Jedynie prawda jest ciekawa


Semka o wizycie Angeli Merkel

08.02.2017

"Ta wizyta kończy pewien okres, w którym Kaczyński zmagał się z presją europejską, z postaciami jak Zimmerman czy Juncker.

"Informacja, którą wszyscy zlekceważyli była taka, że już rok temu doszło do spotkania Merkel-Kaczyński. W każdym kraju, gdzie media nie reagowałyby na tego typu spotkanie jako na kłopot, pojawiłaby się sensacja. Jest to potwierdzenie faktu, że dialog pomiędzy Merkel a Kaczyńskim trwał już dużo wcześniej. Ta rozmowa była upublicznieniem tej relacji" - powiedział Piotr Semka na antenie Radia Wnet.

Publicysta wskazał jeden z celów spotkania polityków.

"Dialog zaczął się od deklaracji Kaczyńskiego, że główna siła polityczna po prawej stronie Niemiec (AfD red.) nie będzie partnerem dla Polski" - ocenił.

Semka zaznaczył, że Kaczyński wcale nie cieszy się „z faktu pojawienia się nurtu Marine Le Pen we Francji”. Dodał, że reelekcja Angeli Merkel na stanowisko kanclerza Niemiec będzie „optymalnym wariantem”.

Semka określił symbolikę tej wizyty.

    "Ta wizyta kończy pewien okres, w którym Kaczyński zmagał się z presją europejską, z postaciami jak Zimmerman czy Juncker. Kończy okres w którym opozycja miała rozhuśtać wewnętrzną atmosferę. To nie zmienia faktu, że „kryzys polskiej demokracji” mógł się zamienić w coś poważanego, np. były rachuby, żeby stworzyć alternatywny parlament. Przez cały ubiegły rok Polska zmagała się z problemem uznawania jej za Dżumę Europy. Były próby sankcji wobec Polski, pomysły kampanii, bojkotu kraju. W tym sensie ta wizyty z pkt. widzenia Kaczyńskiego była uznaniem go za partnera do poważnej rozmowy. To był oczekiwany jej wymiar - zaznaczył.

Publicysta wskazał poruszony problem polityki międzynarodowej.

 "Pojawił się jeszcze jeden wątek, na który nikt nie zwraca uwagi. Relacje transatlantyckie.Według niektórych polityków Unii Europejskiej, Europa staje wobec dwóch ważnych wrogów - Putina i Trumpa. Jest to obłęd, Ameryka jest krajem demokratycznym, który ponosi większość wysiłku obronnego świata zachodniego. Trump zarzucał Europie, że ta jedzie na gapę, że to Ameryka kosztem nakładów wewnętrznych utrzymuje cały system obronny" – podkreślił Semka.

Publicysta podniósł kwestię spotkania Merkel z polską opozycją.

 "Sam fakt, że odbyło się takie spotkanie w ambasadzie jest dziwaczne. To jest typowe dla Białorusi, Kirgistanu, gdzie spotyka się w ambasadzie, bo nie ma się gdzie spotkać. Był to ukłon dla tych polityków, którzy uważają, że są u nas standardy jak na Białorusi. Dziwię się , że politycy przyjęli taką formułę spotkania. Mogli spotkać się np. hotelu czy innym neutralnym miejscu. Myślę, że im to na zdrowie nie wyszło" – podkreślił Semka.

Dziennikarz wskazał również jeszcze jedną ważną sprawę poruszoną podczas wizyty.
"Kwestia niezdrowej kumulacji niemieckiego kapitału w polskich mediach jest niepokojące. Trzeba uznać czy w to brnąć czy uznać problem za nieznaczący" - dodał.

Semka poruszył sprawę wewnętrznych problemów politycznych Niemiec.

 "Angela Merkle przewodniczy rządowi składającego się z dwóch ugrupowań, gdzie to drugie prezentuje brutalną twarz Martina Schulza, który jest ostrym rywalem Angeli Merkel. Chciałby kreować Trumpa na zagrożenie dla Niemiec gorszego niż Putina. Ta wizyta dla Kaczyńskiego była ważna, bo potwierdziła , że Merkle chce z nim rozmawiać na poważnie. Problemem jest kwestionowanie jego prawowitości jako elementu układu układanki europejskiej. Każdy gest kiedy Merkle chce rozmawiać z Kaczyńskim jest odnotowywany i obserwowany" - ocenił.

Publicysta skrytykował opozycjonistów, którzy pikietowali w czasie wizyty Kanclerz Niemiec.

    "Są granice których przekraczać nie można, np. pikieta Obywateli RP z hasłami +Ein volk, ein Reich, ein Kaczyński – nie.+ Była głęboko niestosowna, było to bezbrzeżnie głupie. Niemcy nie lubią takich analogii. Pokazuje to ich strony głupotę i niezrozumienie niemieckiej wrażliwości politycznej" - zaznaczył Semka.

[foto: youtube]

MW/RadioWnet

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook