Jedynie prawda jest ciekawa


Sellin: Rząd zachowuje się jak socjaldemokracja

08.04.2015

„Władza, która od ośmiu lat rządzi, nieustannie zwiększa podatki, bo nie zwiększanie kwoty wolnej od opodatkowania, jest zwiększaniem obciążeń dla obywateli” – mówi Jarosław Sellin na antenie Radia Wnet.

„Ten rząd, szedł do władzy pod sztandarem liberalizmu gospodarczego, a zachowuje się jak socjaldemokracja. W Unii Europejskiej jesteśmy na szarym końcu jeśli chodzi o kwotę wolną od podatku. Trzeba skończyć z myśleniem o konkurencyjności w świetle niskich kosztów pracy” – zaznaczył podsumowując osiem lat rządów koalicji PO-PSL.

Z Jarosławem Sellinem, który zasiada w sejmowej komisji spraw zagranicznych, rozmawialiśmy o polskim zaangażowaniu w tworzącym się Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych - w kontaktach gospodarczych z Chinami trzeba pamiętać o aspektach politycznych, tak żeby nie dopuścić do politycznego rozbicia cywilizacyjnej jedności zachodu, to znaczy oderwania Europy od Ameryki. Dla tego powinniśmy przyspieszyć powstawanie wspólnoty ekonomicznej USA z Unią Europejską, która będzie grupować 50 procent światowego PKB.

Gość Poranka Wnet wskazywał na nowe aspekty kampanii wyborczej - lekarze jednoznacznie twierdzą, że pakiet onkologiczny jest niewypałem. „Kolejki wcale się nie zmniejszyły, ani nie jest udzielana intensywniejsza pomoc dla pacjentów. Sami pracownicy służby zdrowia źle postrzegają ten system, który zamienia lekarzy w urzędników i biurokratów. Przez ostanie osiem lat wydać symptomy pogorszania się sytuacji w służbie zdrowia, zwłaszcza, że obecnie premierem jest osoba, które przez klika lat odpowiadała za ten fragment funkcjonowania państwa. Służba zdrowia jest najbardziej palącym problemem zdaniem opinii publicznej – mówił polityk PiS..

Zdaniem Jarosława Sellina kwestie obyczajowe są instrumentalnie wykorzystywane przez sztab Bronisława Komorowskiego w kampanii wyborczej - temat in vitro został odkładany na czas kampanii aby podzielić społeczeństwo na tych radykalnych i racjonalnych. To jest sprytnie pomyślany instrument podziału, bo to jest technika, która pozwala bezpłodnym parom mieć dziecko i to sprawie ogromne zamieszanie w głowach wyborców. Trzeba powiedzieć wprost, że powołujemy jedno życie, ale jednocześnie niszczymy pięć innych istnień ludzkich.


frost / RadioWnet.pl
[Fot. wPolityce]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook