Jedynie prawda jest ciekawa


Sellin: Mamy do czynienia z układem

11.10.2014

Nie może się zdarzyć, że ekipa rządząca Polską straci władze, ponieważ obecnie prowadzone interesy będą zagrożone – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info poseł PiS Jarosław Sellin.

Stefczyk.info: Czy dotowanie mediów lewicowo-liberalnych przez rząd i instytucje mu podległe to problem o którym powinno się coraz głośniej mówić?

Jarosław Sellin: Mamy do czynienia z bardzo poważnym problemem, który można nazwać układem rządowym, bądź – jak określa to premier Jarosław Kaczyński: układem panującym. To jest zjawisko szersze, wykraczające poza politykę.

Można mówić o układzie?

Oczywiście. To typowy układ na styku świata polityki i biznesu polegający na wzajemnym wsparciu. Idea jest prosta – nie może się zdarzyć, że obecna ekipa rządząca Polską straci władze, ponieważ obecnie prowadzone interesy będą zagrożone. To polityka antydemokratyczna.

Jak można ocenić obecny stan polskich mediów?

Problem polega na zanikającym systemie mediów obiektywnych. Mamy do czynienia z mediami tożsamościowymi, które się wyraźnie dookreślają w konkretnym kierunku. Władza, która ma dbać o interesy wszystkich Polaków, powinna docierać do wszystkich segmentów opinii publicznej. Jednak obecna ekipa wspiera tylko media lewicowo-liberalne, co jest zwykłą dyskryminacją.

Czyli większa połowa polskiego społeczeństwa jest dyskryminowana przez rząd?

Tak wygląda problem i powinien się tym zjawiskiem zająć rzecznik praw obywatelskich jak również minister rządu ds. równości, której funkcja nie polega tylko walce o równość płci i gender, ale równości w znaczeniu tego słowa generalnej. To zdecydowana nieproporcjonalność i dyskryminacja.

Czy możemy mówić o wolnym rynku mediów, skoro lwią część ich zysków stanowią rządowe pieniądze?

To jest forma kroplówki w sytuacji, gdy kondycja polskich mediów jest nie najlepsza. Jednak pieniędzmi można sterować w różny sposób. Rząd PO wspiera tylko media sobie życzliwe, zapominając, że są tytuły bardziej popularne jak np. Gość Niedzielny – najpopularniejszy tygodnik w Polsce, który nie otrzymuje z kasy państwowej ani złotówki.

Czy jeśli Prawo i Sprawiedliwość dojdzie do władzy to problem dotacji będzie rozwiązany? Czy może przejdzie na drugą stronę i to media konserwatywne będą otrzymywały pieniądze?

Należy w bardzo transparentny sposób dysponować finansami. Dobrym rozwiązaniem jest system przetargów na publikację reklam i ogłoszeń. Gdy wygrywa najlepsza oferta, to nie ma żadnych podejrzeń co do nieczystych interesów. PiS wprowadzi transparentność, wykazując, że rynek mediów konserwatywnych jest równy mediom lewicowo-liberalnym, kończąc z dzisiejszą dyskryminacją.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: M. Czutko]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook