Jedynie prawda jest ciekawa


Sikorski dostanie Nobla? Jeśli Angela mu pozwoli

22.02.2014

Modyfikując znane powiedzenie w kontekście porozumienia ukraińskiego można napisać: sukces ma wielu ojców, ale matkę jedną – Angelę Merkel.

Radosław Sikorski został zarekomendowany do pokojowej Nagrody Nobla przez chodzący „mózg” Platformy Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim, czyli Jacka Protasiewicza:

- To była jego inicjatywa, aby zaprosić ministrów spraw zagranicznych Francji i Niemiec i wymusić kompromis, kiedy wszyscy mówili, żeby nie rozmawiać z Janukowyczem - powiedział Protasiewicz.

Ministra zdążył pochwalić też prezydent Komorowski:

- W sposób szczególny podziękowania kieruję do ministrów spraw zagranicznych trzech ważnych krajów Unii Europejskiej: ministra spraw zagranicznych Niemiec i Francji, ale szczególnie chcę podziękować polskiemu ministrowi spraw zagranicznych Radosławowi Sikorskiemu, bo jego rola w tym miejscu, w tym procesie była szczególna.

Jednak nieoczekiwanie „w szkodę weszła” Angela Merkel. Jej rzecznik Steffen Seibert ogłosił w piątek nowinę dziennikarzom na konferencji prasowej, iż porozumienie z trzema ministrami wymusiła na prezydencie Ukrainy jego szefowa zaledwie… jednym telefonem:

- Zatelefonowała wczoraj przed południem do prezydenta Janukowycza i zdołała przekonać go, by zaakceptował obecnych już w Kijowie ministrów spraw zagranicznych Niemiec, Francji i Polski oraz przedstawiciela Rosji jako moderatorów i świadków rozmów z opozycją.

Przypomnijmy, że niedawno Janukowycz nie odebrał telefonu od Komorowskiego, gdyż kąpał się. Może nie chciał, aby mu słuchawka wpadła do wanny?

Ale wracając do Sikorskiego i jego „sukcesu” na miarę Nobla. Tak oto nasz twitterowy minister przekonał się kolejny już raz, że czego by nie zrobił, to zawsze śmietankę spiją ci, którym w 2011 r. roku złożył hołd w Berlinie.

Dlaczego tak się dzieje? Może dlatego, że niemieckie władze doskonale zdają sobie sprawę, że Sikorskiemu, Tuskowi, czy Komorowskiemu do ogłoszenia „sukcesu” w zaprzyjaźnionych, mainstreamowych mediach wystarczy poklepanie po plecach lub wręczenie orderu imienia przedwojennego antypolskiego polityka. Sikorski dostanie Nobla? Tak, tak, a świstak siedzi i zawija sreberka.

Sławomir Sieradzki

[FOTO: PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook