Jedynie prawda jest ciekawa


Sensacyjny raport o katastrofach - tylko wSieci

20.10.2013

W jutrzejszym numerze tygodnika młodej Polski, między innymi sensacyjna analiza mecenas Marii Szonert-Biniendy, dodatek „Mali siecioholicy” – co robić, kiedy dziecko uzależnia się od komputera oraz stałe felietony Mazurka, Pietrzaka, Świetlika.

Tematem tygodnia jest sensacyjna analiza autorstwa mecenas Marii Szonert-Biniendy dotycząca katastrof lotniczych, w których zginęły ważne osobistości.

"Przykłady katastrof lotniczych, w których ginęli przywódcy państw bądź organizacji międzynarodowych stawiają ważne pytania o Smoleńsk. Warto przeanalizować najważniejsze przypadki takich katastrof, do których doszło w warunkach pokojowych, w celu spojrzenia na katastrofę smoleńską w historycznym kontekście analogicznych przypadków" – pisze mecenas Maria Szonert-Binienda. Obrazując kontekst polityczny wydarzeń w poszczególnych krajach, efekty śledztw dotyczących katastrof autorka stwierdza: "Okazuje się, iż wszystkie opisane powyżej katastrofy były wynikiem zamachu. Do wszystkich doszło w kontekście brutalnej i bezwzględnej walki politycznej, wszystkie miały wielki ciężar gatunkowy i w sposób istotny wpłynęły na bieg wydarzeń". I dodaje: "Nieprawidłowości występujące w prowadzeniu śledztwa zaraz po katastrofie świadczyły o udziale w zamachu strony kontrolującej śledztwo".

Bracia Karnowscy rozmawiają z prof. Witoldem Kieżunem, wybitnym ekonomistą, byłym ekspertem ONZ, żołnierzem AK, uczestnikiem powstania warszawskiego, więźniem sowieckim łagrów, który mówi: "Straciliśmy własny potencjał gospodarczy, Polska wymiera i emigruje. Dziś tylko jedno leży mi na sercu: żeby Polacy się przebudzili. Bo nie o taką Polskę walczyłem".


Korespondent z Londynu Andrzej Świdlicki, przypomina Krystynę Skarbek, znaną też jako Christine Granville i Pauline Armand. Pod koniec października zostanie opublikowana jej przetłumaczona z angielskiego, napisana przez Clare Mulley biografia „Kobieta szpieg: Polka w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”.

Redakcja „wSieci” przygotowała także dla czytelników dodatek specjalny „Mali siecioholicy” – co robić, jak reagować, gdy dziecko uzależni się od komputera, w nim między innymi rozmowa z Martą Dzitkowską, psycholog dziecięcą z poradni SENSiTy, która radzi, by: "Interesować się dzieckiem. Stawiać granice. Dawać dobry przykłada. Dobrze zarządzać czasem, np. wprowadzając plan dnia czy tygodnia. Zdecydowanie lepiej, aby dziecko miało częsty dostęp, ale krótkotrwały niż np. komputerową sobotę i granie bez limitu cały dzień. Ze względu na ekspozycję na bodźce niewskazane jest korzystanie z komputera dłużej niż przez dwie godziny dziennie".

W stałym dodatku „wSieci Kultury” między innymi fragmenty książki Katarzyny Dowbor „Mężczyźni mojego życia”, która lada dzień trafi do księgarń oraz rozmowa z liderem grupy Raz, Dwa, Trzy – Adamem Nowakiem.

Na czytelników czekają również stałe rubryki między innymi Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, Jerzego Jachowicza, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej.

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook