Jedynie prawda jest ciekawa


Sellin: Rząd zachowuje się jak socjaldemokracja

08.04.2015

„Władza, która od ośmiu lat rządzi, nieustannie zwiększa podatki, bo nie zwiększanie kwoty wolnej od opodatkowania, jest zwiększaniem obciążeń dla obywateli” – mówi Jarosław Sellin na antenie Radia Wnet.

„Ten rząd, szedł do władzy pod sztandarem liberalizmu gospodarczego, a zachowuje się jak socjaldemokracja. W Unii Europejskiej jesteśmy na szarym końcu jeśli chodzi o kwotę wolną od podatku. Trzeba skończyć z myśleniem o konkurencyjności w świetle niskich kosztów pracy” – zaznaczył podsumowując osiem lat rządów koalicji PO-PSL.

Z Jarosławem Sellinem, który zasiada w sejmowej komisji spraw zagranicznych, rozmawialiśmy o polskim zaangażowaniu w tworzącym się Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych - w kontaktach gospodarczych z Chinami trzeba pamiętać o aspektach politycznych, tak żeby nie dopuścić do politycznego rozbicia cywilizacyjnej jedności zachodu, to znaczy oderwania Europy od Ameryki. Dla tego powinniśmy przyspieszyć powstawanie wspólnoty ekonomicznej USA z Unią Europejską, która będzie grupować 50 procent światowego PKB.

Gość Poranka Wnet wskazywał na nowe aspekty kampanii wyborczej - lekarze jednoznacznie twierdzą, że pakiet onkologiczny jest niewypałem. „Kolejki wcale się nie zmniejszyły, ani nie jest udzielana intensywniejsza pomoc dla pacjentów. Sami pracownicy służby zdrowia źle postrzegają ten system, który zamienia lekarzy w urzędników i biurokratów. Przez ostanie osiem lat wydać symptomy pogorszania się sytuacji w służbie zdrowia, zwłaszcza, że obecnie premierem jest osoba, które przez klika lat odpowiadała za ten fragment funkcjonowania państwa. Służba zdrowia jest najbardziej palącym problemem zdaniem opinii publicznej – mówił polityk PiS..

Zdaniem Jarosława Sellina kwestie obyczajowe są instrumentalnie wykorzystywane przez sztab Bronisława Komorowskiego w kampanii wyborczej - temat in vitro został odkładany na czas kampanii aby podzielić społeczeństwo na tych radykalnych i racjonalnych. To jest sprytnie pomyślany instrument podziału, bo to jest technika, która pozwala bezpłodnym parom mieć dziecko i to sprawie ogromne zamieszanie w głowach wyborców. Trzeba powiedzieć wprost, że powołujemy jedno życie, ale jednocześnie niszczymy pięć innych istnień ludzkich.


frost / RadioWnet.pl
[Fot. wPolityce]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook