Jedynie prawda jest ciekawa


Semka: RAŚ wywoła na Śląsku konflikt etniczny

16.06.2015

- Realizacja postulatów RAŚ może doprowadzić do dzielenia Ślązaków na kategorie etniczne - ostrzegał na antenie Telewizji Republika publicysta Piotr Semka.

Ocenił, że PO, wchodząc z Ruchem Autonomii Śląska w koalicję, „przykłada rękę do awantury politycznej”.

- Koalicja, która teoretycznie nie powinna się już powtórzyć. Przecież politycy PO sami niedawno mówili, że RAŚ chciał tylko brać i nic nie wnosił. Teoretycznie nie powinno do tej koalicji dojść - mówił gość Antoniego Trzmiela.

Piotr Semka podkreślał, że karty w regionie górnośląskim rozdaje też Jarosław Makowski. – Miłośnik multi-kulti i człowiek, który podejrzliwe patrzy na wszystkie nacjonalizmy oprócz jednego, tego śląskiego – wyjaśniał publicysta. Dodał, że „niewątpliwie to on jest sprężyną projektu tej koalicji”.

- To on wczoraj ogłosił, że postulaty RAŚ-u, czyli uznanie Ślązaków za mniejszość etniczną, a „godki” śląskiej za oddzielny język, to postulaty PO - mówił Semka.

- Kiedyś to ogon (RAŚ – przyp. red.) kręcił psem (PO – przyp. red.), a teraz ten ogon wywija młynka. PO daje sobą wywijać młynka, bo RAŚ nie jest jedynym gospodarzem regionu, który zamieszkuje 4 mln ludzi - wyjaśniał Piotr Semka. Uzupełniał, że PO jest słaba i musi się liczyć z RAŚ.

Piotr Semka przyznał też, że śląski separatyzm i sprzyjanie mu przez PO ograniczał Bronisław Komorowski.

- Należę do krytyków Komorowskiego, ale jako prezydent przez 5 lat zawsze wskazywał górnośląskiej Platformie, że przychylność RAŚ to rzeczywisty podział ludzi tam mieszkających - ocenił publicysta. Ponadto podkreślał, że realizacja postulatów RAŚ może doprowadzić do dzielenia Ślązaków na kategorie etniczne.

- PO przykłada rękę do awantury politycznej, która dotyczy bardzo delikatnej rzeczy - ocenił.

Slaw/ "telewizjarepublika.pl"

[FOTO: stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. engelking17052018 17.05.2018

  Quo vadis „Dobra zmiano”? Pół miliona dotacji na finansowanie antypolonizmu!

  Ponad pół miliona dotacji na badania, których celem jest „opowiedzenie na nowo” problematyki postaw Polaków wobec Zagłady.

 2. 1270samiswoi 15.05.2018

  Jacek Saryusz-Wolski nokautuje Schetynę i Petru

  Tę scenę z filmu „Sami Swoi” chyba każdy pamięta. Internauci bez litości wykorzystali fragment filmu, by zdemaskować działania obecnej opozycji. Niniejszy mem śmieszy, ale niestety jest w nim też jest coś niezwykle smutnego i bolesnego. Współczesna Targowica.

 3. 1270Liswscieklak 15.05.2018

  Tomasz Lis znowu odleciał i pluje jadem. Opętał go Niesiołowski?

  Choć Tomasz Lis systematycznie udowadnia, że ma ogromny problem z opanowaniem emocji i dla własnego dobra powinien już dawno zostać odcięty od internetu (głównie portali społecznościowych), jego bliscy i współpracownicy zdają się tego nie zauważać.

 4. 1270danielolbrychski 10.05.2018

  Jak oni nienawidzą PiS. Olbrychski i Janda, agitują na rzecz Marszu Platformy

  Niechęć części tzw. środowiska artystów i elit III RP do obecnej ekipy rządowej nie jest tajemnicą, o czym sami „demiurdzy” i dzieci dziewięciu muz mówią otwarcie i często.

 5. 1270adamowiczgdans 10.05.2018

  Tak Paweł Adamowicz walczy z polityczna konkurencją. Armia trolli na żądanie prezydenta miasta

  Czy to możliwe, że włodarz tysiącletniego grodu nad Motławą, zarządzający aglomeracją liczącą blisko pół miliona mieszkańców, szczuje ludzi przeciwko swoim politycznym konkurentom?

 6. 1270uhadacz 10.05.2018

  "Zaplute mordy", "krzywe ryje" i zapach PiS-uaru, to mowa miłości opozycji

  O tym, że tzw. obrońcy demokracji nie słyną z tolerancji nikogo nie musimy przekonywać. Inna rzecz, że w ich szeregach agresja narasta w tempie geometrycznym

 7. 1270alejaja 09.05.2018

  Ale jaja, ale jaja. Bieńkowska rzuca mięsem w Parlamencie Europejskim

  Myślicie, że ciepła posadka w Komisji Europejskiej zmieniła jej język? Nic z tych rzeczy.

 8. pospot09052018 09.05.2018

  Nowy spot Platformy Obywatelskiej. Pokazujemy to, czego – ponoć – nie chciało pokazać TVP!

  Platforma Obywatelska zaprezentowała nowy spot, który namawia Polaków do wzięcia udziału w tzw. „Marszu Wolności”.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook