Jedynie prawda jest ciekawa


Sensacyjny raport o katastrofach - tylko wSieci

20.10.2013

W jutrzejszym numerze tygodnika młodej Polski, między innymi sensacyjna analiza mecenas Marii Szonert-Biniendy, dodatek „Mali siecioholicy” – co robić, kiedy dziecko uzależnia się od komputera oraz stałe felietony Mazurka, Pietrzaka, Świetlika.

Tematem tygodnia jest sensacyjna analiza autorstwa mecenas Marii Szonert-Biniendy dotycząca katastrof lotniczych, w których zginęły ważne osobistości.

"Przykłady katastrof lotniczych, w których ginęli przywódcy państw bądź organizacji międzynarodowych stawiają ważne pytania o Smoleńsk. Warto przeanalizować najważniejsze przypadki takich katastrof, do których doszło w warunkach pokojowych, w celu spojrzenia na katastrofę smoleńską w historycznym kontekście analogicznych przypadków" – pisze mecenas Maria Szonert-Binienda. Obrazując kontekst polityczny wydarzeń w poszczególnych krajach, efekty śledztw dotyczących katastrof autorka stwierdza: "Okazuje się, iż wszystkie opisane powyżej katastrofy były wynikiem zamachu. Do wszystkich doszło w kontekście brutalnej i bezwzględnej walki politycznej, wszystkie miały wielki ciężar gatunkowy i w sposób istotny wpłynęły na bieg wydarzeń". I dodaje: "Nieprawidłowości występujące w prowadzeniu śledztwa zaraz po katastrofie świadczyły o udziale w zamachu strony kontrolującej śledztwo".

Bracia Karnowscy rozmawiają z prof. Witoldem Kieżunem, wybitnym ekonomistą, byłym ekspertem ONZ, żołnierzem AK, uczestnikiem powstania warszawskiego, więźniem sowieckim łagrów, który mówi: "Straciliśmy własny potencjał gospodarczy, Polska wymiera i emigruje. Dziś tylko jedno leży mi na sercu: żeby Polacy się przebudzili. Bo nie o taką Polskę walczyłem".


Korespondent z Londynu Andrzej Świdlicki, przypomina Krystynę Skarbek, znaną też jako Christine Granville i Pauline Armand. Pod koniec października zostanie opublikowana jej przetłumaczona z angielskiego, napisana przez Clare Mulley biografia „Kobieta szpieg: Polka w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”.

Redakcja „wSieci” przygotowała także dla czytelników dodatek specjalny „Mali siecioholicy” – co robić, jak reagować, gdy dziecko uzależni się od komputera, w nim między innymi rozmowa z Martą Dzitkowską, psycholog dziecięcą z poradni SENSiTy, która radzi, by: "Interesować się dzieckiem. Stawiać granice. Dawać dobry przykłada. Dobrze zarządzać czasem, np. wprowadzając plan dnia czy tygodnia. Zdecydowanie lepiej, aby dziecko miało częsty dostęp, ale krótkotrwały niż np. komputerową sobotę i granie bez limitu cały dzień. Ze względu na ekspozycję na bodźce niewskazane jest korzystanie z komputera dłużej niż przez dwie godziny dziennie".

W stałym dodatku „wSieci Kultury” między innymi fragmenty książki Katarzyny Dowbor „Mężczyźni mojego życia”, która lada dzień trafi do księgarń oraz rozmowa z liderem grupy Raz, Dwa, Trzy – Adamem Nowakiem.

Na czytelników czekają również stałe rubryki między innymi Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, Jerzego Jachowicza, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej.

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook