Jedynie prawda jest ciekawa


Semka: PO wciąż nastawiona na zemstę

08.04.2017

„PO sprawia wrażenie jakby była partią, która w ogóle nie zauważa, że PiS zmienia Polskę. To tacy Burbonowie, którzy myśleli, że jak obalą Napoleona, to wszystko wróci do czasów Ludwika XVI” - ocenił w „Salonie Dziennikarskim” Piotr Semka, publicysta tygodnika „Do Rzeczy”.

Goście wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl skomentowali złożenie przez PO wniosku o konstruktywne wotum nieufności i wraz z kandydaturą lidera tej partii na premiera.

„Grzegorz Schetyna nie ma w sobie natury premiera. Sprawia wrażenie tego kim był, człowieka aparatu partyjnego bez charyzmy” - zaczął Piotr Semka, publicysta tygodnika „Do Rzeczy. 

„PO jest nastawione na zemstę i nie rozumie pewnych zjawisk” - dodał. 

Zdaniem Anity Gargas, z Magazynu Śledczego TVP 1, wczorajszy wniosek PO to „show”. 

„Grzegorzowi Schetynie i PO było to show potrzebne, bo mamy jeszcze jeden kontekst. PO budowała swoje poparcie budując jednocześnie negację wobec PiS-u. Głosowano na PO, by nie głosować na PiS. Służył temu przemysł pogardy i wszelkiego rodzaju ataki nie merytoryczne, ale które można nazwać zwyczajnie hejtem” - mówiła. 

„Przez półtora roku rządów PiS wszystkie te hasła nienawiści, które sączyła PO, teraz kruszeją. Było potrzebne coś, co ponownie zewrze szeregi (…) aby obudować swoje zaplecze. Wystąpienie Schetyny właśnie na tym się opierało” - dodała. 

Jak ocenił ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”, prawdziwą motywacją działań przewodniczącego PO była chęć przedstawienia siebie jako lidera opozycji. 

„To była rzeczywiście rozgrywka pomiędzy panem Schetyną a panem Petru. Schetyna zaszachował go do głosowania za swoim projektem. Praktycznie takie zjadanie Nowoczesnej przez PO rozpoczęło się za w czasie strajku okupacyjnego Sejmu” - mówił ks. Zieliński. 

Odnosząc się do polityki PO, Piotr Semka zastosował historyczną analogię. 

„PO sprawia wrażenie jakby była partią, która w ogóle nie zauważa, że PiS zmienia Polskę. To tacy Burbonowie, którzy myśleli, że jak obalą Napoleona, to wszystko wróci do czasów Ludwika XVI” - ocenił Semka, na co odpowiedziała Gargas: „Myślę, że doskonale zdaje sobie sprawę, dlatego trzeba zastraszyć tych, którzy pomagają PiS-owi na różnych szczeblach” - stwierdziła. 

ak/wPolityce.pl

[fot. SI/TVP Info]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook