Jedynie prawda jest ciekawa


Dorota Skrzypek: Tusk oszukał rodziny

09.07.2012

W ocenie wdowy po śp. prezesie NBP obecnie rządzący nie śpią spokojnie i przejdą do historii jako ludzie, którzy pozwolili deptać pamięć o tych, którzy zginęli w smoleńskim błocie.

Milczała przez dwa lata. Teraz postanowiła powiedzieć całą prawdę. W tygodniku „Uważam Rze” wywiad z Dorotą Skrzypek, wdową po śp. Sławomirze Skrzypku, prezesie Narodowego Banku Polskiego.

Mówi, że często wraca myślami do 10 kwietnia 2010 roku dnia.

„I uderza mnie jedno: nikt z nas nie myślał wtedy, że najgorsze dopiero przed nami, że przemysł pogardy wobec tych, którzy tam zginęli, nie tylko nie zniknie, ale ulegnie dalszemu zwyrodnieniu, nie uszanuje żadnej świętości”

- stwierdza dodając, że nie sądziła iż przemysł pogardy, który niszczył ofiary Smoleńska za życia, ulegnie takiemu zwyrodnieniu po ich śmierci. W jej ocenie obecny prezydent i premier nie tylko dają na to zgodę, ale także zachowania takie zdają się inspirować.

I to jest dla wdowy po śp. Sławomirze Skrzypku najbardziej bolesne. Po ponad dwóch latach od tragedii Dorota Skrzypek ma poczucie, że nie może liczyć na rząd:

"Premier nie dotrzymał słowa, że zrobi wszystko by wyjaśnić przyczyny katastrofy. Obiecał to narodowi, wielokrotnie, publicznie i całkowicie zawiódł. Miał na bieżąco informować o przebiegu śledztwa, prosił o zaufanie. Oszukał.  Właściwie każde słowo Donalda Tuska dane rodzinom zostało złamane."

"Nie, ten rząd tego nie zrobi. To już wiemy na pewno. Ale oni też to wiedzą. I prawdę mówiąc w pewien sposób im nawet współczuję, to musi być straszne uczucie – wiedzieć, że przejdzie się do historii jako ekipa, która tak bardzo zawiodła. Niezależnie od tego ile w końcu kilometrów autostrad położą, ile boisk wybudują i tak będą pamiętani jako ludzie, którzy nie upomnieli się w takiej tragicznej chwili o polską rację stanu, pozwolili opluwać i deptać pamięć urzędującego prezydenta i najwyższych funkcjonariuszy państwowych, oficerów, kombatantów. Nie upomnieli się o elitę, która zginęła w smoleńskim błocie. Pozwolili tak cierpieć ich bliskim. Jestem pewna, że bardzo źle śpią. Choć umarzają śledztwo za śledztwem, nie mają spokojnych nocy. Sumienie można zagłuszyć na chwilę"

- podkreśla. Ale dodaje, że nie wolno nam się poddać. Jak mówi, testament tych co zginęli w smoleńskim błocie jest bardzo czytelny:

"To wezwanie do troski o Polskę i polskość. Przecież ten lot był elementem tej troski, znakiem pamięci o tych, którzy za wolną Polskę zostali bestialsko pomordowani. A więc odczytajmy to wprost: dbajcie o Polskę, jej dziedzictwo, jej wartości. Bądźcie wierni jej i naszej chrześcijańskiej wierze. Uczcie młodych historii i wyciągania z niej wniosków. To wymaga dziś szczególnej troski, bo ze szkoły eliminuje się patriotyzm, literaturę, dzieje przodków, a media budują nacisk na odcięcie się od polskiej tożsamości.

Ale jest i plan drugi tego wyzwania– nigdy nie wolno się nam bać. Trzeba się przeciwstawiać kłamstwu, pogardzie, fałszowi. Tak jak ci, którzy tam zginęli"

- stwierdza rozmówczyni „Uważam Rze”.

Kam

[Fot. Kam]

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook