Jedynie prawda jest ciekawa

Semka: Obywatele RP to „bijące ramię partii”

13.05.2017

„KOD i partie opozycji wytworzyli sobie takie „bijące ramię partii” w postaci Obywateli RP. Sprytną taktyką jest to, że sami w to nie wchodzą, nie brudzą sobie łapek, a potem jak dobrzy wujkowie wspierają w Sejmie z białymi różami” - mówił w „Salonie Dziennikarskim” Piotr Semka z tygodnika „Do Rzeczy”.

W czasie ostatniej miesięcznicy smoleńskiej doszło do skandalicznego zachowania Obywateli RP, którzy w haniebny sposób zakłócali uroczystości i modlitwę. 

Jak zauważył Ryszard Makowski, satyryk, publicysta tygodnika „wSieci” i portalu wPolityce.pl: „Pewna bariera pękła”. I dodał: „Został zaatakowany znany członek warszawskiej opozycji ze stanu wojennego” - powiedział satyryk, odnosząc się do pobicia Adam Borowskiego przez jednego z uczestników kontrmanifestacji. 

Piotr Semka z tygodnika „Do Rzeczy” podkreślił celowe działania prowokacyjne tej grupy i ich obronę przez partie opozycyjne. 

„To zmiana agresorów w ofiary. Dąży się do tego, by policja była zmuszona do użycia siły, by to sfilmować. W ten sposób wracamy do nocy grudniowej… To będą moim zdaniem podobne rzeczy” – stwierdził.

„KOD i partie opozycji wytworzyli sobie takie „bijące ramię partii” w postaci Obywateli RP. Sprytną taktyką jest to, że sami w to nie wchodzą, nie brudzą sobie łapek, a potem jak dobrzy wujkowie wspierają w Sejmie z białymi różami” – dodał publicysta. 

Podobną ocenę działań opozycji totalnej wyraził Witold Gadowski, publicysta, reżyser i reporter. „Widać wyraźnie, że opozycji zaczyna brakować paliwa i jedyne, co mogą teraz wymyślić to męczeństwo” – powiedział.

„To przykład sojuszu ubeków z agresywną młodzieżą” - dodał publicysta. 

Goście wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl poruszyli także temat zaskakującej wolty Platformy Obywatelskiej ws. uchodźców. 

Jak przyznał Ryszard Makowski, ciężko zrozumieć Platformę Obywatelską. Dla mnie to partia tupeciarzy. Ci ludzie jakby nagle pojawili się w naszej polityce i jakby nigdy nie mieli styczności z Sejmem. Mogliby ciągle ogłaszać nowe prawdy, które lud powinien słuchać z zapartym tchem — ironizował satyryk. 

Z kolei Piotr Semka z tygodnika „Do Rzeczy” zwrócił uwagę, że PO stała się zakładniczką politycznej poprawności. 

„PO jest po prostu miękka jak lód na słońcu wobec politycznej poprawności. W radiu tok fm Jacek Żakowski po prostu rugał Schetynę, że odsunął się od kanonu poprawności, a  Schetyna wił się jak uczeń przed dyrektorem” — mówił. 

„PO jest wystraszona sondażami, bo większość społeczeństwa jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców. I Platforma wie, że jeżeli będzie przystawała przy stanowisku UE w tej sprawie, to w końcu przegra wybory samorządowe” — dodał Witold Gadowski. 

ak 

[fot. SI/TVP Info]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook