Jedynie prawda jest ciekawa

Sellin: Rząd zachowuje się jak socjaldemokracja

08.04.2015

„Władza, która od ośmiu lat rządzi, nieustannie zwiększa podatki, bo nie zwiększanie kwoty wolnej od opodatkowania, jest zwiększaniem obciążeń dla obywateli” – mówi Jarosław Sellin na antenie Radia Wnet.

„Ten rząd, szedł do władzy pod sztandarem liberalizmu gospodarczego, a zachowuje się jak socjaldemokracja. W Unii Europejskiej jesteśmy na szarym końcu jeśli chodzi o kwotę wolną od podatku. Trzeba skończyć z myśleniem o konkurencyjności w świetle niskich kosztów pracy” – zaznaczył podsumowując osiem lat rządów koalicji PO-PSL.

Z Jarosławem Sellinem, który zasiada w sejmowej komisji spraw zagranicznych, rozmawialiśmy o polskim zaangażowaniu w tworzącym się Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych - w kontaktach gospodarczych z Chinami trzeba pamiętać o aspektach politycznych, tak żeby nie dopuścić do politycznego rozbicia cywilizacyjnej jedności zachodu, to znaczy oderwania Europy od Ameryki. Dla tego powinniśmy przyspieszyć powstawanie wspólnoty ekonomicznej USA z Unią Europejską, która będzie grupować 50 procent światowego PKB.

Gość Poranka Wnet wskazywał na nowe aspekty kampanii wyborczej - lekarze jednoznacznie twierdzą, że pakiet onkologiczny jest niewypałem. „Kolejki wcale się nie zmniejszyły, ani nie jest udzielana intensywniejsza pomoc dla pacjentów. Sami pracownicy służby zdrowia źle postrzegają ten system, który zamienia lekarzy w urzędników i biurokratów. Przez ostanie osiem lat wydać symptomy pogorszania się sytuacji w służbie zdrowia, zwłaszcza, że obecnie premierem jest osoba, które przez klika lat odpowiadała za ten fragment funkcjonowania państwa. Służba zdrowia jest najbardziej palącym problemem zdaniem opinii publicznej – mówił polityk PiS..

Zdaniem Jarosława Sellina kwestie obyczajowe są instrumentalnie wykorzystywane przez sztab Bronisława Komorowskiego w kampanii wyborczej - temat in vitro został odkładany na czas kampanii aby podzielić społeczeństwo na tych radykalnych i racjonalnych. To jest sprytnie pomyślany instrument podziału, bo to jest technika, która pozwala bezpłodnym parom mieć dziecko i to sprawie ogromne zamieszanie w głowach wyborców. Trzeba powiedzieć wprost, że powołujemy jedno życie, ale jednocześnie niszczymy pięć innych istnień ludzkich.


frost / RadioWnet.pl
[Fot. wPolityce]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook