad Donieckiem ukraińskie władze zachowują się nieodpowiedzialnie. Polityczni awanturnicy i wyznawcy teorii spiskowych oczywiście oskarżają Rosję. Wzywam więc polskiego premiera Donalda Tuska, by ze swymi doświadczonymi ministrami natychmiast opracował i niezwłocznie przesłał władzom Ukrainy szczegółową instrukcję, co należy robić w sytuacji katastrofy nierosyjskiego samolotu na terenie Rosji lub nieopodal" - podkreśla publicysta.

Tragedia na Ukrainie – pierwsze reakcje na zestrzelenie pasażerskiego samolotu na łamach tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 21 lipca br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.  

wwr

[Fot. wSieci]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Słowa kluczowe:

Ukraina

,

Rosja

,

samolot

,

Putin

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook