Jedynie prawda jest ciekawa


Sellin: Tusk to polityk toksyczny

25.04.2014

"Tusk uruchomił mechanizm zdobywania i utrzymywania władzy przez zohydzanie i tworzenie karykaturalnego wizerunku najważniejszej siły opozycyjne."

Dlaczego wciąż nie wyłoniono Rady Nadzorczej Radia Gdańsk, chociaż w kwietniu upłynęła trzyletnia kadencja poprzedniej rady? Czyżby to była kwestia politycznych rozgrywek? Zdaniem Jarosława Sellina - posła Prawa i Sprawiedliwości "nastąpił klincz w przetargu, kto ma mieć ile wpływów w mediach publicznych." Konflikt na linii PO-SLD? "Być może Radio Gdańsk jest ofiarą tego klinczu w podziale wpływów. Najwyraźniej oni nie mogą się dogadać. (...) A warto pamiętać, że chodzi tu o dziewiętnaście rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych."

Jak podkreśla polityk, dzielenie łupów w postaci mediów publicznych przez środowiska polityczne jest chorobą III RP. Wady polskiej polityki są widoczne przede wszystkim na najwyższych szczeblach władzy państwowej: "Donald Tusk to polityk toksyczny. I jest to najbardziej toksyczny polityk ostatnich 25 lat. Jego toksyczność polega na tym, że Donald Tusk uruchomił mechanizm zdobywania i utrzymywania władzy przez zohydzanie i tworzenie karykaturalnego wizerunku najważniejszej siły opozycyjnej, która może mu władzę odebrać, czyli Prawa i Sprawiedliwości i jego liderów. Przy znaczącej sile sprzyjających Tuskowi mediów jest to zadanie dość łatwe do wykonania. Po drugie opanował techniki zarządzania emocjami Polaków poprzez strach" - tłumaczy Sellin.

Jednak to co zrobił Tusk nie jest efektem wybitnego prowadzenia polityki przez premiera. "To polityk, który dość sprawnie, z taką cwaniacką inteligencją, zrozumiał mechanizmy post-polityki. Tusk opanował dość prymitywne mechanizmy (...) propagandy." 

Sellin zauważa też, że od początku istnienia sporą przemianę przeszła sama Platforma Obywatelska, która deklarowała się kiedyś jako partia konserwatywno-liberalna. A teraz?  "To partia, która swoistymi podchodami dezawuuje Kościół, nie zgadza się na zaostrzenie ochrony życia, której część lansuje związki partnerskie. To partia, która wyhodowała na swoim ciele barbarzyński twór polityczny, czyli Ruch Palikota. Warto przypomnieć, że jego lider był jej prominentnym działaczem. Sam lider tej partii mówi, że nie wie, czy jest konserwatystą, liberałem, czy socjaldemokratą i kpi z powagi polityki. To partia, która systematycznie podnosi Polakom podatki i inne obciążenia oraz wzmacnia kontrolę państwa."

Poseł PiS dodaje, że de facto polityków Platformy łączy jedynie interes władzy. Jak przegra wybory - to się rozpadnie.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc,wybrzeze24.pl

[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook