Jedynie prawda jest ciekawa


Semka: RAŚ wywoła na Śląsku konflikt etniczny

16.06.2015

- Realizacja postulatów RAŚ może doprowadzić do dzielenia Ślązaków na kategorie etniczne - ostrzegał na antenie Telewizji Republika publicysta Piotr Semka.

Ocenił, że PO, wchodząc z Ruchem Autonomii Śląska w koalicję, „przykłada rękę do awantury politycznej”.

- Koalicja, która teoretycznie nie powinna się już powtórzyć. Przecież politycy PO sami niedawno mówili, że RAŚ chciał tylko brać i nic nie wnosił. Teoretycznie nie powinno do tej koalicji dojść - mówił gość Antoniego Trzmiela.

Piotr Semka podkreślał, że karty w regionie górnośląskim rozdaje też Jarosław Makowski. – Miłośnik multi-kulti i człowiek, który podejrzliwe patrzy na wszystkie nacjonalizmy oprócz jednego, tego śląskiego – wyjaśniał publicysta. Dodał, że „niewątpliwie to on jest sprężyną projektu tej koalicji”.

- To on wczoraj ogłosił, że postulaty RAŚ-u, czyli uznanie Ślązaków za mniejszość etniczną, a „godki” śląskiej za oddzielny język, to postulaty PO - mówił Semka.

- Kiedyś to ogon (RAŚ – przyp. red.) kręcił psem (PO – przyp. red.), a teraz ten ogon wywija młynka. PO daje sobą wywijać młynka, bo RAŚ nie jest jedynym gospodarzem regionu, który zamieszkuje 4 mln ludzi - wyjaśniał Piotr Semka. Uzupełniał, że PO jest słaba i musi się liczyć z RAŚ.

Piotr Semka przyznał też, że śląski separatyzm i sprzyjanie mu przez PO ograniczał Bronisław Komorowski.

- Należę do krytyków Komorowskiego, ale jako prezydent przez 5 lat zawsze wskazywał górnośląskiej Platformie, że przychylność RAŚ to rzeczywisty podział ludzi tam mieszkających - ocenił publicysta. Ponadto podkreślał, że realizacja postulatów RAŚ może doprowadzić do dzielenia Ślązaków na kategorie etniczne.

- PO przykłada rękę do awantury politycznej, która dotyczy bardzo delikatnej rzeczy - ocenił.

Slaw/ "telewizjarepublika.pl"

[FOTO: stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook