Jedynie prawda jest ciekawa

Ścigaj: PO liczy na krótką pamięć Polaków

10.05.2017

- PO dawno straciła wiarygodność i liczy tylko i wyłącznie na krótką pamięć Polaków - oceniła w TVP Info poseł Agnieszka Ścigaj z Kukiz ‘15.

Posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj skomentowała w TVP Info propozycję debat telewizyjnych PO kontra PiS.

- Platforma Obywatelska dawno straciła wiarygodność i liczy tylko i wyłącznie na krótką pamięć Polaków — oceniła poseł Agnieszka Ścigaj z Kukiz ‘15.

Na wtorkowej konferencji Platforma Obywatelska miała odpowiedzieć na zadane, również na konferencji prasowej pytania o program. W ubiegłym tygodniu rzeczniczka PiS Beata Mazurek, zwracając się przez media do przedstawicieli Platformy, pytała o podwyższenie wieku emerytalnego, likwidację lub ograniczenie programu 500 plus, deklarację likwidacji IPN i CBA oraz kwestię imigrantów.

- To jest żart z demokracji. Miejscem publicznej debaty jest Sejm. To w Sejmie, w komisjach powinniśmy rozmawiać merytorycznie, a nie w telewizji. Politykom jednego i drugiego ugrupowania pomyliły się chyba miejsca pracy, może chcą pracować w telewizji — skomentowała w TVP Info posłanka Ścigaj.

Platforma Obywatelska zamiast odpowiedzieć na pytania, zaproponowała serię telewizyjnych debat, w których mieliby się zmierzyć przedstawiciele polskiego rządu oraz gabinetu cieni powołanego przez Platformę. Rozmowy dotyczyłyby między innymi gospodarki, spraw zagranicznych i bezpieczeństwa.

- Chodzi o to, żeby budować przekaz emocjonalny, pokazać, że są mocno wygadani. Pomyliła im się rola polityka i celebryty — skomentowała posłanka Kukiz’15.

- Platforma Obywatelska liczy na bardzo krótką pamięć Polaków. Zachowanie polityków tej partii to żartowanie z demokracji i czysty populizm — mówiła Agnieszka Ścigaj.

Platforma Obywatelska dawno straciła wiarygodność i liczy tylko i wyłącznie na krótką pamięć Polaków. Myślę, że się przeliczy, przeliczyła i tak naprawdę o każdych tych zmieniających się poglądach, zmieniających się obietnicach możemy mówić tylko w kategoriach czystego populizmu i chęci zdobywania kolejnych naiwnych osób — podkreśliła.

W ten sposób posłanka Kukiz’15 w ten sposób odniosła do wczorajszych słów Grzegorza Schetyny, czy jest za przyjęciem uchodźców do Polski, który powiedział: Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców.

- Jestem za tym, by nie przyjeżdżali do Polski — dodał Schetyna.

[fot. youtube.com TV Republika]

ems/TVP Info

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook