Jedynie prawda jest ciekawa


Ludzie widzą niesprawiedliwość

07.02.2012

Telewizja Trwam wyróżnia się programowo na tle innych. To powinno być ogromnym atutem w postępowaniu – mówi portalowi Stefczyk.info poseł PiS Jarosław Sellin.

Stefczyk.info: Już ponad 1 milion osób podpisało się pod protestem przeciwko odrzuceniu wniosku Telewizji Trwam o przydzielenie miejsca na multipleksie. Decyzja KRRiT wywołała ogromny opór społeczny

Jarosław Sellin: Skala tego sprzeciwu jest dla mnie miłą niespodzianką. Nie sądzę bowiem, żeby TV Trwam miała tak wielu wiernych widzów. Radio Maryja ma tak dużą liczbę stałych słuchaczy, ale telewizja raczej nie. Oznacza to, że do protestu przyłączyło się mnóstwo ludzi, którzy widzą, że w tej sprawie jest coś nie w porządku. Zauważyli oni niesprawiedliwość w działaniu organów państwowych.

Ona bije po oczach

Zwłaszcza, jeśli spojrzymy na decyzje pozytywne Krajowej Rady. Spółki, które otrzymały koncesje, są zupełnie nieznane, często założone w ostatniej chwili, nie mają bazy sprzętowej, ani ludzi, ani doświadczenia itd. W związku z tym odrzucenie wniosku telewizji, która działa od lat, ma solidne podstawy finansowe, sprzęt i dobrą ofertę programową, budzi zdziwienie.

Oferta powinna być ważna przy rozstrzyganiu wniosków?

Oczywiście. Telewizja Trwam wyróżnia się programowo na tle innych. To powinno być ogromnym atutem w postępowaniu. KRRiT ma przecież stać na straszy pluralizmu. Tymczasem TV Trwam jest telewizją zupełnie wyjątkową. Tam są bardzo dobre programy informacyjne, emisja ważnych wydarzeń państwowo-religijnych, emisje wykładów akademickich. To zupełny fenomen.

Jednak nie znalazło to uznania

Zamiast tego, koncesje otrzymały projekty, za którymi stoi tania, czy wręcz prymitywna rozrywka. To jest kompromitujące, również w sensie intelektualnym. Myślę, że ludzie widzą, że decyzja Rady jest strasznie niesprawiedliwa i stąd tak silna reakcja.

Sądzi Pan, że ta akcja coś zmieni? Wpłynie na Radę?

Ta akcja jest potrzebna, ponieważ może skłonić Radę do weryfikacji decyzji lub do wzięcia pod uwagę Telewizji Trwam przy okazji rozdawania innych koncesji na następnych multipleksach. Te trzy platformy to nie koniec. Ma ich być w sumie osiem. Liczę, że dzięki obecnej akcji, przy okazji obsadzania kolejnych multipleksów, Telewizja Trwam będzie lepiej traktowana.

Czy obecnie są jeszcze szanse na zmiany decyzji Rady? Czy Telewizja Trwam musi już czekać na nowy multipleks?

Myślę, że obecnie zmiana decyzji może być trudna. Jednak warto zauważyć, że na jednym z multipleksów jest jedynie siedem programów z ośmiu możliwych. Tu widzę ewentualnie pole manewru. Jeśli dodatkowo sąd administracyjny podejmie korzystne dla TV Trwam rozstrzygnięcia być może będzie można do tego wrócić. Jednak trudne byłoby obecnie odebranie koncesji którejś ze spółek, które już ją otrzymały. To skutkowałoby koniecznością wypłacania odszkodowania. Jednak wszystko zależy od woli.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook