Jedynie prawda jest ciekawa


Sejmowa komisja edukacji dla Ruchu Palikota?

17.11.2011

Klub Ruchu Palikota zaproponował Artura Bramorę na szefa sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz Macieja Mroczka na szefa komisji regulaminowej i spraw poselskich. - To zapowiedź zaostrzenia wojny światopoglądowej – mówi portalowi Stefczyk.info publicysta Stanisław Janecki.

Ugrupowanie będzie miało również wiceprzewodniczących w innych komisjach sejmowych. Rozenek mówił wcześniej, że chodzi m.in. o komisje: administracji i spraw wewnętrznych oraz sprawiedliwości i praw człowieka.

Po co Ruchowi Palikota są potrzebne komisja edukacji, nauki i młodzieży oraz komisja regulaminowa i spraw poselskich? Zapytaliśmy Stanisława Janeckiego:

Obie te ważne komisje pozwalają bowiem toczyć nieustanną wojnę światopoglądową a także z posłami, w tym wypadku opozycji – mówi Stanisław Janecki, publicysta.

Jak wyjaśnia, w pierwszej z nich Ruch Palikota będzie mógł toczyć walkę z religią w szkolnictwie, forsować kwestie związane z seksualnością oraz promować homoseksualizm.

Jeśli Tusk chce, aby ta wojna się toczyła i przy okazji przysłaniała w mediach kwestie gospodarcze i administracyjne, z którymi ma problemy rząd, to poprze Palikota – dodaje.

Można by spytać, po co Palikotowi komisja regulaminowa i spraw poselskich dotycząca m.in. odpowiedzialności karnej posłów. Ano na przykład po to, aby walczyć z ludźmi IV RP, m.in. z Mariuszem Kamińskim, b. szefem CBA, przeciwko któremu toczy się postępowanie, ale także i z Jarosławem Kaczyńskim. Obserwowalibyśmy tu nieustanną zadymę i nieustanne czepianie się opozycji – uważa Janecki i dodaje: - Jeśli taki wybór zaakceptuje większość PO, to znaczy, że chce wojować z PiS-em za pomocą komisji”, a tego jeszcze nie było – stwierdza.

RoJ

[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook