Jedynie prawda jest ciekawa


Senator PO krytykuje Niesiołowskiego

11.12.2015

To nie była intelektualna wypowiedź, stać posła Niesiołowskiego na większą finezję - tak senator PO Jan Rulewski skomentował słowa posła Platformy , który stwierdził, że podczas demonstracji 13 grudnia może dojść do spalenia siedziby PiS.

- Nie przyłączam się do tej wypowiedzi. Niemniej jednak nie jest tak, że wszystkimi procesami można kierować politycznie m.in. zamykając usta Niesiołowskiemu i Platformie Obywatelskiej. Nie możemy zakładać plastrów na usta Niesiołowskiemu. Proszę przyjąć, że to jest to jest poseł Niesiołowski, ale nie jest to stanowisko PO – oświadczył senator Rulewski na antenie Telewizji Republika.

Przypominajmy, że Niesiołowski w jedynym z wywiadów powiedział:

„Kaczyński pełni dziś w Polsce mniej więcej taką funkcję, jak Jaruzelski w Polsce Ludowej. Ośrodek władzy przesunął się gdzie indziej - dziś to siedziba partyjna, a Kaczyński jest takim pierwszym sekretarzem PZPR, który de facto rządzi, choć za nic nie odpowiada. (…) Demonstracje będą też przed tym nowym Komitetem Centralnym na Nowogrodzkiej. Być może to się skończy spaleniem tej siedziby, tak jak palono komitety PZPR, tak być może zapłonie komitet PiS-u. To zależy oczywiście od tego, co PiS będzie robiło”

Wypowiedź byłego przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej skomentował także na antenie TV Republika Jacek Sasin. – Zgadzam się z senatorem Rulewskim, że demonstracje są czymś normalnym w demokratycznym państwie. Ale demonstracje pokojowe. Natomiast jest coś bardzo niebezpiecznego w tym, że jeden z czołowych polityków głównej partii opozycyjnej wzywa do przemocy i podpalania budynków publicznych – powiedział poseł PiS.

– To musi zostać potępione. Oczekuję od kierownictwa PO, że bardzo głośno i wyraźnie to powiedzą – podkreślił Sasin, dodając, że jeśli podczas demonstracji dojdzie do jakichkolwiek aktów przemocy, to taka sytuacja obciąży przede wszystkim PO.  

Senator PO stwierdził jednocześnie, że jego partia nie będzie wyciągała odpowiedzialności za słowa Niesiołowskiego. - Ale jeśli ktoś ją podpali, to ja będę tym strażakiem, który będzie gasił – dodał Rulewski.

mmil/Telewizja Republika

[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook