Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

SE: Pierwsze powyborcze tarcia w Kukiz'15

29.10.2015

Narodowcy nie chcą Liroya. „Nie będziemy współpracować”. „Jak się nie podoba, niech odejdą”.

Politolodzy i komentatorzy od wyborów wskazują, że Ruch Kukiza może nie przetrwać całej kadencji. Różnorodność formacji może powodować, że kolejni posłowie będą odchodzić do innych partii. Jak pisze „Super Express”, już widać pierwsze tarcia w formacji Pawła Kukiza.

„Przedstawiciele Ruchu Narodowego, którzy na Wiejską dostali się właśnie z listy piosenkarza, nie wyobrażają sobie wspólnej pracy z Piotrem Marcem, czyli Liroyem, znanym raperem z Kielc” - pisze gazeta. „Jego obecność w klubie jest dla nas dość problematyczna” - przyznaje „SE” Robert Winnicki, lider narodowców, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

Inni działacze nardowi są bardziej jednoznaczni. „Nie będziemy pracować z Liroyem. To nie jest poważny człowiek i żaden z niego polityk. Do tego dochodzą jego poglądy: skrajnie odmienne od naszych. Nie ma i nie będzie naszej zgody na Liroya w naszym klubie. Prędzej go opuścimy” - mówi rozmówca „SE”.

U Kukiza szykuje się poważny spór, bowiem najbliższy współpracownik Pawła Kukiza, poseł Janusz Sanocki staje murem za Liroyem i wskazuje, jak duże poparcie on uzyskał. „Nasza reprezentacja w Sejmie jest bardzo barwna. Ludzie mają różne poglądy. Ale one nie są najważniejsze. Najważniejsze, żebyśmy zmienili konstytucję. A Liroy chce ją zmienić. I głosowało na niego aż 26 tysięcy osób, dużo więcej niż na Roberta Winnickiego. To oczytany, mądry człowiek. Na pewno zostanie z nami” - zapewnia Sanocki.

„Wiedziałem, że z narodowcami będzie problem. Jak im się coś nie podoba, to niech nas opuszczą. Może tak będzie lepiej? Bo nie będziemy mieli z nimi więcej kłopotów” - ostro kończy polityk.

Czyżby już rozłamy?

ez,SE
[Fot. Se.pl]

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook