Jedynie prawda jest ciekawa

Sejmowa komisja edukacji dla Ruchu Palikota?

17.11.2011

Klub Ruchu Palikota zaproponował Artura Bramorę na szefa sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz Macieja Mroczka na szefa komisji regulaminowej i spraw poselskich. - To zapowiedź zaostrzenia wojny światopoglądowej – mówi portalowi Stefczyk.info publicysta Stanisław Janecki.

Ugrupowanie będzie miało również wiceprzewodniczących w innych komisjach sejmowych. Rozenek mówił wcześniej, że chodzi m.in. o komisje: administracji i spraw wewnętrznych oraz sprawiedliwości i praw człowieka.

Po co Ruchowi Palikota są potrzebne komisja edukacji, nauki i młodzieży oraz komisja regulaminowa i spraw poselskich? Zapytaliśmy Stanisława Janeckiego:

Obie te ważne komisje pozwalają bowiem toczyć nieustanną wojnę światopoglądową a także z posłami, w tym wypadku opozycji – mówi Stanisław Janecki, publicysta.

Jak wyjaśnia, w pierwszej z nich Ruch Palikota będzie mógł toczyć walkę z religią w szkolnictwie, forsować kwestie związane z seksualnością oraz promować homoseksualizm.

Jeśli Tusk chce, aby ta wojna się toczyła i przy okazji przysłaniała w mediach kwestie gospodarcze i administracyjne, z którymi ma problemy rząd, to poprze Palikota – dodaje.

Można by spytać, po co Palikotowi komisja regulaminowa i spraw poselskich dotycząca m.in. odpowiedzialności karnej posłów. Ano na przykład po to, aby walczyć z ludźmi IV RP, m.in. z Mariuszem Kamińskim, b. szefem CBA, przeciwko któremu toczy się postępowanie, ale także i z Jarosławem Kaczyńskim. Obserwowalibyśmy tu nieustanną zadymę i nieustanne czepianie się opozycji – uważa Janecki i dodaje: - Jeśli taki wybór zaakceptuje większość PO, to znaczy, że chce wojować z PiS-em za pomocą komisji”, a tego jeszcze nie było – stwierdza.

RoJ

[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook