Jedynie prawda jest ciekawa


Skowroński: nie będziemy przepraszać Czuchnowskiego

04.02.2015

„Komentarze Czuchnowskiego, które braliśmy pod uwagę, w sposób negatywny się wyróżniają”.

Krzysztof Skowroński, szef SDP, tłumaczył w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl zamieszanie związane z przyznaniem Hieny Roku 2014. Prezes Stowarzyszenia zaznacza, że decyzja o nagrodzie dla Wojciecha Czuchnowskiego została zawieszona.

„Wybór jest nieaktualny, redaktor Czuchnowski nie jest wskazany jako laureat antynagrody Hiena Roku 2014. Jednak uważamy, że nasza argumentacja, na co zwróciliśmy uwagę w oświadczeniu, pozostaje aktualna. Chcemy, by całe zamieszanie wokół Hieny doprowadziło do debaty dotyczącej kondycji zawodu dziennikarza, wolności słowa, manipulacji i cenzury w Polsce. W takiej debacie powinny uczestniczyć wszystkie środowiska dziennikarskie. Wydaje się, że taka debata, którą od pewnego czasu planujemy, jest całemu środowisku potrzebna” - zaznacza Skowroński. Dodaje, że „utrzymano decyzję o przyznaniu Hieny Roku 2014 redaktorowi Piotrowi Stasińskiemu”.

Tłumacząc motywacje wskazania na Czuchnowskiego Skowroński zaznacza: „Napisaliśmy w naszym oświadczeniu, że dwa komentarze Wojciecha Czuchnowskiego, które braliśmy pod uwagę, w sposób negatywny się wyróżniają. Dlatego nie będziemy przepraszać. Ani nie oczekujemy przeprosin za tekst napisany przez Wojciecha Czuchnowskiego po otrzymaniu anty nagrody Hiena Roku 2014”.

Szef SDP wskazał, że „w przyszłym roku Stowarzyszenie oddzieli ceremonię przyznawania Nagród SDP od ogłoszenia tytułu Hieny Roku”. „Żałuję, że wielkie święto dziennikarzy i ich osiągnięcia zostały przesłonięte przez wydarzenia związane z Hieną. Być może trzeba będzie przemyśleć sposób przyznawania Hieny” - tłumaczy.

Czuchnowski może się cieszyć jedynie połowicznie...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook