Jedynie prawda jest ciekawa


Semka: Niegłupie działania Kamińskiego

22.09.2016

„Jednej rzeczy nie mogę z tego zrozumieć. Cała ta czwórka ma za sobą najprzeróżniejsze wygibasy. Miś Kamiński to chyba nie trzeba przedstawiać, pan Protasiewicz jakieś awantury na lotnisku, ale co tam robi pan Huskowski? Ten człowiek ciężkiej pracy?” -- mówił Semka na antenie Telewizji Republika o nowym kole poselskim Europejscy Demokraci.

Zdaniem publicysty Kamiński zadeklarował w jasny sposób, że interesuje go koalicja, której będzie przewodniczył KOD, a także odciął się od skrętu Schetyny na prawo. Ocenił również, że działania Kamińskiego mają pewny sens. 

„Nie jest do końca głupie to, co robi Miś. On wie, że w 2019 roku PO będzie prawdopodobnie gruzowiskiem, a żaden z podmiotów nie będzie raczej siłą dominującą. (...) Jeżeli on pierwszy zacznie krzyczeć, że trzeba zjednoczyć i wystawić jedną listę to już jest przy stole” - mówił Semka i dodał, że to będzie świetna okazja do wybicia się, gdy dojdzie do dzielenia funkcji. 

„Miś będzie musiał odpowiednio szybciej niż inni wskoczyć na beczkę i powiedzieć: kochani, jesteśmy podzieleni, Kaczyńskiego nie zwalczymy, więc wzywam was – a tak się głupio składa, że już jestem przy stole – odczytam listę” - skomentował publicysta. 

Piotr Semka w rozmowie odniósł się również do sprawy Bartłomieja Misiewicza. 

Publicysta bronił go przed zarzutami Ryszarda Petru. Tłumaczył, że Polska Grupa Zbrojeniowa wymaga, by minister miał w niej człowieka, któremu ufa. Przypomniał też, że 20 lat temu, gdy Petru występował przy Balcerowiczu razem z innymi młodymi, przedstawiano to w pozytywnym świetle. 

Semka uznał, że dziennikarze nie bez powodu mogli uwziąć się na Misiewicza. Początkiem całego zamieszania było zdaniem publicysty "niemądre" odznaczenie szefa gabinetu ministra obrony "orderem, który kojarzy się, szczególnie w wojsku, z jakąś dłuższą karierą". 

„Misiewicz był rzecznikiem ministra, który powinien – teoretycznie – nastawiać media, nawet niechętne, jak najlepiej. Ja osobiście wyznam, że mimo że nie kojarzę się z TVN-em ani Czerską, mnie nigdy nie udało się dodzwonić do Misiewicza” - ocenił rzecznika. 

Dodał też, że demonizowany przez media Macierewicz potrzebuje kogoś w typie Ostachowicza, a nie męża zaufania. Jak zaznaczył, Misiewicz nie wypełnił swojej misji rzecznika oraz prezentował taki sposób bycia i pewność siebie, że zraził do siebie dziennikarzy. 

„Potem następuje druga faza, w której jeśli jest hasło "gonimy króliczka Misiewicza", każdy pamięta, że nie mógł dodzwonić się siedem razy, może został wyproszony przez Misiewicza, ludzie takie rzeczy zapamiętują” - powiedział Semka. 

ak/Telewizja Republika

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook