Jedynie prawda jest ciekawa


Shaded: KE nie ma prawa nas karać

06.04.2017

- Ich działanie wygląda tak, jakby żądali od nas wzięcia do ręki odbezpieczonego granatu - mówi o pomyśle KE Miriam Shaded.

Miriam Shaded odniosła się do pomysłu Komisji Europejskiej, która może narzucić Polsce i Węgrom olbrzymich kar finansowych za nieprzyjęcie narzuconych kwot uchodźców. Mówiła, że polski rząd powinien przeciwstawiać się takim żądaniom. - Europejskie władze nie mają prawa narzucać nam kar. Ich działanie wygląda tak, jakby żądali od nas wzięcia do ręki odbezpieczonego granatu. Ludzie przybywający do Europy absolutnie nie są zweryfikowani, wielu z nich stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Z tym że tu chodzi o ludzkie życie, którego w żaden sposób nie da się wycenić. I rząd polski, niezależnie od kosztów finansowych, ma obowiązek przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo, zdrowie i życie własnych obywateli – powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” członkini partii Wolność. Mówiła, że weryfikacją uchodźców powinny zająć się ambasady.

- Należy uprościć procedury i w pierwszej kolejności przyjmowani być powinni chrześcijanie, jazydzi lub ateiści, bo nie są wychowani w nienawiści do kultury europejskiej. Choć ateistów już tam prawie nie ma, bo oni w większości zostali wymordowani w pierwszej kolejności – oceniła Shaded.

Przypomniała dlaczego uchodźcy z Bliskiego Wschodu stanowią zagrożenie. - Przede wszystkim 90 procent tych ludzi to nie są uchodźcy, ale osoby niezweryfikowane, które roszczą sobie prawo do pobytu na terenie Unii Europejskiej, często opłacane z Arabii Saudyjskiej, żeby zasiedlały przez hidżrę Europę, większość tych ludzi to muzułmanie, którzy nie mają pokojowych zamiarów wobec mieszkańców kontynentu – podkreśliła.

[fot. TVP Info]

„Super Express”/ems

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook