Jedynie prawda jest ciekawa


Sellin: Pokażmy Rosji gdzie jej miejsce

08.03.2014

Poseł PiS Jarosław Sellin w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” komentuje nagłe otrzeźwienie polskiego rządu ws. polityki wschodniej. Zdaniem polityka, w polskim interesie narodowym jest, aby na Ukrainie panował spokój:

Polski interes narodowy należy precyzyjnie definiować. Jeśli jest on definiowany i realizowany właściwie, to trzeba tylko temu przyklasnąć. Czas na rozliczenie błędów politycznych, jakie popełniono przez ostatnich 7 lat, na pewno przyjdzie” - mówi poseł PiS.

Podkreśla, że gdy w 2007r., szefem rządu został Donald Tusk, od razu było wiadomo, że jego polityka zagraniczna będzie się diametralnie różniła od poczynań w tej materii poprzednika, oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jaki był jej główny cel?

„Ma ona na celu budowę między nimi a nami jak najlepszych relacji i wprowadzanie ich w struktury Zachodu. Nie jest w naszym interesie bowiem, by być na obrzeżach świata Zachodu. Tym samym ma to na celu hamowanie neoimperialnych zapędów polityki rosyjskiej, które są znane” – zaznacza Sellin.

Polityk PiS uważa, że premier Tusk potrzebuje dużej wiarygodności w NATO i UE:

„Póki Donald Tusk jest premierem, to chciałbym, aby w tej sprawie, o którą teraz zabiegamy, a więc pomocy Ukrainie i zatrzymania imperializmu rosyjskiego, miał tę wiarygodność. Życzę mu tego” - mówi poseł.

Komentuje również, co jego zdaniem kryje się pod słowami „dobre rozwiązanie” dla Ukrainy:

„To pokazanie Rosji, gdzie jest jej miejsce. Jeśli chce być traktowana jako normalne państwo i partner do współpracy, musi wiedzieć, gdzie są jej granice. Nie ma prawa ingerować w sprawy krajów ościennych poprzez np. organizowanie zbrojnych „grup rekonstrukcyjnych” na obcym terytorium i odrywanie ich od innych państw” - mówi Jarosław Sellin.

I apeluje:

„Mówimy otwarcie: Rosja jest dzisiaj jedynym państwem rewizjonistycznym, które uważa, że największym nieszczęściem geopolitycznym XX wieku był upadek Związku Sowieckiego” - czytamy w „Naszym Dzienniku”.

ND, lz

[fot:PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook