Jedynie prawda jest ciekawa

Semka: zdumiewa naiwność Rajdu Katyńskiego

21.04.2015

Najbardziej wstrząsnęła mną naiwność organizatorów polskiego Rajdu Katyńskiego, którzy widzą w Nocnych Wilkach swoich braci motocyklistów – podkreślił na antenie Radia Wnet Piotr Semka.


Jak zaznaczył Semka, w sprawie reakcji na propozycję rosyjskich „Nocnych Wilków”, przejazdu przez Polskę motocyklową kolumną, zdumiewa wiele rzeczy.

- Wiele powiedziano o niezdecydowaniu polskich władz. Ale rzeczą, która najbardziej mną wstrząsnęła jest zaskakująca naiwność organizatorów polskiego Rajdu Katyńskiego, którzy nagle widzą w Nocnych Wilkach swoich braci motocyklistów – zaznaczył publicysta, który wyjaśnił, że od ludzi zrzeszonych wokół idei Rajdu Katyńskiego spodziewać należało by się większej świadomości.

- Pojawiają się całe ideologie, że „my się z sobą dogadamy”, „jak trzeba to możemy eskortować Nocne Wilki”. Wydawałoby się, że po ludziach którzy deklarują bardzo wyraźną świadomość patriotyczną można byłoby spodziewać się czegoś więcej niż tylko takiego naiwnego przekonania, że każdy kto jeździ na motocyklu jest baratem polskich motocyklistów jeżdżących do Katynia – dodał Piotr Semka.

- Jeżeli ludzie, którzy wydawałoby się powinni mieć większe wyrobienie polityczne, nie zauważają oczywistego prowokacyjnego charakteru tego wyjazdu, to można zastanowić się jakie w przyszłości jeszcze objawy „naiwności” mogą przyszykować nam motocykliści z Rajdu Katyńskiego – zaznaczył Semka.

mmil/Radio Wnet

[Fot. wPolityce.pl]


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook