Jedynie prawda jest ciekawa


Sejmowa komisja edukacji dla Ruchu Palikota?

17.11.2011

Klub Ruchu Palikota zaproponował Artura Bramorę na szefa sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz Macieja Mroczka na szefa komisji regulaminowej i spraw poselskich. - To zapowiedź zaostrzenia wojny światopoglądowej – mówi portalowi Stefczyk.info publicysta Stanisław Janecki.

Ugrupowanie będzie miało również wiceprzewodniczących w innych komisjach sejmowych. Rozenek mówił wcześniej, że chodzi m.in. o komisje: administracji i spraw wewnętrznych oraz sprawiedliwości i praw człowieka.

Po co Ruchowi Palikota są potrzebne komisja edukacji, nauki i młodzieży oraz komisja regulaminowa i spraw poselskich? Zapytaliśmy Stanisława Janeckiego:

Obie te ważne komisje pozwalają bowiem toczyć nieustanną wojnę światopoglądową a także z posłami, w tym wypadku opozycji – mówi Stanisław Janecki, publicysta.

Jak wyjaśnia, w pierwszej z nich Ruch Palikota będzie mógł toczyć walkę z religią w szkolnictwie, forsować kwestie związane z seksualnością oraz promować homoseksualizm.

Jeśli Tusk chce, aby ta wojna się toczyła i przy okazji przysłaniała w mediach kwestie gospodarcze i administracyjne, z którymi ma problemy rząd, to poprze Palikota – dodaje.

Można by spytać, po co Palikotowi komisja regulaminowa i spraw poselskich dotycząca m.in. odpowiedzialności karnej posłów. Ano na przykład po to, aby walczyć z ludźmi IV RP, m.in. z Mariuszem Kamińskim, b. szefem CBA, przeciwko któremu toczy się postępowanie, ale także i z Jarosławem Kaczyńskim. Obserwowalibyśmy tu nieustanną zadymę i nieustanne czepianie się opozycji – uważa Janecki i dodaje: - Jeśli taki wybór zaakceptuje większość PO, to znaczy, że chce wojować z PiS-em za pomocą komisji”, a tego jeszcze nie było – stwierdza.

RoJ

[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook