Jedynie prawda jest ciekawa

Sellin: Tusk to polityk toksyczny

25.04.2014

"Tusk uruchomił mechanizm zdobywania i utrzymywania władzy przez zohydzanie i tworzenie karykaturalnego wizerunku najważniejszej siły opozycyjne."

Dlaczego wciąż nie wyłoniono Rady Nadzorczej Radia Gdańsk, chociaż w kwietniu upłynęła trzyletnia kadencja poprzedniej rady? Czyżby to była kwestia politycznych rozgrywek? Zdaniem Jarosława Sellina - posła Prawa i Sprawiedliwości "nastąpił klincz w przetargu, kto ma mieć ile wpływów w mediach publicznych." Konflikt na linii PO-SLD? "Być może Radio Gdańsk jest ofiarą tego klinczu w podziale wpływów. Najwyraźniej oni nie mogą się dogadać. (...) A warto pamiętać, że chodzi tu o dziewiętnaście rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych."

Jak podkreśla polityk, dzielenie łupów w postaci mediów publicznych przez środowiska polityczne jest chorobą III RP. Wady polskiej polityki są widoczne przede wszystkim na najwyższych szczeblach władzy państwowej: "Donald Tusk to polityk toksyczny. I jest to najbardziej toksyczny polityk ostatnich 25 lat. Jego toksyczność polega na tym, że Donald Tusk uruchomił mechanizm zdobywania i utrzymywania władzy przez zohydzanie i tworzenie karykaturalnego wizerunku najważniejszej siły opozycyjnej, która może mu władzę odebrać, czyli Prawa i Sprawiedliwości i jego liderów. Przy znaczącej sile sprzyjających Tuskowi mediów jest to zadanie dość łatwe do wykonania. Po drugie opanował techniki zarządzania emocjami Polaków poprzez strach" - tłumaczy Sellin.

Jednak to co zrobił Tusk nie jest efektem wybitnego prowadzenia polityki przez premiera. "To polityk, który dość sprawnie, z taką cwaniacką inteligencją, zrozumiał mechanizmy post-polityki. Tusk opanował dość prymitywne mechanizmy (...) propagandy." 

Sellin zauważa też, że od początku istnienia sporą przemianę przeszła sama Platforma Obywatelska, która deklarowała się kiedyś jako partia konserwatywno-liberalna. A teraz?  "To partia, która swoistymi podchodami dezawuuje Kościół, nie zgadza się na zaostrzenie ochrony życia, której część lansuje związki partnerskie. To partia, która wyhodowała na swoim ciele barbarzyński twór polityczny, czyli Ruch Palikota. Warto przypomnieć, że jego lider był jej prominentnym działaczem. Sam lider tej partii mówi, że nie wie, czy jest konserwatystą, liberałem, czy socjaldemokratą i kpi z powagi polityki. To partia, która systematycznie podnosi Polakom podatki i inne obciążenia oraz wzmacnia kontrolę państwa."

Poseł PiS dodaje, że de facto polityków Platformy łączy jedynie interes władzy. Jak przegra wybory - to się rozpadnie.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc,wybrzeze24.pl

[fot. PAP/EPA]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook