Jedynie prawda jest ciekawa


Sellin: Tusk to polityk toksyczny

25.04.2014

"Tusk uruchomił mechanizm zdobywania i utrzymywania władzy przez zohydzanie i tworzenie karykaturalnego wizerunku najważniejszej siły opozycyjne."

Dlaczego wciąż nie wyłoniono Rady Nadzorczej Radia Gdańsk, chociaż w kwietniu upłynęła trzyletnia kadencja poprzedniej rady? Czyżby to była kwestia politycznych rozgrywek? Zdaniem Jarosława Sellina - posła Prawa i Sprawiedliwości "nastąpił klincz w przetargu, kto ma mieć ile wpływów w mediach publicznych." Konflikt na linii PO-SLD? "Być może Radio Gdańsk jest ofiarą tego klinczu w podziale wpływów. Najwyraźniej oni nie mogą się dogadać. (...) A warto pamiętać, że chodzi tu o dziewiętnaście rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych."

Jak podkreśla polityk, dzielenie łupów w postaci mediów publicznych przez środowiska polityczne jest chorobą III RP. Wady polskiej polityki są widoczne przede wszystkim na najwyższych szczeblach władzy państwowej: "Donald Tusk to polityk toksyczny. I jest to najbardziej toksyczny polityk ostatnich 25 lat. Jego toksyczność polega na tym, że Donald Tusk uruchomił mechanizm zdobywania i utrzymywania władzy przez zohydzanie i tworzenie karykaturalnego wizerunku najważniejszej siły opozycyjnej, która może mu władzę odebrać, czyli Prawa i Sprawiedliwości i jego liderów. Przy znaczącej sile sprzyjających Tuskowi mediów jest to zadanie dość łatwe do wykonania. Po drugie opanował techniki zarządzania emocjami Polaków poprzez strach" - tłumaczy Sellin.

Jednak to co zrobił Tusk nie jest efektem wybitnego prowadzenia polityki przez premiera. "To polityk, który dość sprawnie, z taką cwaniacką inteligencją, zrozumiał mechanizmy post-polityki. Tusk opanował dość prymitywne mechanizmy (...) propagandy." 

Sellin zauważa też, że od początku istnienia sporą przemianę przeszła sama Platforma Obywatelska, która deklarowała się kiedyś jako partia konserwatywno-liberalna. A teraz?  "To partia, która swoistymi podchodami dezawuuje Kościół, nie zgadza się na zaostrzenie ochrony życia, której część lansuje związki partnerskie. To partia, która wyhodowała na swoim ciele barbarzyński twór polityczny, czyli Ruch Palikota. Warto przypomnieć, że jego lider był jej prominentnym działaczem. Sam lider tej partii mówi, że nie wie, czy jest konserwatystą, liberałem, czy socjaldemokratą i kpi z powagi polityki. To partia, która systematycznie podnosi Polakom podatki i inne obciążenia oraz wzmacnia kontrolę państwa."

Poseł PiS dodaje, że de facto polityków Platformy łączy jedynie interes władzy. Jak przegra wybory - to się rozpadnie.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc,wybrzeze24.pl

[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook