Jedynie prawda jest ciekawa


Semka: Tusk zniechęca hierarchów

24.10.2012

Piotr Semka na łamach Rzeczpospolitej zastanawia się czy aktualne jest jeszcze sformułowanie premiera, że rząd nie jest od tego, aby stawać na czele rewolucji albo kontrrewolucji obyczajowej.

 Decyzje premiera związane z in vitro Piotr Semka interpretuje jako lęk przed własnym klubem. "Donald Tusk obawia się powtórki sprzeciwu tych posłów PO, którzy wbrew sugestiom szefa Klubu Platformy Rafała Grupińskiego zagłosowali za objęciem ochroną prawną dzieci skazywanych na aborcję z racji wad genetycznych" – pisze Semka na łamach Rzeczpospolitej.

Semka przypomina, że w obronie posłów, którzy głosowali inaczej, niż życzyłoby sobie szefostwo PO powstało oświadczenie prezydium episkopatu Polski wyrażające "wdzięczność wszystkim, którzy bronili i będą bronić życia od poczęcia do naturalnej śmierci". Biskupi przypomnieli, że "Kościół nie stanowi prawa w Polsce, ale domaga się pełnego poszanowania wolności sumienia parlamentarzystów w głosowaniach".

Publicysta "Uważam Rze" podkreśla, że konserwatystom z klubu PO zarzucano, że głosowali za projektem Solidarnej Polski, bo bali się proboszcza.  "A może jest odwrotnie. To lider Platformy chce ominąć dyskusję w Klubie PO nad ustawą o in vitro, bo boi się irytacji lewicowego salonu?" – pyta Semka

Donald Tusk miał też z dnia na dzień ogłosić, że to od Sejmu zależy, ile pieniędzy dostanie Kościół. W odpowiedzi na to, szef delegacji episkopatu bp Wojciech Polak stwierdził, że "Kościół będzie musiał zaskarżyć taką próbę zamknięcia rozmów jako naruszenie konkordatu".

To tylko niektóre przykłady na to, że dziś nieaktualne mogą być słowa premiera, że "rząd nie jest od tego, aby stawać na czele rewolucji albo kontrrewolucji obyczajowej". Zdaniem Semki akceptacja dla in vitro, poparcie dla konwencji o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie czy prace nad ustawą o związkach partnerskich właśnie "spychają Platformę w kierunku rewolucji obyczajowej". Ponadto szef rządu obnosząc się co jakiś czas publicznie ze swoim antyklerykalizmem zniechęca tych hierarchów, którzy wciąż sympatyzują z Platformą.

 

Rz/DLOS

[Fot. PAP]

 

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook