Jedynie prawda jest ciekawa

Seans nienawiści Olejnik-Wałęsa!

09.12.2014

"Trzeba zorganizować kontrmarsz, bo Kaczyński podpala Polskę!"

Poranne (zresztą wieczorne również...) rozmowy Moniki Olejnik z politykami to naprawdę wzorowy przykład szczucia na opozycję. Prowadząca rozmowę w Radiu Zet odpytywała dziś Lecha Wałęsę, choć "odpytywała" to delikatne słowo, bo pani redaktor co chwila próbowała wyciągnąć od byłego prezydenta coraz ostrzejsze słowa skierowane wobec Prawa i Sprawiedliwości i Jarosława Kaczyńskiego. "To jest poważna sprawa, to nie jest ten termin! Zajmijmy się problemami. Kaczyński to bardzo niepoważny człowiek, wykorzystuje wszystko, by dołożyć Polsce, by ją zohydzić i by Polsce przeszkodzić w budowaniu!" - ekscytował się Lech Wałęsa, komentując zaplanowany na 13 grudnia marsz w obronie demokracji i wolności mediów.

To pani redaktor nie wystarczało, więc dopytywała Wałęsę, czy Kaczyński chce podpalić Polskę, bo tak uważa przecież Stefan Niesiołowski, a on wie najlepiej. Wałęsa oczywiście się zgodził i poszedł dalej ku uciesze Olejnik. "Gdybym miał więcej siły, to zaproponowałbym kontrmarsz - a myślę, że rozsądnych ludzi jest więcej. Trzeba to doprowadzić do konfrontacji i się policzyć!" - złościł się Wałęsa na falach radia zet.

Przyznał, że nie dziwi się Jerzemu Urbanowi, który głosuje na Platformę, dziwi się za to Kaczyńskiemu, który porównał Kopacz do Urbana właśnie. "To jest tak chore i niepoważne, że jestem obrażony, obrzydzony i nie wiem, co powiedzieć. Urban wspiera Platformę? Na kogoś trzeba głosować… Jak się ma taką propozycję jak Kaczyńskich, to nie ma wyjścia!" - pieklił się Wałęsa.

Zatem u Olejnik jak zwykle... Szczucie na Kaczyńskich i PiS, byle ostrzej, byle mocniej, byle bardziej bezczelnie. Aż szkoda, że były prezydent tak łatwo dał się zaciągnąć do tej imprezy...

LL, radiozet

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook