Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Sellin: W mediach nie powinni pracować propagandyści

08.12.2015

W Polsce mamy do czynienia z sytuacją, w której wpływy w mediach publicznych podzieliły między siebie trzy ugrupowania – PO, SLD i PSL. To nie jest dobra sytuacja – stwierdził na antenie TV Republika wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Polityk zaznaczył, że media mają prawo do krytyki rządzących, ale powinny zachować jednak pewne proporcje. – Przypomnę tylko, że w kluczowych miesiącach kampanii prezydenckiej obecność w TVP Bronisława Komorowskiego w porównaniu z Andrzejem Dudą była kilkakrotnie wyższa. Mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której wspierano jedynie jeden obóz polityczny – przekonywał.


Wiceminister kultury uchylił się od odpowiedzi na pytanie o nazwiska dziennikarzy, którzy powinni odejść. – To jest raczej rola nowych szefów tych mediów, ale zmiany na pewno zajdą – zapowiedział Sellin.

"W mediach nie powinni pracować propagandziści" - dodał.

Według ministra w  mediach publicznych niezbędne są zmiany prawne. – Chcemy uwolnić je od spółek prawa handlowego. Jesteśmy przekonani, że media narodowe powinny być rozliczane przede wszystkim z jakości swoich programów. Chcielibyśmy także poprawić system ich finansowania, ponieważ obecnie mamy do czynienia z sytuacją, w której np. Telewizja Publiczna utrzymuje się przede wszystkim z reklam – tłumaczył.

Sellin podkreślił, że podejście do kultury i historii wyznacza możliwość realizacji interesów państwa. – W Polsce, w ostatnich latach byliśmy niestety skupieni na niechlubnych kartach naszej historii. Są dziś takie kraje jak np. Niemcy, które robią wszystko, by wymazać swoją odpowiedzialność za Holokaust. To zjawisko dyfamacyjne, na które my powinniśmy odpowiedzieć pozytywnym przekazem, tworząc np. dobre filmy fabularne. Jeden IPN i kilka muzeów to wciąż za mało – zaznaczył polityk.

ansa/ TV Republika

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Google1477x83143-2016 28.10.2016

  "wSieci": Zacięta walka o Nowy Porządek Świata

  "Dla amerykańskiego mainstreamu jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie".

 2. malejonek 28.10.2016

  Malejonek: Byliśmy w przedsionku piekła

  "To jest konflikt biblijny, który wchodzi już w rozumienie apokaliptyczne".

 3. januskorminwikke 28.10.2016

  Korwin-Mikke: Clinton to zimna suka

  "Hillary Clinton to zimna suka, ona doprowadzi do wojny".

 4. 1232sdasdasd222 28.10.2016

  Wildstein: Dziennikarze chcą walczyć z PiS!. WIDEO

  "Mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym, aby walczyć o odzyskanie szeroko pojętej władzy".

 5. kukiz-mucha 28.10.2016

  Kukiz: Mija 66. rocznica skoku władzy na prywatne pieniądze

  "28 października 1950 roku rozpoczął się proces zagrabiania naszych pieniędzy przez zmieniające się rządy i ich zaplecza w postaci aparatu urzędniczego".

 6. sadsadasd 28.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech da pani w mordę wszystkim KOD-ziarzom!

  Na spotkaniu Michnika z KOD było sympatycznie, dopóki młody człowiek, wychodząc z sali, nie rzucił "do widzenia, panie Adamie, pan brata pozdrowi".

 7. dgfdfgfdg 27.10.2016

  Ks. Chrostowski: "Rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem". WIDEO

  "Mądra i rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem. Jej brak stanowi wielki grzech zaniechania skutkujący ignorancją, bezmyślnością i bezradnością".

 8. kowalczyk 27.10.2016

  "wSieci": Kowalczyk miała rację

  Cezary Kowalski we "wSieci" o aferze dopingowej w norweskiej kadrze narciarek.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook