Jedynie prawda jest ciekawa


Semka: Obywatele RP to „bijące ramię partii”

13.05.2017

„KOD i partie opozycji wytworzyli sobie takie „bijące ramię partii” w postaci Obywateli RP. Sprytną taktyką jest to, że sami w to nie wchodzą, nie brudzą sobie łapek, a potem jak dobrzy wujkowie wspierają w Sejmie z białymi różami” - mówił w „Salonie Dziennikarskim” Piotr Semka z tygodnika „Do Rzeczy”.

W czasie ostatniej miesięcznicy smoleńskiej doszło do skandalicznego zachowania Obywateli RP, którzy w haniebny sposób zakłócali uroczystości i modlitwę. 

Jak zauważył Ryszard Makowski, satyryk, publicysta tygodnika „wSieci” i portalu wPolityce.pl: „Pewna bariera pękła”. I dodał: „Został zaatakowany znany członek warszawskiej opozycji ze stanu wojennego” - powiedział satyryk, odnosząc się do pobicia Adam Borowskiego przez jednego z uczestników kontrmanifestacji. 

Piotr Semka z tygodnika „Do Rzeczy” podkreślił celowe działania prowokacyjne tej grupy i ich obronę przez partie opozycyjne. 

„To zmiana agresorów w ofiary. Dąży się do tego, by policja była zmuszona do użycia siły, by to sfilmować. W ten sposób wracamy do nocy grudniowej… To będą moim zdaniem podobne rzeczy” – stwierdził.

„KOD i partie opozycji wytworzyli sobie takie „bijące ramię partii” w postaci Obywateli RP. Sprytną taktyką jest to, że sami w to nie wchodzą, nie brudzą sobie łapek, a potem jak dobrzy wujkowie wspierają w Sejmie z białymi różami” – dodał publicysta. 

Podobną ocenę działań opozycji totalnej wyraził Witold Gadowski, publicysta, reżyser i reporter. „Widać wyraźnie, że opozycji zaczyna brakować paliwa i jedyne, co mogą teraz wymyślić to męczeństwo” – powiedział.

„To przykład sojuszu ubeków z agresywną młodzieżą” - dodał publicysta. 

Goście wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl poruszyli także temat zaskakującej wolty Platformy Obywatelskiej ws. uchodźców. 

Jak przyznał Ryszard Makowski, ciężko zrozumieć Platformę Obywatelską. Dla mnie to partia tupeciarzy. Ci ludzie jakby nagle pojawili się w naszej polityce i jakby nigdy nie mieli styczności z Sejmem. Mogliby ciągle ogłaszać nowe prawdy, które lud powinien słuchać z zapartym tchem — ironizował satyryk. 

Z kolei Piotr Semka z tygodnika „Do Rzeczy” zwrócił uwagę, że PO stała się zakładniczką politycznej poprawności. 

„PO jest po prostu miękka jak lód na słońcu wobec politycznej poprawności. W radiu tok fm Jacek Żakowski po prostu rugał Schetynę, że odsunął się od kanonu poprawności, a  Schetyna wił się jak uczeń przed dyrektorem” — mówił. 

„PO jest wystraszona sondażami, bo większość społeczeństwa jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców. I Platforma wie, że jeżeli będzie przystawała przy stanowisku UE w tej sprawie, to w końcu przegra wybory samorządowe” — dodał Witold Gadowski. 

ak 

[fot. SI/TVP Info]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook