Jedynie prawda jest ciekawa


Skowroński: TVP i KRRiT łamią prawo

28.04.2015

Delegaci Nadzwyczajnego Zjazdu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich domagają się rozwiązania KRRiT, a także przekształcenia Telewizji Polskiej ze spółki akcyjnej Skarbu Państwa w instytucję pożytku publicznego.

„Musi zostać stworzony taki system poboru abonamentu, który zabezpieczy funkcjonowanie mediów publicznych, nawet bez reklam. Delegaci wystosowali również żądanie odwołania z funkcji prezesa TVP Juliusza Brauna” – powiedział w „Poranku Wnet” prezes SDP Krzysztof Skowroński.

Redaktor naczelny Radia Wnet zwrócił uwagę na wyjątkowe znaczenie zjazdu SDP w Kazimierzu Dolnym. „Po raz pierwszy od wielu lat dziennikarze z całej Polski spotkali się nie tylko, po to żeby się kłócić i wybierać, ale by porozmawiać o stanie mediów po 25 latach wolności. Nadzwyczajny zjazd delegatów SDP podjął łącznie 36 uchwał, dotyczących sytuacji mediów w Polsce, zawłaszcza stanie nadawców publicznych. Jedną z najważniejszych była uchwała nr 21, w której stwierdziliśmy, że media publiczne obecnie nie wypełniają swojej misji” - powiedział Skowroński na antenie Radia Wnet.

Dziennikarze odnieśli się również do struktury własnościowej mediów działających w Polsce. „Przegłosowana została również uchwała żądająca repolonizacji mediów. Dziennikarze SDP stwierdzają w niej, że patologią jest sytuacja, kiedy media regionalne, pozostają w 97% w ręku jednego wydawcy należącego do niemieckiego koncernu medialnego. Inne kraje bronią się przed taką sytuacją, ustalając odpowiedni poziom udziału kapitały zagranicznego na rynku medialnym” - podkreślił redaktor naczelny Radia Wnet.

Krzysztof Skowroński powiedział, że  ostatni zjazd był pobudką dla całego środowiska dziennikarskiego skupionego wokół SDP. „Sytuacja dojrzała do tego, aby nie tylko mówić ale przejść do działania. Nie wystarczy tylko powiedzieć, że domagamy się dymisji prezesa Brauna, ponieważ telewizja publiczna i krajowa rada nie wypełniają tego co zostało zapisane w ustawie, oni po prostu łamią prawo. Dlatego trzeba działać w obronie wolnego obiegu informacji, trzeba domagać się normalnego państwa” – zaznaczył Skowroński.

gah/radiownet.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook