Jedynie prawda jest ciekawa


Skowroński: To było głosowanie polityczne

28.06.2012

O głosowaniu Sejmu ws. sprawozdania KRRiT, ocenie jej działalności portal Stefczyk.info rozmawia z Krzysztofem Skowrońskim, prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, szefem Radia Wnet.

Stefczyk.info: Sejm przyjął sprawozdanie z działalności KRRiT w 2011 roku. Jak Pan ocenia tę decyzję?

Krzysztof Skowroński: To nie jest zaskoczenie. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji to ciało polityczne, układ w mediach publicznych jest układem politycznym. Większość w KRRiT oraz w Sejmie pokrywają się ze sobą. W związku z tym akceptacja Sejmu dla Rady jest czymś oczywistym. Ocena merytoryczna nie ma tu znaczenia. Znaczenie ma, kto.

Pan poparłby KRRiT?

Myślę, że nie. Wiele należy zmienić, w złej sytuacji są media publiczne, system mediów publicznych jest niesprawny. W związku z tym posłowie powinni przede wszystkim zastanawiać się, jak to usprawnić, jak polepszyć sytuację. Potrzebny jest system gwarantujący, choćby niezależność dziennikarską, czy odpowiednie mechanizmy finansowania mediów publicznych. Obecnie mamy do czynienia tylko z dekoracyjną zabawą.

Pojawiły się komentarze, że Jan Dworak może być spokojny o stanowisko, ponieważ podjął oczekiwaną przez mainstream decyzję ws. TV Trwam

Jan Dworak miał pewną pozycję niezależnie od decyzji dotyczącej Telewizji Trwam. Na wynik głosowania sprawa TV Trwam nie miała znaczenia. Głosowanie nie było wynikiem merytorycznej oceny. To było czysto polityczne głosowanie. W takim przypadku głosuje się niezależnie od faktów.

Kto ma skuteczne narzędzia nacisku na KRRiT?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poza tym, że jest ciałem niezależny, jest wpisana w życie polityczne Polski. Odpowiedź jest więc oczywista. Wpływ na Radę mają ci, którzy rządzą, a nie ci, którzy są w opozycji. Zdarzały się w historii przypadki, w których większość w KRRiT nie pokrywała się z większością sejmową, ale to nie występuje w obecnej sytuacji.

Rozmawiał TK
[Fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook