Jedynie prawda jest ciekawa


Sellin: Tusk to polityk toksyczny

25.04.2014

"Tusk uruchomił mechanizm zdobywania i utrzymywania władzy przez zohydzanie i tworzenie karykaturalnego wizerunku najważniejszej siły opozycyjne."

Dlaczego wciąż nie wyłoniono Rady Nadzorczej Radia Gdańsk, chociaż w kwietniu upłynęła trzyletnia kadencja poprzedniej rady? Czyżby to była kwestia politycznych rozgrywek? Zdaniem Jarosława Sellina - posła Prawa i Sprawiedliwości "nastąpił klincz w przetargu, kto ma mieć ile wpływów w mediach publicznych." Konflikt na linii PO-SLD? "Być może Radio Gdańsk jest ofiarą tego klinczu w podziale wpływów. Najwyraźniej oni nie mogą się dogadać. (...) A warto pamiętać, że chodzi tu o dziewiętnaście rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych."

Jak podkreśla polityk, dzielenie łupów w postaci mediów publicznych przez środowiska polityczne jest chorobą III RP. Wady polskiej polityki są widoczne przede wszystkim na najwyższych szczeblach władzy państwowej: "Donald Tusk to polityk toksyczny. I jest to najbardziej toksyczny polityk ostatnich 25 lat. Jego toksyczność polega na tym, że Donald Tusk uruchomił mechanizm zdobywania i utrzymywania władzy przez zohydzanie i tworzenie karykaturalnego wizerunku najważniejszej siły opozycyjnej, która może mu władzę odebrać, czyli Prawa i Sprawiedliwości i jego liderów. Przy znaczącej sile sprzyjających Tuskowi mediów jest to zadanie dość łatwe do wykonania. Po drugie opanował techniki zarządzania emocjami Polaków poprzez strach" - tłumaczy Sellin.

Jednak to co zrobił Tusk nie jest efektem wybitnego prowadzenia polityki przez premiera. "To polityk, który dość sprawnie, z taką cwaniacką inteligencją, zrozumiał mechanizmy post-polityki. Tusk opanował dość prymitywne mechanizmy (...) propagandy." 

Sellin zauważa też, że od początku istnienia sporą przemianę przeszła sama Platforma Obywatelska, która deklarowała się kiedyś jako partia konserwatywno-liberalna. A teraz?  "To partia, która swoistymi podchodami dezawuuje Kościół, nie zgadza się na zaostrzenie ochrony życia, której część lansuje związki partnerskie. To partia, która wyhodowała na swoim ciele barbarzyński twór polityczny, czyli Ruch Palikota. Warto przypomnieć, że jego lider był jej prominentnym działaczem. Sam lider tej partii mówi, że nie wie, czy jest konserwatystą, liberałem, czy socjaldemokratą i kpi z powagi polityki. To partia, która systematycznie podnosi Polakom podatki i inne obciążenia oraz wzmacnia kontrolę państwa."

Poseł PiS dodaje, że de facto polityków Platformy łączy jedynie interes władzy. Jak przegra wybory - to się rozpadnie.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc,wybrzeze24.pl

[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook