Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Skowroński: nie będziemy przepraszać Czuchnowskiego

04.02.2015

„Komentarze Czuchnowskiego, które braliśmy pod uwagę, w sposób negatywny się wyróżniają”.

Krzysztof Skowroński, szef SDP, tłumaczył w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl zamieszanie związane z przyznaniem Hieny Roku 2014. Prezes Stowarzyszenia zaznacza, że decyzja o nagrodzie dla Wojciecha Czuchnowskiego została zawieszona.

„Wybór jest nieaktualny, redaktor Czuchnowski nie jest wskazany jako laureat antynagrody Hiena Roku 2014. Jednak uważamy, że nasza argumentacja, na co zwróciliśmy uwagę w oświadczeniu, pozostaje aktualna. Chcemy, by całe zamieszanie wokół Hieny doprowadziło do debaty dotyczącej kondycji zawodu dziennikarza, wolności słowa, manipulacji i cenzury w Polsce. W takiej debacie powinny uczestniczyć wszystkie środowiska dziennikarskie. Wydaje się, że taka debata, którą od pewnego czasu planujemy, jest całemu środowisku potrzebna” - zaznacza Skowroński. Dodaje, że „utrzymano decyzję o przyznaniu Hieny Roku 2014 redaktorowi Piotrowi Stasińskiemu”.

Tłumacząc motywacje wskazania na Czuchnowskiego Skowroński zaznacza: „Napisaliśmy w naszym oświadczeniu, że dwa komentarze Wojciecha Czuchnowskiego, które braliśmy pod uwagę, w sposób negatywny się wyróżniają. Dlatego nie będziemy przepraszać. Ani nie oczekujemy przeprosin za tekst napisany przez Wojciecha Czuchnowskiego po otrzymaniu anty nagrody Hiena Roku 2014”.

Szef SDP wskazał, że „w przyszłym roku Stowarzyszenie oddzieli ceremonię przyznawania Nagród SDP od ogłoszenia tytułu Hieny Roku”. „Żałuję, że wielkie święto dziennikarzy i ich osiągnięcia zostały przesłonięte przez wydarzenia związane z Hieną. Być może trzeba będzie przemyśleć sposób przyznawania Hieny” - tłumaczy.

Czuchnowski może się cieszyć jedynie połowicznie...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

SDP

,

media

,

media publiczne

,

Gazeta Wyborcza

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook