Jedynie prawda jest ciekawa


Ścigaj: PO liczy na krótką pamięć Polaków

10.05.2017

- PO dawno straciła wiarygodność i liczy tylko i wyłącznie na krótką pamięć Polaków - oceniła w TVP Info poseł Agnieszka Ścigaj z Kukiz ‘15.

Posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj skomentowała w TVP Info propozycję debat telewizyjnych PO kontra PiS.

- Platforma Obywatelska dawno straciła wiarygodność i liczy tylko i wyłącznie na krótką pamięć Polaków — oceniła poseł Agnieszka Ścigaj z Kukiz ‘15.

Na wtorkowej konferencji Platforma Obywatelska miała odpowiedzieć na zadane, również na konferencji prasowej pytania o program. W ubiegłym tygodniu rzeczniczka PiS Beata Mazurek, zwracając się przez media do przedstawicieli Platformy, pytała o podwyższenie wieku emerytalnego, likwidację lub ograniczenie programu 500 plus, deklarację likwidacji IPN i CBA oraz kwestię imigrantów.

- To jest żart z demokracji. Miejscem publicznej debaty jest Sejm. To w Sejmie, w komisjach powinniśmy rozmawiać merytorycznie, a nie w telewizji. Politykom jednego i drugiego ugrupowania pomyliły się chyba miejsca pracy, może chcą pracować w telewizji — skomentowała w TVP Info posłanka Ścigaj.

Platforma Obywatelska zamiast odpowiedzieć na pytania, zaproponowała serię telewizyjnych debat, w których mieliby się zmierzyć przedstawiciele polskiego rządu oraz gabinetu cieni powołanego przez Platformę. Rozmowy dotyczyłyby między innymi gospodarki, spraw zagranicznych i bezpieczeństwa.

- Chodzi o to, żeby budować przekaz emocjonalny, pokazać, że są mocno wygadani. Pomyliła im się rola polityka i celebryty — skomentowała posłanka Kukiz’15.

- Platforma Obywatelska liczy na bardzo krótką pamięć Polaków. Zachowanie polityków tej partii to żartowanie z demokracji i czysty populizm — mówiła Agnieszka Ścigaj.

Platforma Obywatelska dawno straciła wiarygodność i liczy tylko i wyłącznie na krótką pamięć Polaków. Myślę, że się przeliczy, przeliczyła i tak naprawdę o każdych tych zmieniających się poglądach, zmieniających się obietnicach możemy mówić tylko w kategoriach czystego populizmu i chęci zdobywania kolejnych naiwnych osób — podkreśliła.

W ten sposób posłanka Kukiz’15 w ten sposób odniosła do wczorajszych słów Grzegorza Schetyny, czy jest za przyjęciem uchodźców do Polski, który powiedział: Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców.

- Jestem za tym, by nie przyjeżdżali do Polski — dodał Schetyna.

[fot. youtube.com TV Republika]

ems/TVP Info

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook