Jedynie prawda jest ciekawa

Sellin: Pokażmy Rosji gdzie jej miejsce

08.03.2014

Poseł PiS Jarosław Sellin w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” komentuje nagłe otrzeźwienie polskiego rządu ws. polityki wschodniej. Zdaniem polityka, w polskim interesie narodowym jest, aby na Ukrainie panował spokój:

Polski interes narodowy należy precyzyjnie definiować. Jeśli jest on definiowany i realizowany właściwie, to trzeba tylko temu przyklasnąć. Czas na rozliczenie błędów politycznych, jakie popełniono przez ostatnich 7 lat, na pewno przyjdzie” - mówi poseł PiS.

Podkreśla, że gdy w 2007r., szefem rządu został Donald Tusk, od razu było wiadomo, że jego polityka zagraniczna będzie się diametralnie różniła od poczynań w tej materii poprzednika, oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jaki był jej główny cel?

„Ma ona na celu budowę między nimi a nami jak najlepszych relacji i wprowadzanie ich w struktury Zachodu. Nie jest w naszym interesie bowiem, by być na obrzeżach świata Zachodu. Tym samym ma to na celu hamowanie neoimperialnych zapędów polityki rosyjskiej, które są znane” – zaznacza Sellin.

Polityk PiS uważa, że premier Tusk potrzebuje dużej wiarygodności w NATO i UE:

„Póki Donald Tusk jest premierem, to chciałbym, aby w tej sprawie, o którą teraz zabiegamy, a więc pomocy Ukrainie i zatrzymania imperializmu rosyjskiego, miał tę wiarygodność. Życzę mu tego” - mówi poseł.

Komentuje również, co jego zdaniem kryje się pod słowami „dobre rozwiązanie” dla Ukrainy:

„To pokazanie Rosji, gdzie jest jej miejsce. Jeśli chce być traktowana jako normalne państwo i partner do współpracy, musi wiedzieć, gdzie są jej granice. Nie ma prawa ingerować w sprawy krajów ościennych poprzez np. organizowanie zbrojnych „grup rekonstrukcyjnych” na obcym terytorium i odrywanie ich od innych państw” - mówi Jarosław Sellin.

I apeluje:

„Mówimy otwarcie: Rosja jest dzisiaj jedynym państwem rewizjonistycznym, które uważa, że największym nieszczęściem geopolitycznym XX wieku był upadek Związku Sowieckiego” - czytamy w „Naszym Dzienniku”.

ND, lz

[fot:PAP/EPA]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook