Jedynie prawda jest ciekawa


Senator Grzegorz Bierecki: film jest wołaniem o państwo prawa

13.01.2013

Kasa Stefczyka sprawowała mecenat nad filmem "Układ Zamknięty". O filmie i o tym, co zrobiło wrażenie na gościach uroczystości wręczenia Wektorów rozmawiamy z senatorem RP Grzegorzem Biereckim, który jako szef Rady Nadzorczej Kasy Stefczyka brał udział w uroczystości odbierania nagrody przez producentów filmu.

Jak to się stało, że Kasa Stefczyka zdecydowała się zaangażować w produkcję filmu „Układ Zamknięty”.

Nasza Kasa zaangażowała się w ten film z tego powodu, że Kasa jest organizacją, która dba o polskie sprawy. A ten film jest takim wielkim wołaniem o państwo prawa, wołaniem o porządną Rzeczpospolitą, o Rzeczpospolitą prawą. O takie państwo, w którym chcielibyśmy żyć, bogacić się, rozwijać. Chcielibyśmy, aby nasze dzieci, wnuki w takim państwie dobrze zorganizowanym dobrze się czuły i chciały tu pozostać.

Panie senatorze, czy zwrócił pan uwagę, że pańskie słowa o filmie, który oddaje polską rzeczywistość, zrobiły wrażenie na gościach? Nawet na konferansjerce, która szepnęła: "mocne".

Myślę, że się nie spodziewali, iż przypomnę rok (2003 - przyp. red.), w którym te wydarzenia się działy. Ci, którzy wtedy rządzili, siedzieli w pierwszych rzędach.

Usłyszał pan wtedy zgrzytnięcie zębami?

Widziałem poruszenie, gdy przypomniałem, że państwo, za które oni wtedy odpowiadali, że państwo, które obywatele w tamtym czasie im powierzyli w opiekę. Jeśli ta opieka tak wyglądała jak w tym filmie, to znaczy, że mają sobie ci ludzie wiele do zarzucenia.   

ROZM. Slaw

[FOTO: stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook