Jedynie prawda jest ciekawa


Skwieciński: Boeing uderza w Kreml

23.07.2014

"Paradoksalnie to Rosja traci na tym najbardziej".

"Niezależnie od tego, kto dokładnie i w jakich okolicznościach zestrzelił malezyjskiego boeinga, odpowiada za to Rosja. Paradoksalnie to ona zarazem traci na tym najbardziej" - pisze Piotr Skwieciński. Pierwsze reakcje na zestrzelenie pasażerskiego samolotu w tygodniku „wSieci”.

Na łamach nowego numeru „wSieci” publicyści analizują i komentują tragedię na Ukrainie. "Większość faktów znanych w momencie, w którym piszę ten tekst, układa się w logiczną całość. Samolot najprawdopodobniej zestrzelili prorosyjscy separatyści. Nie było to zapewne ich celem" - pisze Piotr Skwieciński i przypomina - w kilka godzin po katastrofie ukraińskie służby specjalne upubliczniły przechwycone rozmowy separatystów, z których jasno wynika, że boeinga zestrzelili separatyści, sądząc, że to ukraińska maszyna wojskowa.

Antoni Macierewicz, wiceprzewodniczący PiS, szefem parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, w wywiadzie udzielonym tygodnikowi podkreśla - To ogromna, straszliwa tragedia i straszliwa zbrodnia. Rodzinom ofiar winni jesteśmy najgłębsze współczucie, a tym, którzy zginęli, nasze modlitwy.

Pytany, kto odpowiada za atak na pasażerski samolot, odpowiada - To Rosja i Władimir Putin wysłali na Ukrainę swoje wojska, to oni zachęcili nielicznych mieszkańców Wschodu Ukrainy do stanięcia przeciw własnemu krajowi, to oficerowie rosyjscy z jednostek specjalnych i GRU nimi dowodzą, to z Rosji nadchodzi dla nich sprzęt i wszelkie wsparcie.

O tragedii na Ukrainie piszą również Stanisław Janecki, Grzegorz Kostrzewa – Zorbas, Ryszard Makowski oraz Maciej Pawlicki, który ocenia: "W reakcji na nieszczęśliwy wypadek nad Donieckiem ukraińskie władze zachowują się nieodpowiedzialnie. Polityczni awanturnicy i wyznawcy teorii spiskowych oczywiście oskarżają Rosję. Wzywam więc polskiego premiera Donalda Tuska, by ze swymi doświadczonymi ministrami natychmiast opracował i niezwłocznie przesłał władzom Ukrainy szczegółową instrukcję, co należy robić w sytuacji katastrofy nierosyjskiego samolotu na terenie Rosji lub nieopodal" - podkreśla publicysta.

Tragedia na Ukrainie – pierwsze reakcje na zestrzelenie pasażerskiego samolotu na łamach tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 21 lipca br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.  

wwr

[Fot. wSieci]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook