Jedynie prawda jest ciekawa


Sekretarz generalny PO idzie w zaparte

12.05.2016

Sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski, który był gościem Radia Szczecin, skomentował audyt przedstawiony przez ministrów rządu PiS.

„Nie podawali faktów ani liczb. To co się odbywało, to była jedna wielka hucpa. Sugestie, insynuacje i pomówienia, ale nic konkretnego! (…) Najpierw był 10-godzinny atak PiS-u, a potem PO otrzymała całe 30 min. Przed północą czas na to, aby odpowiedzieć na te wszystkie kalumnie i obrzucanie błotem” - powiedział polityk.

Najwyraźniej były wiceminister środowiska zapomniał o danych, jakie przedstawił minister finansów Paweł Szałamacha.

„To nie miało nic wspólnego z faktami! Ministrowie sami albo wprowadzani w błąd powtarzali rzeczy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i prawdą. To najbardziej oburzające” - grzmiał sekretarz generalny PO.

Zapytany o fakty przedstawione przez minister cyfryzacji Annę Streżyńską, stwierdził: „To wszystko kłamstwa! (…) Wszyscy, bez wyjątku, kłamali! Nie ma raportu! My wczoraj głosowaliśmy nad raportem, którego nie ma! Gdyby raport był sporządzony, obiektywny i prawdziwy, byłby w formie pisemnej, pokazywałby bardzo precyzyjne konkretne miejsca, a to się nie stało. Ministrowi skarbu pomyliły się nawet kolory samochodu! (…) Samochód w firmie nie jest niczym nadzwyczajnym dzisiaj. To najzwyklejsze kłamstwa!”.

Najwyraźniej ustna forma stała się jedynym punktem obrony polityków PO…

„To jest po prostu niedopuszczalne! Nie było debaty publicznej, nie ma dokumentu, nie ma faktów!” - 
podkreślał Stanisław Gawłowski.

Polityk Platformy Obywatelskiej bezpardonowo zaatakował również ministra środowiska Jana Szyszkę.

„Człowiek, który opowiada o Puszczy Białowieskiej, jak to bardzo ją ratuje, a cały świat nauki mówi, że to co wyczynia minister środowiska, to wielki skandal. On mówił, że ratuje. Ale przed czym? Przed nim trzeba ratować!” - grzmiał gość Radia Szczecin.

Gawłowski nie miał zamiaru porzucać radykalnej retoryki.

„Dziś każdego, kto ma inne poglądy niż pisowskie, jest wyrzucany i jest niszczony! To jest obraz sytuacji i temu miał służyć ta debata, żeby przykryć ogromny sukces jaki odniosła PO wraz z KOD-em i opozycją związany z sobotnią manifestacją. Kaczyński i PiS przestraszyli się setek tysięcy ludzi na ulicach!” - twierdził.

Zapytany o inwigilację dziennikarzy w czasach rządów koalicji PO-PSL, powiedział jedynie: „Ja w to nie wierzę. Konkretu nie mamy. (…) Panu ministrowi Kamińskiemu wielokrotnie zdarzało się mijać z prawdą. (…) Został ułaskawiony przez prezydenta tylko po to, żeby mógł pełnić funkcję, jaką pełnił. Jego wiarygodność wynosi, więc jak można mu wierzyć?”.

Padły również mocne oskarżenia…

„Zawłaszczanie państwa przez PiS jest totalitarne” - grzmiał sekretarz generalny PO.

Dlaczego w takim razie politycy Platformy Obywatelskiej nie odnoszą się do danych przedstawionych przez ministrów rządu Beaty Szydło?

„Do czego mamy się odnieść? Do insynuacji i pomówień!?” - pytał Gawłowski.

W zupełnie innym tonie wypowiadał się na temat marszu opozycji, który odbył się 7 maja w Warszawie.

„Ten marsz był gigantycznym sukcesem. Po raz pierwszy na pewno od ‘89 roku na ulice jednego miasta wyszło ponad 200 tys. ludzi” - powiedział polityk Platformy.

Gah/radioszczecin.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook