Jedynie prawda jest ciekawa


Sikorski pokazuje twarz zdrajcy, wspiera naciski na Polskę

28.07.2017

Radosław Sikorski na antenie niemieckiej telewizji, która niemieckie obozy koncentracyjne nazywa polskimi, znowu potwierdza swoją przynależność do obozu współczesnej Targowicy. Tym razem były marszałek Sejmu i szef MSZ poparł naciski wywierane przez UE na Polaków, domagając się kar dla Polski!

Strach pomyśleć, że jeszcze 3 lata temu ten człowiek był ministrem spraw zagranicznych. Wsłuchując się w wypowiedzi Radka Sikorskiego z tamtego okresu, nie trudno domyślić się, czyje „sprawy zewnętrzne” realizował i czyje interesy reprezentował. Najlepszym potwierdzeniem tego faktu był tzw. „hołd berliński” oddający Polskę i Unię Europejską pod opiekę  Angeli Merkel. Niestety, lata mijają, ale Sikorski dalej bardziej niż własnej ojczyźnie woli służyć Niemcom. Bo jak inaczej wytłumaczyć jego wsparcie dla nacisków, które politycy UE kierują pod adresem Polski? Co gorsza, wsparcie udzielone w antypolskiej, kłamliwej telewizji ZDF, której celem od dawna jest szarganie dobrego imienia naszej ojczyzny.

Sikorski nazywa polski rząd autorytarnym, podkreślając, że Beata Szydło powinna wsłuchać się w żądania Timmermansa, wiceprzewodniczącego KE.

Inne zdanie na ten temat ma publicysta tygodnika „wSieci” Bronisław Wildstein:

- Komisja Europejska odgrywa rolę pacynki niemieckiej, w tej chwili Unia stała się narzędziem Niemiec –  powiedział w rozmowie z TVP Info dziennikarz.

Obawiamy się, że takim samym narzędziem, tylko oczywiście o wiele słabszym, jest także Radek Sikorski.

Były szef MSZ, często podkreślający swoje szlacheckie pochodzenie, bardzo lubi odwoływać się do czasów sarmackich. To prawda, ciężko nie dostrzec podobieństwa. Szlachcic Sikorski mógłby podać dłoń panom Stanisławowi Szczęsnemu Potockiemu i Franciszkowi Ksaweremu Branickiemu. Może by nawet razem jakąś antyreformatorską konfederację zawiązali…

 

Piotr Filipczyk

Warto poczytać

 1. tomaszewski18062018 19.06.2018

  J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

  Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

 2. 1270rossijaasiuraek 14.06.2018

  Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

  Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet, oprócz wielu niewątpliwych korzyści niesie za sobą mnóstwo zagrożeń. Przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice, często mimo szczerych chęci, nie są w stanie kontrolować wszystkiego, co w Sieci robią ich pociechy

 3. 1270rossijaas 14.06.2018

  Hit. Rosjanie znów malują trawę na zielono i wstawiają sztucznych kibiców

  Zachodnie sankcje są coraz dotkliwsze, rosyjska gospodarka jest w zapaści, stan życia Rosjan wyraźnie się pogarsza

 4. studenci13062018 13.06.2018

  Czego potrzebują strajkujący studenci? „Sałatek wegańskich, mleka sojowego i gier dla zabicia czasu”

  Do protestu warszawskich studentów, którzy nie zgadzają się z przygotowanym przez Jarosława Gowina projektem ustawy o uczelniach wyższych, dołączyli koledzy z Krakowa, Łodzi i Gdańska.

 5. 1270widzetas 13.06.2018

  „Kaczyński to marny przywódca, żaden mąż stanu” – polityczni przegrani oceniają prezesa PiS

  Jan Vincent Rostowski, Leszek Balcerowicz i Janusz Palikot, to postacie, które na trwałe spadły z firmamentu sceny politycznej, a ten ostatni, można to śmiało powiedzieć, przeszedł wręcz do politycznego niebytu. Nie dziwi zatem ich frustracja i niemożność pogodzenia się z tym stanem.

 6. 1270niesiooeks1206 12.06.2018

  Niesiołowski znowu w amoku nienawiści o TV Trwam: Zlikwidować tę antykatolicką sektę!

  Stefan Niesiołowski słynie z agresywnych, przepełnionych jadem i nienawiścią wypowiedzi. Znowu dał popis

 7. 1270waleknapolsacie1206 12.06.2018

  Wałęsa wspiera Jakiego! Ale Trzaskowskiego wspiera bardziej. Znowu "jest za, a nawet przeciw”

  Lech Wałęsa znowu wzniósł się na wyżyny logiki. Były prezydent, którego syn najprawdopodobniej będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska, postanowił zabrać głos w sprawie prezydentury Warszawy

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook