Jedynie prawda jest ciekawa

Sellin: Udowodniono wybuchy w Tu-154M

30.11.2015

"Samolot zaczął się rozpadać jeszcze w powietrzu. Trzeba wyjaśnić, dlaczego”.

Jarosław Sellin uważa, że sprawa tragedii smoleńskiej została wyjaśniona przez niezależnych naukowców. „Uważam, że udowodniono wybuchy na pokładzie Tu-154M” - powiedział Jarosław Sellin, wiceminister kultury. Polityk PiS dodał, że "samolot zaczął się rozpadać jeszcze w powietrzu". Jego zdaniem, konieczne jest przeprowadzenie kolejnego śledztwa w tej sprawie.

„Na tych konferencjach pojawiło się 100 naukowców polskich z profesorskimi tytułami, z bardzo różnych dziedzin wiedzy, którzy bardzo różne aspekty tej katastrofy wyjaśniali i doszli do w miarę jednolitych wniosków. I należy te wnioski potraktować poważnie, bo to są poważniejsze nazwiska, niż przedstawiciele Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy autoryzowali wyjaśnienia w czasie rządów Donalda Tuska” – stwierdził Sellin, komentując przebieg Konferencji Smoleńskich.

„Samolot zaczął się rozpadać w powietrzu i są na to 100-procentowe dowody. Trzeba wyjaśnić, dlaczego samolot zaczął się rozpadać” - dodał poseł PiS.

Jarosław Sellin ocenił w TVN24, że państwo polskie pod rządami Donalda Tuska "niepoważnie" podeszło do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, oddając główne dowody Rosji. Jego zdaniem dostała ona instrumenty do grania tą sprawą. „Normalne państwo powinno było ten wrak odzyskać natychmiast, bo to była własność państwa polskiego. Tak niepoważnie do tego podeszliście, że Rosja wyczuła słabość i postanowiła tą sprawą grać, traktując wrak niemalże jak trofeum wojenne” - mówił zwracając się do posła Dariusza Rosatiego z PO.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook