Jedynie prawda jest ciekawa

Skandaliczne koszulki w niemieckim sklepie. Niemcy chwalą sie nalotami na Polskę!

07.08.2017

Od kilku dni, po wypowiedzi ministra Antoniego Macierewicza i publikacji tygodnika „Sieci” w mediach głośno jest o odszkodowaniach, jakich Polacy mają domagać się od Niemców za zniszczenia, jakie przyniosła nam II wojna światowa. Tymczasem niektórzy z naszych zachodnich sąsiadów nie tylko nie widzą w niemieckiej agresji nic złego, ale wręcz uważają ją za powód do dumy!

„Do Polski latam tylko Sztukasem” (Nach Polen fliege ich nur mit dem Stuka) – całe szczęście, póki co, to nie nowe hasło  Lufthansy, a napis, jakim „ozdobili” sprzedawane przez siebie koszulki właściciele internetowego sklepu alfashirt.de.  Całość uzupełnia obrazek niemieckiego bombowca nad Polską.

Tego typu T-shirty jeszcze kilka dni temu można było kupić w sieci za niecałe 20 euro. Za dodatkową opłatą na ramieniu można było dodać sobie logotyp żelaznego krzyża, niemiecką flagę czy tzw. „gapę” (niemieckiego orła). Najbardziej skandaliczne w całej sprawie jest to, że koszulki były dostępne nawet wtedy, kiedy cała Polska czciła pamięć ofiar jednej z największych niemieckich zbrodni – brutalnej pacyfikacji Powstania Warszawskiego.

Do sprawy odniósł się między innymi poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak:


Jak widać, Niemcy mogą publicznie wyrażać żal za wywołanie wojny i wymordowanie kilku milionów ludzi, ale głęboko w ich duszach wciąż tli się  ten ogień nienawiści, który popchnął ich do dokonania największej hekatomby w dziejach ludzkości.

Tym ważniejsza staje się walka o reparacje – biliony odszkodowań najlepiej uzmysłowią im skalę ich zbrodni.

 

Piotr Filipczyk

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook