Jedynie prawda jest ciekawa

Shaded: KE nie ma prawa nas karać

06.04.2017

- Ich działanie wygląda tak, jakby żądali od nas wzięcia do ręki odbezpieczonego granatu - mówi o pomyśle KE Miriam Shaded.

Miriam Shaded odniosła się do pomysłu Komisji Europejskiej, która może narzucić Polsce i Węgrom olbrzymich kar finansowych za nieprzyjęcie narzuconych kwot uchodźców. Mówiła, że polski rząd powinien przeciwstawiać się takim żądaniom. - Europejskie władze nie mają prawa narzucać nam kar. Ich działanie wygląda tak, jakby żądali od nas wzięcia do ręki odbezpieczonego granatu. Ludzie przybywający do Europy absolutnie nie są zweryfikowani, wielu z nich stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Z tym że tu chodzi o ludzkie życie, którego w żaden sposób nie da się wycenić. I rząd polski, niezależnie od kosztów finansowych, ma obowiązek przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo, zdrowie i życie własnych obywateli – powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” członkini partii Wolność. Mówiła, że weryfikacją uchodźców powinny zająć się ambasady.

- Należy uprościć procedury i w pierwszej kolejności przyjmowani być powinni chrześcijanie, jazydzi lub ateiści, bo nie są wychowani w nienawiści do kultury europejskiej. Choć ateistów już tam prawie nie ma, bo oni w większości zostali wymordowani w pierwszej kolejności – oceniła Shaded.

Przypomniała dlaczego uchodźcy z Bliskiego Wschodu stanowią zagrożenie. - Przede wszystkim 90 procent tych ludzi to nie są uchodźcy, ale osoby niezweryfikowane, które roszczą sobie prawo do pobytu na terenie Unii Europejskiej, często opłacane z Arabii Saudyjskiej, żeby zasiedlały przez hidżrę Europę, większość tych ludzi to muzułmanie, którzy nie mają pokojowych zamiarów wobec mieszkańców kontynentu – podkreśliła.

[fot. TVP Info]

„Super Express”/ems

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook