Jedynie prawda jest ciekawa


„Sejm ma obowiązek ująć się za prawami Ojczyzny”

13.04.2012

Publikujemy wypowiedź posła Antoniego Macierewicza, podczas piątkowego posiedzenia Sejmu:

Pani Marszałek, Wysoka Izbo,

W imieniu klubu Parlamentarnego PiS wnoszę o przerwę i zwołanie konwentu seniorów, celem umożliwienia przewodniczącemu klubu rządzącego, Platformy Obywatelskiej złożenia wyjaśnienia, dlaczego Platforma zdecydowała się głosować przeciwko uchwale realizującej suwerenne prawa niepodległego państwa polskiego.

Uzasadnienie:

Pani Marszałek, Wysoka Izbo,

od blisko dwóch lat na terenie lotniska w Smoleńsku Siewrienyj niszczeje wrak samolotu Tu 154M, który dramatycznie doznał katastrofy w dniu 10 kwietnia 2010 roku. Od tego czasu systematycznie władze i funkcjonariusze rosyjscy niszczą ten wrak. Na naszych niemal oczach tną go na kawałki, uniemożliwiając rekonstrukcję wypadków, wybijają okna, likwidują wszystkie ślady tej katastrofy, nie tylko naśmiewając się z suwerenności Rzeczypospolitej, ale także zacierając ślady zbrodni.

Przez cały ten czas premier rządu Rzeczypospolitej Polskiej Pan Donald Tusk oraz minister spraw zagranicznych pan Radosław Sikorski współdziała z tym przestępczym procederem, zgadzając się nań, wspierając go oraz okłamując opinię publiczną, że jest w tej sprawie cokolwiek zmienione.

W tej sytuacji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, jako reprezentacja Narodu, ma obowiązek ująć się za prawami naszej Ojczyzny. Dlatego też wzywam pana premiera, by wyjaśnił swoje stanowisko, jako przewodniczący klubu parlamentarnego PO, który zamierza przyłożyć pieczęć zdrady do tego, co robi premier rządu.

Not. KL
[Fot. Sejm.gov.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook