Jedynie prawda jest ciekawa


Senator Bierecki: Komorowski jest do pokonania

29.09.2014

O zmianie na szczytach władzy, kandydacie PiS na prezydenta i ataku na SKOK-i - rozmawiają Jacek i Michał Karnowscy.

W najnowszym tygodniku „wSieci” Jacek i Michał Karnowski rozmawiają z senatorem RP, współtwórcą Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, przewodniczącym Światowej Rady Związków Kredytowych Grzegorzem Biereckim - o zmianie na szczytach władzy, kandydacie PiS na prezydenta i ataku na SKOK-i.

„Premierostwo Ewy Kopacz to dowód na niebywałe obniżenie standardów życia publicznego” – mówi senator RP Grzegorz Bierecki. „To pogłębiająca się, w postępie geometrycznym, degradacja. Przychodzi na myśl „Kariera Nikodema Dyzmy”, książka przestrzegająca przed degeneracją elit, przed sytuacją, w której człowiek umysłowo ubogi może dojść do dużej władzy”.

Senator RP dodaje: „Donald Tusk skorzystał z historycznej okazji i wyemigrował. Oczywiście z okazji historycznej dla siebie, bo przecież nie dla Polaków. To niewątpliwie osobisty sukces byłego premiera, choć pozostaje pytanie, jak wielkim kosztem osiągnięty. Ile polskich interesów zostało poświęconych na rzecz tego awansu? Wiemy już o porozumieniu z Dawidem Cameronem, którego skutkiem będzie ograniczenie zasiłków dla naszych rodaków na Wyspach.  Kiedyś dowiemy się też, co Donald Tusk obiecał Angeli Merkel, która bardzo go promowała. I możemy sobie wyobrażać, że obiecał dużo”.

Pełna rozmowa z senatorem RP, współtwórcą Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, przewodniczącym Światowej Rady Związków Kredytowych Grzegorzem Biereckim w najnowszym numerze tygodnika w sprzedaży od 29 września br., także w formie e-wydania.  Szczegóły TUTAJ

 wSIE40700

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook