Jedynie prawda jest ciekawa


Sellin: Mamy do czynienia z układem

11.10.2014

Nie może się zdarzyć, że ekipa rządząca Polską straci władze, ponieważ obecnie prowadzone interesy będą zagrożone – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info poseł PiS Jarosław Sellin.

Stefczyk.info: Czy dotowanie mediów lewicowo-liberalnych przez rząd i instytucje mu podległe to problem o którym powinno się coraz głośniej mówić?

Jarosław Sellin: Mamy do czynienia z bardzo poważnym problemem, który można nazwać układem rządowym, bądź – jak określa to premier Jarosław Kaczyński: układem panującym. To jest zjawisko szersze, wykraczające poza politykę.

Można mówić o układzie?

Oczywiście. To typowy układ na styku świata polityki i biznesu polegający na wzajemnym wsparciu. Idea jest prosta – nie może się zdarzyć, że obecna ekipa rządząca Polską straci władze, ponieważ obecnie prowadzone interesy będą zagrożone. To polityka antydemokratyczna.

Jak można ocenić obecny stan polskich mediów?

Problem polega na zanikającym systemie mediów obiektywnych. Mamy do czynienia z mediami tożsamościowymi, które się wyraźnie dookreślają w konkretnym kierunku. Władza, która ma dbać o interesy wszystkich Polaków, powinna docierać do wszystkich segmentów opinii publicznej. Jednak obecna ekipa wspiera tylko media lewicowo-liberalne, co jest zwykłą dyskryminacją.

Czyli większa połowa polskiego społeczeństwa jest dyskryminowana przez rząd?

Tak wygląda problem i powinien się tym zjawiskiem zająć rzecznik praw obywatelskich jak również minister rządu ds. równości, której funkcja nie polega tylko walce o równość płci i gender, ale równości w znaczeniu tego słowa generalnej. To zdecydowana nieproporcjonalność i dyskryminacja.

Czy możemy mówić o wolnym rynku mediów, skoro lwią część ich zysków stanowią rządowe pieniądze?

To jest forma kroplówki w sytuacji, gdy kondycja polskich mediów jest nie najlepsza. Jednak pieniędzmi można sterować w różny sposób. Rząd PO wspiera tylko media sobie życzliwe, zapominając, że są tytuły bardziej popularne jak np. Gość Niedzielny – najpopularniejszy tygodnik w Polsce, który nie otrzymuje z kasy państwowej ani złotówki.

Czy jeśli Prawo i Sprawiedliwość dojdzie do władzy to problem dotacji będzie rozwiązany? Czy może przejdzie na drugą stronę i to media konserwatywne będą otrzymywały pieniądze?

Należy w bardzo transparentny sposób dysponować finansami. Dobrym rozwiązaniem jest system przetargów na publikację reklam i ogłoszeń. Gdy wygrywa najlepsza oferta, to nie ma żadnych podejrzeń co do nieczystych interesów. PiS wprowadzi transparentność, wykazując, że rynek mediów konserwatywnych jest równy mediom lewicowo-liberalnym, kończąc z dzisiejszą dyskryminacją.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: M. Czutko]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook