Jedynie prawda jest ciekawa


Semka: Obywatele RP to „bijące ramię partii”

13.05.2017

„KOD i partie opozycji wytworzyli sobie takie „bijące ramię partii” w postaci Obywateli RP. Sprytną taktyką jest to, że sami w to nie wchodzą, nie brudzą sobie łapek, a potem jak dobrzy wujkowie wspierają w Sejmie z białymi różami” - mówił w „Salonie Dziennikarskim” Piotr Semka z tygodnika „Do Rzeczy”.

W czasie ostatniej miesięcznicy smoleńskiej doszło do skandalicznego zachowania Obywateli RP, którzy w haniebny sposób zakłócali uroczystości i modlitwę. 

Jak zauważył Ryszard Makowski, satyryk, publicysta tygodnika „wSieci” i portalu wPolityce.pl: „Pewna bariera pękła”. I dodał: „Został zaatakowany znany członek warszawskiej opozycji ze stanu wojennego” - powiedział satyryk, odnosząc się do pobicia Adam Borowskiego przez jednego z uczestników kontrmanifestacji. 

Piotr Semka z tygodnika „Do Rzeczy” podkreślił celowe działania prowokacyjne tej grupy i ich obronę przez partie opozycyjne. 

„To zmiana agresorów w ofiary. Dąży się do tego, by policja była zmuszona do użycia siły, by to sfilmować. W ten sposób wracamy do nocy grudniowej… To będą moim zdaniem podobne rzeczy” – stwierdził.

„KOD i partie opozycji wytworzyli sobie takie „bijące ramię partii” w postaci Obywateli RP. Sprytną taktyką jest to, że sami w to nie wchodzą, nie brudzą sobie łapek, a potem jak dobrzy wujkowie wspierają w Sejmie z białymi różami” – dodał publicysta. 

Podobną ocenę działań opozycji totalnej wyraził Witold Gadowski, publicysta, reżyser i reporter. „Widać wyraźnie, że opozycji zaczyna brakować paliwa i jedyne, co mogą teraz wymyślić to męczeństwo” – powiedział.

„To przykład sojuszu ubeków z agresywną młodzieżą” - dodał publicysta. 

Goście wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl poruszyli także temat zaskakującej wolty Platformy Obywatelskiej ws. uchodźców. 

Jak przyznał Ryszard Makowski, ciężko zrozumieć Platformę Obywatelską. Dla mnie to partia tupeciarzy. Ci ludzie jakby nagle pojawili się w naszej polityce i jakby nigdy nie mieli styczności z Sejmem. Mogliby ciągle ogłaszać nowe prawdy, które lud powinien słuchać z zapartym tchem — ironizował satyryk. 

Z kolei Piotr Semka z tygodnika „Do Rzeczy” zwrócił uwagę, że PO stała się zakładniczką politycznej poprawności. 

„PO jest po prostu miękka jak lód na słońcu wobec politycznej poprawności. W radiu tok fm Jacek Żakowski po prostu rugał Schetynę, że odsunął się od kanonu poprawności, a  Schetyna wił się jak uczeń przed dyrektorem” — mówił. 

„PO jest wystraszona sondażami, bo większość społeczeństwa jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców. I Platforma wie, że jeżeli będzie przystawała przy stanowisku UE w tej sprawie, to w końcu przegra wybory samorządowe” — dodał Witold Gadowski. 

ak 

[fot. SI/TVP Info]

Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook