Jedynie prawda jest ciekawa


Sellin: NIK powinien zbadać decyzję dot. TV Trwam

26.01.2012

Za decyzją KRRiT ws. telewizji Trwam stoi niechęć środowiskowa wobec tej instytucji medialnej. Ona wynika z fakty, że toruńska stacja jest krytyczna wobec układu dominującego – mówi portalowi Stefczyk.info Jarosław Sellin, poseł PiS.

Stefczyk.info: Posłowie PiS chcą, by Najwyższa Izba Kontroli zbadała proces podjęcia decyzji przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji ws. miejsca dla TV Trwam na multipleksie. Jak Pan to ocenia?

Jarosław Sellin: Popieram ten wniosek. Konstytucyjny organ państwa, jakim jest KRRiT, musi podejmować decyzje zgodne z ustawą oraz własnymi regulacjami. Jednak w procesie podejmowania decyzji ws. Telewizji Trwam te procedury nie były dotrzymywane. Tak przynajmniej wynika z doniesień medialnych oraz wyjaśnień, jakie członkowie Rady składali publicznie. Krajowa Rada łamała własne procedury dotyczące terminów przysyłania dokumentów oraz oceny tych dokumentów.

Argumentacja Rady ws. decyzji o TV Trwam nie przekonała Pana?

Wysłuchaliśmy bałamutnych tłumaczeń, dotyczących kondycji finansowych. Jednak okazuje się, że telewizja Trwam ma znacznie lepszą kondycję finansową niż podmioty, które koncesje otrzymały. Te firmy, który dostały miejsce na multipleksie, przysyłały natomiast dokumenty po terminie, co jest niezgodne z rozporządzeniem KRRiT z 2007 roku. Zgodnie z nim materiały te powinno się odrzucić. Mamy przykłady wielu uchybień i dlatego NIK powinna się przyjrzeć tym procedurom.

Sądzi Pan, że komisje sejmowe poprą wniosek o kontrolę NIK?

Trudno to przewidzieć. Żyjemy w kraju, w którym nie racja zwycięża, tylko większość. Zobaczymy, jak zagłosują posłowie, ale jestem raczej sceptyczny. Układ środowiskowy w obsadzie KRRiT jest taki, że zasiadają tam ludzie PO, SLD i PSL. Zapewne te ugrupowania będą bronić tej instytucji oraz jej decyzji.

Co stało za decyzją dot. TV Trwam?

Niechęć środowiskowa wobec tej instytucji medialnej. Ona jest krytyczna wobec układu dominującego dziś w Polsce. Od dawna widać, że wszelkie instytucje nieleśne od tego układu są marginalizowane lub wręcz zwalczane.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[fot. fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook