Jedynie prawda jest ciekawa


Semka: Niegłupie działania Kamińskiego

22.09.2016

„Jednej rzeczy nie mogę z tego zrozumieć. Cała ta czwórka ma za sobą najprzeróżniejsze wygibasy. Miś Kamiński to chyba nie trzeba przedstawiać, pan Protasiewicz jakieś awantury na lotnisku, ale co tam robi pan Huskowski? Ten człowiek ciężkiej pracy?” -- mówił Semka na antenie Telewizji Republika o nowym kole poselskim Europejscy Demokraci.

Zdaniem publicysty Kamiński zadeklarował w jasny sposób, że interesuje go koalicja, której będzie przewodniczył KOD, a także odciął się od skrętu Schetyny na prawo. Ocenił również, że działania Kamińskiego mają pewny sens. 

„Nie jest do końca głupie to, co robi Miś. On wie, że w 2019 roku PO będzie prawdopodobnie gruzowiskiem, a żaden z podmiotów nie będzie raczej siłą dominującą. (...) Jeżeli on pierwszy zacznie krzyczeć, że trzeba zjednoczyć i wystawić jedną listę to już jest przy stole” - mówił Semka i dodał, że to będzie świetna okazja do wybicia się, gdy dojdzie do dzielenia funkcji. 

„Miś będzie musiał odpowiednio szybciej niż inni wskoczyć na beczkę i powiedzieć: kochani, jesteśmy podzieleni, Kaczyńskiego nie zwalczymy, więc wzywam was – a tak się głupio składa, że już jestem przy stole – odczytam listę” - skomentował publicysta. 

Piotr Semka w rozmowie odniósł się również do sprawy Bartłomieja Misiewicza. 

Publicysta bronił go przed zarzutami Ryszarda Petru. Tłumaczył, że Polska Grupa Zbrojeniowa wymaga, by minister miał w niej człowieka, któremu ufa. Przypomniał też, że 20 lat temu, gdy Petru występował przy Balcerowiczu razem z innymi młodymi, przedstawiano to w pozytywnym świetle. 

Semka uznał, że dziennikarze nie bez powodu mogli uwziąć się na Misiewicza. Początkiem całego zamieszania było zdaniem publicysty "niemądre" odznaczenie szefa gabinetu ministra obrony "orderem, który kojarzy się, szczególnie w wojsku, z jakąś dłuższą karierą". 

„Misiewicz był rzecznikiem ministra, który powinien – teoretycznie – nastawiać media, nawet niechętne, jak najlepiej. Ja osobiście wyznam, że mimo że nie kojarzę się z TVN-em ani Czerską, mnie nigdy nie udało się dodzwonić do Misiewicza” - ocenił rzecznika. 

Dodał też, że demonizowany przez media Macierewicz potrzebuje kogoś w typie Ostachowicza, a nie męża zaufania. Jak zaznaczył, Misiewicz nie wypełnił swojej misji rzecznika oraz prezentował taki sposób bycia i pewność siebie, że zraził do siebie dziennikarzy. 

„Potem następuje druga faza, w której jeśli jest hasło "gonimy króliczka Misiewicza", każdy pamięta, że nie mógł dodzwonić się siedem razy, może został wyproszony przez Misiewicza, ludzie takie rzeczy zapamiętują” - powiedział Semka. 

ak/Telewizja Republika

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook