Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Siemoniak : „Polsce nie grozi atak Rosji”.

14.01.2015

„Jesteśmy członkiem NATO i powinniśmy robić swoje, dbać o obronność” - uważa szef MON.

Minister Tomasz Siemoniak uważa, że Polsce nie grozi atak ze strony Rosji. „Nie grozi nam atak, jesteśmy członkiem NATO i powinniśmy robić swoje, dbać o własną obronność” - mówił szef MON, odnosząc się do ostatniego wywiadu z byłym doradcą Władimira Putina. Andriej Iłłarionow wskazał niedawno, że inwazja na Europę Środkową, w tym na Polskę, to kwestia czasu.

Tomasz Siemoniak podkreślił, że do tego typu opinii powinno się podchodzić bardzo spokojnie i ostrożnie. W ocenie szefa MON obecność w NATO gwarantuje nam bezpieczeństwo.

Wicepremier wskazał przy tym, że w rozmowach z dowódcą sił NATO gen. Philipem Breedlove'em otrzymał zapewnienie o zintensyfikowaniu szkoleń i manewrów NATO nad Bałtykiem. „Program ćwiczeń z udziałem wojska NATO będzie w tym roku jeszcze bardziej intensywny niż w 2014 roku” - podkreślił.

Przyznał jednak, że nie są na razie znane konkretne informacje dotyczące działań sojuszu w naszym regionie, gdyż "w wojsku odchodzi się od długofalowego planowania".

Miejmy nadzieję, że w ramach tego planowania Polska i NATO jednak zakładają również dalszą agresję Rosji na Europę Środkową.

TK
[Fot. PAP/Leszek Szymański]

Słowa kluczowe:

Rosja

,

polityka

,

NATO

,

siemoniak

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook