Jedynie prawda jest ciekawa

Seremet powinien sam nadzorować smoleńskie śledztwo

24.09.2012

W wywiadzie dla Naszego Dziennika mecenas Hambura apeluje o odebranie prokuraturze wojskowej postępowania smoleńskiego i przeniesienie go do prokuratury powszechnej.

„Stąd mój apel do prokuratora Seremeta o objęcie postępowania smoleńskiego specjalnym nadzorem. By osobiście nadzorował akta sprawy.”

W związku z nowymi informacjami, że płk Ireneusz Szeląg przyznał, że śledczy wiedzieli, iż Rosjanie bez pytania Polaków o zgodę sami przeprowadzają sekcje zwłok Hambura zapowiada wniosek o przesłuchanie prokuratorów Ireneusza Szeląga i Krzysztofa Pakulskiego.

„Mamy nową jakość i - co zauważył Sławomir Cenckiewicz w jednym ze swoich artykułów - jak od Anny Walentynowicz rozpoczęły się sierpniowe strajki, tak samo od Anny Walentynowicz upada kłamstwo smoleńskie. Miała misję za swego życia i ta misja nie skończyła się wraz z jej śmiercią. Tu chciałbym zwrócić uwagę na wręcz bohaterskie zachowanie jej syna i wnuka. Przecież oni przechodzili prawdziwe męki podczas sekcji zwłok. Podczas pierwszej sekcji pytałem pana Janusza Walentynowicza, czy chce jednak mimo wszystko brać udział w sekcji drugiego ciała. Na drugi dzień odpowiedział mi, że zdaje sobie sprawę z tego, że będzie to dla niego ciężkie przeżycie, jednak wie, iż jego mama postąpiłaby na jego miejscu tak samo. I gdyby to chodziło o niego, wzięłaby udział w sekcji od początku do końca.”

Cały wywiad z mecenasem Hamburą w Naszym Dzienniku.

Nasz Dziennik/DLOS

[fot. PAP]

 

 

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook