Jedynie prawda jest ciekawa


Semka: PO wciąż nastawiona na zemstę

08.04.2017

„PO sprawia wrażenie jakby była partią, która w ogóle nie zauważa, że PiS zmienia Polskę. To tacy Burbonowie, którzy myśleli, że jak obalą Napoleona, to wszystko wróci do czasów Ludwika XVI” - ocenił w „Salonie Dziennikarskim” Piotr Semka, publicysta tygodnika „Do Rzeczy”.

Goście wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl skomentowali złożenie przez PO wniosku o konstruktywne wotum nieufności i wraz z kandydaturą lidera tej partii na premiera.

„Grzegorz Schetyna nie ma w sobie natury premiera. Sprawia wrażenie tego kim był, człowieka aparatu partyjnego bez charyzmy” - zaczął Piotr Semka, publicysta tygodnika „Do Rzeczy. 

„PO jest nastawione na zemstę i nie rozumie pewnych zjawisk” - dodał. 

Zdaniem Anity Gargas, z Magazynu Śledczego TVP 1, wczorajszy wniosek PO to „show”. 

„Grzegorzowi Schetynie i PO było to show potrzebne, bo mamy jeszcze jeden kontekst. PO budowała swoje poparcie budując jednocześnie negację wobec PiS-u. Głosowano na PO, by nie głosować na PiS. Służył temu przemysł pogardy i wszelkiego rodzaju ataki nie merytoryczne, ale które można nazwać zwyczajnie hejtem” - mówiła. 

„Przez półtora roku rządów PiS wszystkie te hasła nienawiści, które sączyła PO, teraz kruszeją. Było potrzebne coś, co ponownie zewrze szeregi (…) aby obudować swoje zaplecze. Wystąpienie Schetyny właśnie na tym się opierało” - dodała. 

Jak ocenił ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”, prawdziwą motywacją działań przewodniczącego PO była chęć przedstawienia siebie jako lidera opozycji. 

„To była rzeczywiście rozgrywka pomiędzy panem Schetyną a panem Petru. Schetyna zaszachował go do głosowania za swoim projektem. Praktycznie takie zjadanie Nowoczesnej przez PO rozpoczęło się za w czasie strajku okupacyjnego Sejmu” - mówił ks. Zieliński. 

Odnosząc się do polityki PO, Piotr Semka zastosował historyczną analogię. 

„PO sprawia wrażenie jakby była partią, która w ogóle nie zauważa, że PiS zmienia Polskę. To tacy Burbonowie, którzy myśleli, że jak obalą Napoleona, to wszystko wróci do czasów Ludwika XVI” - ocenił Semka, na co odpowiedziała Gargas: „Myślę, że doskonale zdaje sobie sprawę, dlatego trzeba zastraszyć tych, którzy pomagają PiS-owi na różnych szczeblach” - stwierdziła. 

ak/wPolityce.pl

[fot. SI/TVP Info]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook