Jedynie prawda jest ciekawa


Sellin: Pokażmy Rosji gdzie jej miejsce

08.03.2014

Poseł PiS Jarosław Sellin w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” komentuje nagłe otrzeźwienie polskiego rządu ws. polityki wschodniej. Zdaniem polityka, w polskim interesie narodowym jest, aby na Ukrainie panował spokój:

Polski interes narodowy należy precyzyjnie definiować. Jeśli jest on definiowany i realizowany właściwie, to trzeba tylko temu przyklasnąć. Czas na rozliczenie błędów politycznych, jakie popełniono przez ostatnich 7 lat, na pewno przyjdzie” - mówi poseł PiS.

Podkreśla, że gdy w 2007r., szefem rządu został Donald Tusk, od razu było wiadomo, że jego polityka zagraniczna będzie się diametralnie różniła od poczynań w tej materii poprzednika, oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jaki był jej główny cel?

„Ma ona na celu budowę między nimi a nami jak najlepszych relacji i wprowadzanie ich w struktury Zachodu. Nie jest w naszym interesie bowiem, by być na obrzeżach świata Zachodu. Tym samym ma to na celu hamowanie neoimperialnych zapędów polityki rosyjskiej, które są znane” – zaznacza Sellin.

Polityk PiS uważa, że premier Tusk potrzebuje dużej wiarygodności w NATO i UE:

„Póki Donald Tusk jest premierem, to chciałbym, aby w tej sprawie, o którą teraz zabiegamy, a więc pomocy Ukrainie i zatrzymania imperializmu rosyjskiego, miał tę wiarygodność. Życzę mu tego” - mówi poseł.

Komentuje również, co jego zdaniem kryje się pod słowami „dobre rozwiązanie” dla Ukrainy:

„To pokazanie Rosji, gdzie jest jej miejsce. Jeśli chce być traktowana jako normalne państwo i partner do współpracy, musi wiedzieć, gdzie są jej granice. Nie ma prawa ingerować w sprawy krajów ościennych poprzez np. organizowanie zbrojnych „grup rekonstrukcyjnych” na obcym terytorium i odrywanie ich od innych państw” - mówi Jarosław Sellin.

I apeluje:

„Mówimy otwarcie: Rosja jest dzisiaj jedynym państwem rewizjonistycznym, które uważa, że największym nieszczęściem geopolitycznym XX wieku był upadek Związku Sowieckiego” - czytamy w „Naszym Dzienniku”.

ND, lz

[fot:PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook