Jedynie prawda jest ciekawa

Skwieciński: Boeing uderza w Kreml

23.07.2014

"Paradoksalnie to Rosja traci na tym najbardziej".

"Niezależnie od tego, kto dokładnie i w jakich okolicznościach zestrzelił malezyjskiego boeinga, odpowiada za to Rosja. Paradoksalnie to ona zarazem traci na tym najbardziej" - pisze Piotr Skwieciński. Pierwsze reakcje na zestrzelenie pasażerskiego samolotu w tygodniku „wSieci”.

Na łamach nowego numeru „wSieci” publicyści analizują i komentują tragedię na Ukrainie. "Większość faktów znanych w momencie, w którym piszę ten tekst, układa się w logiczną całość. Samolot najprawdopodobniej zestrzelili prorosyjscy separatyści. Nie było to zapewne ich celem" - pisze Piotr Skwieciński i przypomina - w kilka godzin po katastrofie ukraińskie służby specjalne upubliczniły przechwycone rozmowy separatystów, z których jasno wynika, że boeinga zestrzelili separatyści, sądząc, że to ukraińska maszyna wojskowa.

Antoni Macierewicz, wiceprzewodniczący PiS, szefem parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, w wywiadzie udzielonym tygodnikowi podkreśla - To ogromna, straszliwa tragedia i straszliwa zbrodnia. Rodzinom ofiar winni jesteśmy najgłębsze współczucie, a tym, którzy zginęli, nasze modlitwy.

Pytany, kto odpowiada za atak na pasażerski samolot, odpowiada - To Rosja i Władimir Putin wysłali na Ukrainę swoje wojska, to oni zachęcili nielicznych mieszkańców Wschodu Ukrainy do stanięcia przeciw własnemu krajowi, to oficerowie rosyjscy z jednostek specjalnych i GRU nimi dowodzą, to z Rosji nadchodzi dla nich sprzęt i wszelkie wsparcie.

O tragedii na Ukrainie piszą również Stanisław Janecki, Grzegorz Kostrzewa – Zorbas, Ryszard Makowski oraz Maciej Pawlicki, który ocenia: "W reakcji na nieszczęśliwy wypadek nad Donieckiem ukraińskie władze zachowują się nieodpowiedzialnie. Polityczni awanturnicy i wyznawcy teorii spiskowych oczywiście oskarżają Rosję. Wzywam więc polskiego premiera Donalda Tuska, by ze swymi doświadczonymi ministrami natychmiast opracował i niezwłocznie przesłał władzom Ukrainy szczegółową instrukcję, co należy robić w sytuacji katastrofy nierosyjskiego samolotu na terenie Rosji lub nieopodal" - podkreśla publicysta.

Tragedia na Ukrainie – pierwsze reakcje na zestrzelenie pasażerskiego samolotu na łamach tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 21 lipca br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.  

wwr

[Fot. wSieci]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook