Jedynie prawda jest ciekawa


Sekretarz generalny PO idzie w zaparte

12.05.2016

Sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski, który był gościem Radia Szczecin, skomentował audyt przedstawiony przez ministrów rządu PiS.

„Nie podawali faktów ani liczb. To co się odbywało, to była jedna wielka hucpa. Sugestie, insynuacje i pomówienia, ale nic konkretnego! (…) Najpierw był 10-godzinny atak PiS-u, a potem PO otrzymała całe 30 min. Przed północą czas na to, aby odpowiedzieć na te wszystkie kalumnie i obrzucanie błotem” - powiedział polityk.

Najwyraźniej były wiceminister środowiska zapomniał o danych, jakie przedstawił minister finansów Paweł Szałamacha.

„To nie miało nic wspólnego z faktami! Ministrowie sami albo wprowadzani w błąd powtarzali rzeczy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i prawdą. To najbardziej oburzające” - grzmiał sekretarz generalny PO.

Zapytany o fakty przedstawione przez minister cyfryzacji Annę Streżyńską, stwierdził: „To wszystko kłamstwa! (…) Wszyscy, bez wyjątku, kłamali! Nie ma raportu! My wczoraj głosowaliśmy nad raportem, którego nie ma! Gdyby raport był sporządzony, obiektywny i prawdziwy, byłby w formie pisemnej, pokazywałby bardzo precyzyjne konkretne miejsca, a to się nie stało. Ministrowi skarbu pomyliły się nawet kolory samochodu! (…) Samochód w firmie nie jest niczym nadzwyczajnym dzisiaj. To najzwyklejsze kłamstwa!”.

Najwyraźniej ustna forma stała się jedynym punktem obrony polityków PO…

„To jest po prostu niedopuszczalne! Nie było debaty publicznej, nie ma dokumentu, nie ma faktów!” - 
podkreślał Stanisław Gawłowski.

Polityk Platformy Obywatelskiej bezpardonowo zaatakował również ministra środowiska Jana Szyszkę.

„Człowiek, który opowiada o Puszczy Białowieskiej, jak to bardzo ją ratuje, a cały świat nauki mówi, że to co wyczynia minister środowiska, to wielki skandal. On mówił, że ratuje. Ale przed czym? Przed nim trzeba ratować!” - grzmiał gość Radia Szczecin.

Gawłowski nie miał zamiaru porzucać radykalnej retoryki.

„Dziś każdego, kto ma inne poglądy niż pisowskie, jest wyrzucany i jest niszczony! To jest obraz sytuacji i temu miał służyć ta debata, żeby przykryć ogromny sukces jaki odniosła PO wraz z KOD-em i opozycją związany z sobotnią manifestacją. Kaczyński i PiS przestraszyli się setek tysięcy ludzi na ulicach!” - twierdził.

Zapytany o inwigilację dziennikarzy w czasach rządów koalicji PO-PSL, powiedział jedynie: „Ja w to nie wierzę. Konkretu nie mamy. (…) Panu ministrowi Kamińskiemu wielokrotnie zdarzało się mijać z prawdą. (…) Został ułaskawiony przez prezydenta tylko po to, żeby mógł pełnić funkcję, jaką pełnił. Jego wiarygodność wynosi, więc jak można mu wierzyć?”.

Padły również mocne oskarżenia…

„Zawłaszczanie państwa przez PiS jest totalitarne” - grzmiał sekretarz generalny PO.

Dlaczego w takim razie politycy Platformy Obywatelskiej nie odnoszą się do danych przedstawionych przez ministrów rządu Beaty Szydło?

„Do czego mamy się odnieść? Do insynuacji i pomówień!?” - pytał Gawłowski.

W zupełnie innym tonie wypowiadał się na temat marszu opozycji, który odbył się 7 maja w Warszawie.

„Ten marsz był gigantycznym sukcesem. Po raz pierwszy na pewno od ‘89 roku na ulice jednego miasta wyszło ponad 200 tys. ludzi” - powiedział polityk Platformy.

Gah/radioszczecin.pl

[fot. YouTube]

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook