Jedynie prawda jest ciekawa


Skowroński we "wSieci": 500+ przywraca ludziom godność

13.07.2016

"Musimy pamiętać, że duże siły, zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie, pracują, by zdestabilizować Polskę".

"Zło zawsze atakuje to, co prawdziwe, co najpiękniejsze, co się zaczyna odradzać i emanować duchową siłą. Tak też jest z naszym krajem" - mówi Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, twórca Radia Wnet w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.

Krzysztofem Skowroński, twórca Radia Wnet mówi w wywiadzie udzielonym Jackowi i Michałowi Karnowskim o swoich obserwacjach na temat Polaków. Refleksjami dzieli się po wyprawie w Polskę, tym razem z pielgrzymką kaszubską na Jasną Górę.

"W Polakach jest niesamowita energia i ogrom życzliwości. Jest dokładnie odwrotnie, niż nam wmawiają, malując obraz złych, egoistycznych ludzi bez umiejętności współdziałania" - stwierdza rozmówca. Zauważa również:

"Pozytywnie zadziwia mnie to, jak wiara jest mocno obecna w życiu ludzi. […] W starszych pokoleniach tak. Młode pokolenie jest wciąż pytaniem. Jeszcze znają swoje korzenie, jeszcze wiedzą, skąd są, ale już często nie biorą tego do siebie, nie wymagają od siebie tej tradycji, nie uważają, by musieli to nieść dalej. Są bardzo zagubieni i to jest bardzo niebezpieczny moment. Jeśli chcemy, by ci ludzie dostrzegli, jak wielką wartością i potęgą jest nasza wiara, musimy mocno wziąć się do pracy, dotrzeć do nich. Inaczej wejdą w zabobon. Takie mam wrażenie po kilku spotkaniach, ale wiem, że to oczywiście zbyt mała próbka, by wyciągać wnioski".

Krzysztof Skowroński komentuje również zmiany, które zaszły w mediach publicznych.

Media publiczne wymagały zasadniczego wstrząsu i ten wstrząs nastąpił. A teraz trzeba iść dalej. Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu potrzebne są stabilne finansowanie oraz zasady działania, a ludziom je tworzącym należy się oddech, jasno zarysowana perspektywa. Czy nowa ustawa o Radzie Mediów Narodowych i jej władze, czy nowy skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zapewnią to wszystko? Szansa jest. We wrześniu to wszystko ruszy i wtedy zobaczymy, czy zwycięży mądrość i otwarcie, czy będzie górą świadomość, że media nie mogą służyć propagandzie, ale muszą służyć prawdzie. […] Polska debata publiczna jest chyba najbardziej otwarta w Europie na różne punkty widzenia. A dobra zmiana w mediach publicznych przywraca elementarną równowagę w systemie medialnym. Sytuacja, w której wszystkie największe media grają jedną i tę samą melodię, nie była bowiem normalna.

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich mówi także, w jakim kierunku zmierza – jego zdaniem - Polska.

Gdyby Polska była odizolowaną wyspą, byłbym optymistą. Program 500+ to wielki sukces, to coś, co przywraca wielu rodzinom po prostu godność, zmienia ich życie w sposób niewyobrażalny dla ludzi bogatych. Nawet sobie nie potrafimy wyobrazić, jaką zmianę to niesie. Ale musimy też pamiętać, że duże siły, zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie, pracują, by zdestabilizować Polskę. Świat generalnie wchodzi w czas poważnych zawirowań. Prognoza jest więc jednak burzowa.

Krzysztof Skowroński na koniec rozmowy zauważa także: "Polska ma dzisiaj wiele do powiedzenia światu. Nie musimy szukać żadnego nowego logo, żadnych nowych sztandarów. Mamy piękne narodowe logo, mamy św. Jana Pawła II, mamy św. Faustynę. To powinno być naszą siłą, dumą, naszym motorem".

Więcej o Polsce widzianej oczyma Krzysztofa Skowrońskiego we „wSieci”, w sprzedaży już od 11 lipca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook