Jedynie prawda jest ciekawa

Senator PO krytykuje Niesiołowskiego

11.12.2015

To nie była intelektualna wypowiedź, stać posła Niesiołowskiego na większą finezję - tak senator PO Jan Rulewski skomentował słowa posła Platformy , który stwierdził, że podczas demonstracji 13 grudnia może dojść do spalenia siedziby PiS.

- Nie przyłączam się do tej wypowiedzi. Niemniej jednak nie jest tak, że wszystkimi procesami można kierować politycznie m.in. zamykając usta Niesiołowskiemu i Platformie Obywatelskiej. Nie możemy zakładać plastrów na usta Niesiołowskiemu. Proszę przyjąć, że to jest to jest poseł Niesiołowski, ale nie jest to stanowisko PO – oświadczył senator Rulewski na antenie Telewizji Republika.

Przypominajmy, że Niesiołowski w jedynym z wywiadów powiedział:

„Kaczyński pełni dziś w Polsce mniej więcej taką funkcję, jak Jaruzelski w Polsce Ludowej. Ośrodek władzy przesunął się gdzie indziej - dziś to siedziba partyjna, a Kaczyński jest takim pierwszym sekretarzem PZPR, który de facto rządzi, choć za nic nie odpowiada. (…) Demonstracje będą też przed tym nowym Komitetem Centralnym na Nowogrodzkiej. Być może to się skończy spaleniem tej siedziby, tak jak palono komitety PZPR, tak być może zapłonie komitet PiS-u. To zależy oczywiście od tego, co PiS będzie robiło”

Wypowiedź byłego przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej skomentował także na antenie TV Republika Jacek Sasin. – Zgadzam się z senatorem Rulewskim, że demonstracje są czymś normalnym w demokratycznym państwie. Ale demonstracje pokojowe. Natomiast jest coś bardzo niebezpiecznego w tym, że jeden z czołowych polityków głównej partii opozycyjnej wzywa do przemocy i podpalania budynków publicznych – powiedział poseł PiS.

– To musi zostać potępione. Oczekuję od kierownictwa PO, że bardzo głośno i wyraźnie to powiedzą – podkreślił Sasin, dodając, że jeśli podczas demonstracji dojdzie do jakichkolwiek aktów przemocy, to taka sytuacja obciąży przede wszystkim PO.  

Senator PO stwierdził jednocześnie, że jego partia nie będzie wyciągała odpowiedzialności za słowa Niesiołowskiego. - Ale jeśli ktoś ją podpali, to ja będę tym strażakiem, który będzie gasił – dodał Rulewski.

mmil/Telewizja Republika

[Fot. YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook