Jedynie prawda jest ciekawa


Senator PO krytykuje Niesiołowskiego

11.12.2015

To nie była intelektualna wypowiedź, stać posła Niesiołowskiego na większą finezję - tak senator PO Jan Rulewski skomentował słowa posła Platformy , który stwierdził, że podczas demonstracji 13 grudnia może dojść do spalenia siedziby PiS.

- Nie przyłączam się do tej wypowiedzi. Niemniej jednak nie jest tak, że wszystkimi procesami można kierować politycznie m.in. zamykając usta Niesiołowskiemu i Platformie Obywatelskiej. Nie możemy zakładać plastrów na usta Niesiołowskiemu. Proszę przyjąć, że to jest to jest poseł Niesiołowski, ale nie jest to stanowisko PO – oświadczył senator Rulewski na antenie Telewizji Republika.

Przypominajmy, że Niesiołowski w jedynym z wywiadów powiedział:

„Kaczyński pełni dziś w Polsce mniej więcej taką funkcję, jak Jaruzelski w Polsce Ludowej. Ośrodek władzy przesunął się gdzie indziej - dziś to siedziba partyjna, a Kaczyński jest takim pierwszym sekretarzem PZPR, który de facto rządzi, choć za nic nie odpowiada. (…) Demonstracje będą też przed tym nowym Komitetem Centralnym na Nowogrodzkiej. Być może to się skończy spaleniem tej siedziby, tak jak palono komitety PZPR, tak być może zapłonie komitet PiS-u. To zależy oczywiście od tego, co PiS będzie robiło”

Wypowiedź byłego przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej skomentował także na antenie TV Republika Jacek Sasin. – Zgadzam się z senatorem Rulewskim, że demonstracje są czymś normalnym w demokratycznym państwie. Ale demonstracje pokojowe. Natomiast jest coś bardzo niebezpiecznego w tym, że jeden z czołowych polityków głównej partii opozycyjnej wzywa do przemocy i podpalania budynków publicznych – powiedział poseł PiS.

– To musi zostać potępione. Oczekuję od kierownictwa PO, że bardzo głośno i wyraźnie to powiedzą – podkreślił Sasin, dodając, że jeśli podczas demonstracji dojdzie do jakichkolwiek aktów przemocy, to taka sytuacja obciąży przede wszystkim PO.  

Senator PO stwierdził jednocześnie, że jego partia nie będzie wyciągała odpowiedzialności za słowa Niesiołowskiego. - Ale jeśli ktoś ją podpali, to ja będę tym strażakiem, który będzie gasił – dodał Rulewski.

mmil/Telewizja Republika

[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook