Jedynie prawda jest ciekawa


Sfora spuszczona ze smyczy

24.09.2013

Rozpoczął się właśnie kolejny akt dramatu pt. „Upadek wszelkich obyczajów”. Rozpoczął go, jak często, nadworny żołdak obecnej władzy Stefan N.

On właśnie, z autorytetem opiekuna szaletu, któremu niespodziewanie powierzono do potrzymania garderobę gościa w potrzebie, domaga się natychmiastowego usunięcia ze stanowiska prezesa PAN prof. Michała Kleibera. Człowieka z charakterem, uczonego z dorobkiem, o którym tacy jak Stefan N. mogą tylko pomarzyć. 

Ta mizerna postać z Łodzi, zachęcona zapewne postawą usłużnych rektorów AGH i PW, uważa, że inicjatywa prezesa Polskiej Akademii Nauk, dążąca do wymiany poglądów specjalistów współpracujących z zespołem posła Macierewicza i członków komisji Laska nie ma najmniejszego sensu, bo prawda jest już dawno znana, wszystkiemu winni piloci i śp. Prezydent, który na nich wymuszał lądowanie. Cóż, posłusznych durni u nas w polityce, szczególnie dziś rządzącej dostatek. Ciekawe jest tylko, jak długo można z siebie robić durnia i pośmiewisko wśród osób, które jednak uważają, że, nawet przy najmniejszych wątpliwościach, warto rozmawiać z każdym, kto może zaproponować cokolwiek innego, niż obłąkańcze, skonstruowane naprędce i pełne oszustw twierdzenia Anodiny, a tak naprawdę, to reżimu, w imieniu którego sprawuje swą funkcję.

Postawa prof. Michała Kleibera jest tym bardziej warta zapamiętania, że naciskom Tuska i Kudryckiej ulegli błyskawicznie rektorzy AGH i PW, depcząc w zasadzie wszelkie wzniosłe mniemania o niezależności ludzi nauki, o bezwzględnym podporządkowaniu ich dążeń do prawdy, nawet kosztem chwilowych mylnych tropów. Proszę – jakże inna, jak otwarta jest postawa prof. Kleibera, jak konsekwentnie zmaga się z dogmatami o nieomylności takich umysłów, jak należące do Anodiny, Laska, ale także do Tuska, Kudryckiej i ich dobrze opłacanych, grosiwem i stanowiskami laufrów. 

Trzeba życzyć prof. Kleiberowi powodzenia w jego działaniach, podziękować za ogromną odwagę w ich prezentowaniu. Tak, bez jego osobistej odwagi, wielkiej odwagi nic nie mogłoby się udać. I przy okazji trzeba przypomnieć inną cechę prof. Kleibera – niespotykaną wprost skromność. Przecież Centrum Nauki im. Kopernika, to jego zasługa. Jego i śp. Lecha Kaczyńskiego. Oni rzecz wymyślili, zaprogramowali i ideę pielęgnowali. Przy otwarciu Centrum piersi wypinali inni. To też warto pamiętać.

Tomasz Domalewski

[fot.wPolityce.pl]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook