Jedynie prawda jest ciekawa

Semka: PO wciąż nastawiona na zemstę

08.04.2017

„PO sprawia wrażenie jakby była partią, która w ogóle nie zauważa, że PiS zmienia Polskę. To tacy Burbonowie, którzy myśleli, że jak obalą Napoleona, to wszystko wróci do czasów Ludwika XVI” - ocenił w „Salonie Dziennikarskim” Piotr Semka, publicysta tygodnika „Do Rzeczy”.

Goście wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl skomentowali złożenie przez PO wniosku o konstruktywne wotum nieufności i wraz z kandydaturą lidera tej partii na premiera.

„Grzegorz Schetyna nie ma w sobie natury premiera. Sprawia wrażenie tego kim był, człowieka aparatu partyjnego bez charyzmy” - zaczął Piotr Semka, publicysta tygodnika „Do Rzeczy. 

„PO jest nastawione na zemstę i nie rozumie pewnych zjawisk” - dodał. 

Zdaniem Anity Gargas, z Magazynu Śledczego TVP 1, wczorajszy wniosek PO to „show”. 

„Grzegorzowi Schetynie i PO było to show potrzebne, bo mamy jeszcze jeden kontekst. PO budowała swoje poparcie budując jednocześnie negację wobec PiS-u. Głosowano na PO, by nie głosować na PiS. Służył temu przemysł pogardy i wszelkiego rodzaju ataki nie merytoryczne, ale które można nazwać zwyczajnie hejtem” - mówiła. 

„Przez półtora roku rządów PiS wszystkie te hasła nienawiści, które sączyła PO, teraz kruszeją. Było potrzebne coś, co ponownie zewrze szeregi (…) aby obudować swoje zaplecze. Wystąpienie Schetyny właśnie na tym się opierało” - dodała. 

Jak ocenił ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”, prawdziwą motywacją działań przewodniczącego PO była chęć przedstawienia siebie jako lidera opozycji. 

„To była rzeczywiście rozgrywka pomiędzy panem Schetyną a panem Petru. Schetyna zaszachował go do głosowania za swoim projektem. Praktycznie takie zjadanie Nowoczesnej przez PO rozpoczęło się za w czasie strajku okupacyjnego Sejmu” - mówił ks. Zieliński. 

Odnosząc się do polityki PO, Piotr Semka zastosował historyczną analogię. 

„PO sprawia wrażenie jakby była partią, która w ogóle nie zauważa, że PiS zmienia Polskę. To tacy Burbonowie, którzy myśleli, że jak obalą Napoleona, to wszystko wróci do czasów Ludwika XVI” - ocenił Semka, na co odpowiedziała Gargas: „Myślę, że doskonale zdaje sobie sprawę, dlatego trzeba zastraszyć tych, którzy pomagają PiS-owi na różnych szczeblach” - stwierdziła. 

ak/wPolityce.pl

[fot. SI/TVP Info]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook